آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی)
آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی)

آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی) نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه پارمزان بادمجان را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن پارمزان بادمجان (ایتالیایی) بسیار خوشمزه خانگی این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای پارمزان بادمجان : بادمجان ۱ کیلو گوجه فرنگی ۱ کیلو پنیر موتزارلا ۳۰۰ گرم سیر ۳ حبه […]

آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی)

پارمزان بادمجان , طرز تهیه پارمزان بادمجان , پخت غذای پارمزان بادمجان

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه پارمزان بادمجان را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن پارمزان بادمجان (ایتالیایی) بسیار خوشمزه خانگی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای پارمزان بادمجان :

بادمجان ۱ کیلو
گوجه فرنگی ۱ کیلو
پنیر موتزارلا ۳۰۰ گرم
سیر ۳ حبه
ریحان تازه و خرد شده چند شاخه
پنیر پارمزان ۱۲۰ گرم
روغن زیتون ۵ ق س
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
سرکه ۱  ق چ
شکر ۱/۲ ق چ

طرز تهیه پارمزان بادمجان :

ابتدا بادمجانها را بعد از شستن  از درازا به ضخامت نیم سانت برش دهید (با پوست یا بدون پوست فرقی نمیکنه) آنها را نمک بپاشید و  کنار بگذارید تا تلخی آن برود. سپس بعد از ۱ ساعت انها را با اب سرد ابکشی کنید و با دستمال خوب خشک کنید.یک یک ماهی تابه  ضخیم را خوب چرب کنید و با  حرارت زیاد بادمجان ها را در آن سرخ کنید (با این روش بادمجان روغن کمتری میگیرد اگر بخواهید میتوانید هر جور که مایلید انها را سرخ کنید)

روغن زیتون را داخل یک قابلمه کوچک بریزید و سیر را پوست کنده ,ریز خرد کنید و داخل آن بریزیدو کمی تفت دهید مراقب باشید نسوزد و زیاد رنگ نگیرد. گوجه ها را با شوک حرارتی پوست کنید و خرد کنید و داخل سیر بریزید بعد از چند جوش سرکه و شکر را داخل ظرف بریزید. بعد از تقریبا ۱۰ دقیقه یا کمی بیشتر هنگامی که آب گوجه کشیده شد ریحان را خرد کرده و با نمک و فلفل داخل سس بریزید.

برای انتهای کار یک ظرف نسوز را چرب کنید و یک لایه بادمجان در آن بچینید روی آن چند قاشق از سس بریزیدو با قاشق روی تمام بادمجان ها را پوشش دهید و مقداری پنیر پارمزان روی انها بپاشیدو پنیر موتزارلا را به قطعات باریک برش دهید و روی انها بگذارید کمی بین پنیر ها فاصله دهید که هنگام آب شدن تمام قسمتها را پوشش دهد چیدن مواد را به همین ترتیب ادامه دهیدتا بادمجانها تمام شود.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه خوراک شامی دریایى

لایه آخر باید سس فراوانی داشته باشد و روی آن هم باید پنیر پارمزان را با یک قاشق پودر نان سوخاری مخلوط کنید و روی سس بریزید و سپس به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در فری که از قبل بر روی حرارت ۱۸۰  گرم کرده اید بگذارید.برای سرو بگذارید حتما ۱۵ دقیقه  بیرون از فر بماند بعد آن را سرو کنید (این مدت برای گرفتن غذاست)

آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی)

آموزش کامل طرز تهیه پارمزان بادمجان (ایتالیایی)

منبع : نمکستان