۶ معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد و سلامت بدن
۶ معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد و سلامت بدن

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن! نمکستان : شاید تاکنون بارها و بارها درباره ی معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد بدن شنیده باشید. بله! معجزه! در واقع میتوان گفت که نوشیدن آب، ساده ترین و ارزان ترین راه برای سالم ماندن است. چرا که نوشیدن آب باعث دفع بسیاری از سموم جمع شده […]

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن!

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن!

نمکستان : شاید تاکنون بارها و بارها درباره ی معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد بدن شنیده باشید. بله! معجزه! در واقع میتوان گفت که نوشیدن آب، ساده ترین و ارزان ترین راه برای سالم ماندن است. چرا که نوشیدن آب باعث دفع بسیاری از سموم جمع شده در بدن میشود که میتوانستند محرک انواع بیماری ها باشند.

حدود ۶۰ درصد بدن ما را آب تشکیل داده است و این آب بدن از راه های مختلف در حال از دست رفتن است، چیزی که واضح است این است که ما باید این تحلیل آب را به طریقی جبران نماییم. اکثر دانشمندان معتقدند که گنجاندن و نوشیدن ۸ لیوان آب معادل حدودا ۲۵۰ گرم یا ۲۵۰ سی‌سی در رژیم غذایی روزانه شما میتواند به جبران آب تحلیل رفته از بدن کمک نماید.

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن!

نوشیدن این مقدار آب در طول روز بر تمامی عوامل زیستن ما تاثیر میگذارد از شفافیت پوست و سطح بالای انرژی گرفته تا مسائل گوارشی و دفع سموم بدن. پس بیایید تا بیشتر درباره این ماده ی حیاتی بخوانیم :

۱- شادابی و طراوت پوست

آب جریان خون در پوست را بهبود میبخشد و پوست را از وجود ناخالصی‌ها پاک می‌کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می‌کند. که این کار باعث شفافیت هر چه بیشتر پوست میشود.

۲- بهبود عملکرد دستگاه گوارش

نوشیدن آب از جمع شدن مواد غذایی در روده ی بزرگ جلوگیری کرده و از یبوست جلوگیری مینماید. همچنین با کمک مولکول‌های آب جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش امکان پذیر میباشد.

۳- کاهش وزن و تناسب اندام

نوشیدن آب کافی متابولیسم بدن را بلا برده و در نتیجه آن شما احساس سیری داشته و این موضوع از خوردن خوراکی های متفرقه جلوگیری خواهد کرد. خوردن آب شما را از افراط در غذا خوردن باز میدارد.

۴- بالا بودن سطح انرژی در بدن

همچنین بخوانید:  نوشیدنی هایی که میتوانید با استفاده از آن ها کبدتان را پاکسازی نمایید

مطالعات حاکی از این است که افرادی که در طول روز به مقدار کافی آب مینوشند دارای انرژی بیشتری نسبت به افرادی هستند که در نوشیدنی آب کاهلی مینمایند. کمبود آب در بدن باعث سستی و خواب آلودگی شده و در نهایت ضعف عضلات و سردرد را به همراه دارد.

۵- کاهش سطح استرس در بدن

از آنجایی که بخش زیادی از مغز را آب تشکیل میدهد اگر این بخش با کمبود آب مواجه شود طبیعیست که عملکرد آن دچار اختلال خواهد شد بنابراین نوشیدن آب سطح استرس در مغز را پایین می آورد.

۶- جلوگیری از تشکیل سنگ‌های کلیه و مثانه

نوشیدن آب نمک‌ها و مواد معدنی را رقیق کرده و مانع از تشکیل کریستال‌های سنگی در مجرای ادراری می‌شود. بناراین نوشیدن آب مانع بروز سنگ کلیه و مجاری ادراری خواهد شد.

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن!

هزاران دلیل ریز و درشت دیگر وجود دارد که نوشیدن آب میتواند به بهبود عملکرد کلی بدن کمک نماید. نوشیدن آب کافی در طول روز کمترین کاری است که ما میتوانیم برای حفظ سلامتی بدن خود انجام دهیم.

آسانترین راه برای همیشه سالم ماندن!

۶ معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد و سلامت بدن

منبع : نمکستان