نکات مهم در خرید هارد دستگاه DVR و دوربین مداربسته دید در شب
نکات مهم در خرید هارد دستگاه DVR و دوربین مداربسته دید در شب
به منظور ذخیره اطلاعات و داده های دوربین مداربسته، در دستگاه DVR نیاز به هارد وجود دارد. نوع هارد مورد استفاده در این دستگاه ها از نوع هاردهای کامپیوترها می باشد و نوع آن اینترنال است.

نصب هارد روی دستگاه DVR

به منظور ذخیره اطلاعات و داده های دوربین مداربسته، در دستگاه DVR نیاز به هارد وجود دارد. نوع هارد مورد استفاده در این دستگاه ها از نوع هاردهای کامپیوترها می باشد و نوع آن اینترنال است. نصب هارد روی دستگاه DVR و NVR به دلیل شباهت های دو دستگاه، شبیه به یکدیگر است.

در انتخاب و خرید هارد مناسب بایستی از هاردی استفاده کرد که قابل پشتیبانی دستگاه DVR باشد. در واقع دستگاه های DVR می توانند تعداد مشخصی هارد با ظرفیت معینی را پشتیبانی کنند. برای اتصال هارد به دستگاه نیز بایستی از کابل SATA استفاده کرد و هارد دیسک نیز بایستی دارای کانکتور SATA باشد.

برای نصب هارد روی دستگاه DVR به منظور ذخیره تصاویر دوربین هایک ویژن  بایستی ابتدا بدنه دستگاه را با باز کردن پیچ ها، جدا کرد. داخل دستگاه DVR برای نصب هارد وسایلی مانند کابل قرمز رنگ SATA و پیچ هایی برای بستن هارد وجود دارد.

در برد دستگاه DVR پورت هایی برای نصب کابل SATA و سیم هایی با رنگ قرمز، زرد و سیاه برای تغذیه هارد وجود دارد. بنابراین کابل SATA را به برد و پس از آن به هارد دیسک متصل کرده و سپس کابل تغذیه به هارد وصل می شود. در اتصال هارد به دستگاه بایستی از درست وصل شدن کابل ها اطمینان داشت.

پس از آن هارد را در کف بدنه دستگاه DVR قرار داده و به وسیله چهار پیچی که به ازای هر هارد وجود دارد، به دستگاه بسته می شود. پیچ ها از قسمت زیر دستگاه بسته می شوند. پس از محکم شدن پیچ ها، هارد را روشن کرده و در صورت صحیح بودن همه مراحل نصب، هارد در دستگاه شناخته می شود.

در منوی هارد دیسک بایستی ابتدا هارد را فرمت کرد. پس از فرمت شدن می توان از هارد استفاده کرد و هارد می تواند تصاویر را در دوربین مداربسته ضبط و ثبت نماید. اطلاعات هایک ویژن https://www.hikvision-plus.com/  در لینک قبل موجود میباشد.

دوربین مداربسته

در انتخاب و خرید هارد بایستی به نوع گارانتی آن دقت کرد. چرا که برخی از شرکت ها گارانتی بهتری ارائه می دهند که باعث می شود تا کیفیت بالاتری را در پشتیبانی از محصول داشته باشند. اما قیمت این محصول می تواند بالاتر از سایر هاردها داشته باشد.

انواع دوربین های مداربسته دید در شب مطب

دوربین مداربسته دید در شب دوربین هایی هستند که امکان دیدن اشیا و افراد را در تاریکی مطلق فراهم می کنند. این نوع دوربین های امنیتی و نظارتی کاربری های مختلفی دارند و در مکان هایی مانند مطب پزشکان، اداره ها، ساختمان های مسکونی و تجاری و… مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین مداربسته مادون قرمز یکی از انواع دوربین های دید در شب است که دارای LED هایی در اطراف لنز هستند. این LED ها در شب روشن می شوند و نور مادون قرمز به وجود می آورند. نور مادون قرمز قابل تشخیص به وسیله انسان نیست اما این نوع دوربین ها می توانند این نور را تشخیص دهند. تصاویری که به وسیله این نوع دوربین های دید در شب تولید می شود، سیاه و سفید بوده و برد دوربین معمولا تا ۶ متر می باشد.  قیمت دستگاه NVR در لینک قبل میباشد.

همچنین بخوانید:  ۹ نکته برای داشتن رژیم غذایی سالم و تناسب اندام

دوربین های حرارتی نوع دیگری از دوربین های مداربسته دید در شب هستند که در موارد امنیتی در مکان های مختلف مانند مطب پزشکان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دوربین ها برد بالایی دارند و بنابراین می توانند در مکان های بسیار بزرگ کاربرد خوبی داشته باشند. اما امکان تشخیص هویت افراد در این دوربین ها وجود ندارد و تنها حضور افراد را اطلاع می دهند.

برخی از دوربین های مداربسته دید در شب دارای حالتی به نام پسیو هستند که در آن دوربین مداربسته از خود نور مرئی یا نامرئی ساطع نمی کند. این نوع دوربین ها در شب نور کم موجود در محیط یا نور ماه یا ستارگان را تقویت می کند تا کاربر بتواند اشیا یا افراد را به راحتی تشخیص دهد.

دوربین مداربسته

این نوع دوربین های دید در شب می توانند تصاویر مختلف را در نور خیلی کم و در حدود ۰۰۰۱/۰ لوکس به کاربر نمایش دهند. تصاویر خروجی از این دوربین ها نیز به صورت سیاه و سفید می باشد. در واقع این دوربین ها می توانند نور بازتابیده شده از هدف را تقویت کنند و آن را به اندازه ای می رسانند که چشم انسان می تواند آن را به راحتی ببیند.

نمایندگی های هایک ویژن

بسیاری از افراد برای مجهز کردن ساختمان خود به دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی و نظارتی سعی دارند از برندهای معتبر استفاده کنند. برند هایک ویژن یکی از برندهای معتبری است که در کشور چین و در سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرد.

این برند در ایران دارای نمایندگی های بسیاری بوده که محصولات تولید شده توسط این شرکت را با کیفیت مناسب و تضمین اصالت کالا به فروش می رسانند. نمایندگی های هایک ویژن در سطح کشور سعی دارند تا محصولات این برند را به صورت به روز ارائه دهند تا پاسخگوی نیازهای افراد مختلف باشند.

انواع دوربین مداربسته برای تجهیز ساختمان های مختلف مانند ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، مطب پزشکان و… در نمایندگی های هایک ویژن وجود دارد. مشتریان می توانند با مراجعه به این نمایندگی ها به صورت حضوری و یا غیر حضوری و از طریق مراجعه به وب سایت نمایندگی ها، دوربین متناسب با نیاز خود را خریداری نمایند.

نمایندگی های هایک ویژن علاوه بر فروش انواع دوربین های مداربسته، محصولات دیگری مانند دستگاه های ضبط تصاویر DVR و NVR و لوازم جانبی مانند کاور دوربین، کابل، پایه، لنز و… را نیز عرضه می کنند.