آموزش کامل طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان و گوشت چرخ کرده
آموزش کامل طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان و گوشت چرخ کرده

آموزش کامل طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان و گوشت چرخ کرده نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید گراتن ها  از انواع سبزیهای پخته شده ‘ ماهی‘ مرغ ‘ میگو ‘ پاستا و ده ها مواد […]

آموزش کامل طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان و گوشت چرخ کرده

گراتین پاستا با بادمجان , طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان , پخت غذای گراتین پاستا با بادمجان

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید

گراتن ها  از انواع سبزیهای پخته شده ‘ ماهی‘ مرغ ‘ میگو ‘ پاستا و ده ها مواد غذایی متنوع که با سس سفید فراوان پوشش میگیرند تشکیل شده اند .

اغلب گراتن ها با پنیر رنده شده گودا یا ماتزرلا یا گرویر که به خوبی آب میشوند و طلایی میشوند پوشش میگیرند.گراتن را در ظرفهای نسوز زیبای کم عمق درست کنید و با همان ظرف هم سرو کنید

مواد مورد نیاز برای گراتین پاستا با بادمجان :

 بادمجان : ۲ عدد

 پاستا  صدفی یا فرمی دلخواه : ۱ بسته

 سیب زمینی پخته : ۲ عدد متوسط

 گوشت چرخ کرده : ۲۵۰ گرم

 رب گوجه فرنگی :  ۲ ق س

قارچ برش خرده : ۲۰۰ گرم

فلفل پاپریکا رنگی در صورت تمایل : نصف ۱ عدد

سس سفید : ۲ پیمانه

پیاز : ۱ عدد

تخم مرغ : ۱ عدد

پنیر رنده شده گودا یا هر پنیری که خوب ذوب شود : ۲۵۰ گرم

پودر نان سوخاری ترجیحا درشت برای پوشش : ۲ تا ۳ ق س

نمک و فلفل : به مقدار لازم

کوکو بادمجان کبابی , طرز تهیه کوکو بادمجان کبابی , پخت غذای کوکو بادمجان کبابی

طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان :

بادمجانها را پوست گرفته و حلقه حلقه کنید نمک بپاشید و بگذارید بماند تا تلخی آن برود سپس با آب سرد بشویید و خوب خشک کنید .کمی زرد چوبه به انها بمالید و انها را سرخ کنید و کنار بگذارید.پیاز را در ماهیتابه خرد کنید و سرخ کنید گوشت را درون پیاز داغ ریخته و سرخ کنید تا قهوه ای شود.فلفل دلمه ای را نگینی سرخ کنید و همراه گوشت سرخ کنید .

قارچهارا درون گوشت بریزید و سرخ کنید تا آب ان تمام شود رب را بریزید و  همراه با بقیه مواد سرخ کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید کمی آب بریزید و بگذارید بپزد تا آب آن تمام شود و به روغن بی افتد ۵۰ گرم از پنیر را داخل آن بریزید و هم بزنید .

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه کباب لبنانی خوشمزه با گوشت چرخ کرده و بلغور گندم

پاستا را بر طبق دستور مندرج بر روی بسته بپزید و آب کش کنید.سس سفید را درست کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید ۳ قاشق از آن را برداشته و کنار بگذارید بقیه  آن را در یک ظرف بزرگ گود بریزید ۱ عدد تخم مرغ را درون ان بی اندازید و خوب هم بزنید پاستا  را هم که خوب آب آن رفته است درون ظرف بریزید .

نصف از پنیر باقی مانده را داخل ظرف بریزید و خوب هم بزنید.ته ظرف نسوزی را خوب چرب کنید  و ۳ قاشق  سس سفید را ته آن بریزیدو سیب زمینی های پخته را پوست کنده و حلقه کنید و ته ظرف و بر روی سس سفید  بچینید.بادمجانها را روی آن بچنید گوشت آماده را بر روی بادمجانها بریزید.

پاستای آغشته به سس سفید را روی بادمجانها ریخته و روی آن را با پنیر بپوشانید و پودر سوخاری را بر روی آن بریزید.ظرف گراتن را در فر از پیش داغ شده با درجه ۱۷۵ تا ۱۸۰  بگذارید. تا سطح آن طلایی شود بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه.پودر سوخاری برای طلایی شدن و زیباتر شدن سطح گراتن است.

من به جای سس سفید از ۲ پیمانه ماست معمولی + ۲ عدد تخم مرغ استفاده کردم که این ایده را هم از دوست عزیزم لاله وبلاگ سبزو ترش گرفتم.بسیار خوشمزه شد ضمن اینکه به رژیمی بودن نزدیکتر است.در صورت تمایل میتوانید قسمت گوشت را حذف کنید و غذایی کاملا گیاهی میل کنید.

میتوانید به جای گوشت قرمز از گوشت چرخکرده مرغ استفاده کنید.میتوانید از سبزیجاتی مانند قارچ , نخود سبز و ذرت در لایه جای گوشت استفاده کنید.

آموزش کامل طرز تهیه گراتین پاستا با بادمجان و گوشت چرخ کرده