شاخ غول مکالمه به زبان انگلیسی را بشکنید
شاخ غول مکالمه به زبان انگلیسی را بشکنید

شاخ غول مکالمه به زبان انگلیسی را بشکنید به نظر شما مهم‌ترین بخش در یادگیری یک زبان جدید چیست؟ مطمئنا وقتی چنین سوالی پرسیده می‌شود، باید مستقیما به مهارت در «مکالمه به زبان انگلیسی» فکر کنیم. معمولا دغدغه‌ی اصلی زبان‌آموزان انگلیسی، مهارت در مکالمه و برقراری ارتباط به صورت شفاهی است. شاید این به خاطر […]

شاخ غول مکالمه به زبان انگلیسی را بشکنید

شاخ غول مکالمه به زبان انگلیسی را بشکنید

به نظر شما مهم‌ترین بخش در یادگیری یک زبان جدید چیست؟ مطمئنا وقتی چنین سوالی پرسیده می‌شود، باید مستقیما به مهارت در «مکالمه به زبان انگلیسی» فکر کنیم. معمولا دغدغه‌ی اصلی زبان‌آموزان انگلیسی، مهارت در مکالمه و برقراری ارتباط به صورت شفاهی است. شاید این به خاطر سیستم غلط آموزش این زبان در برخی از آموزشگاه‌ها باشد. چون معمولا، ابتدا با آموزش حروف و قوانین و نکات گرامری، به تدریس زبان انگلیسی مشغول می‌شوند. به این ترتیب، اکثر زبان‌آموزان ادعا می‌کنند که در گرامر بسیار با مهارت هستند ولی در مکالمه ضعیف.

این ضعف بسیار بزرگی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به طبع، حتی اگر قوانین گرامری را از بر باشید ولی در مکالمه به زبان انگلیسی، کمیت شما لنگ باشد،  یعنی نهایتا نمی‌توانید در مکالمه از قوانین گرامری صحیحی استفاده کنید. چون قوانین گرامری فقط Am/is و Are نیست و همیشه قرار نیست مهارت خود را به صورت کتبی به نمایش بگذارید.

در هر ملتی، مهم‌ترین و موثرترین راه برقراری ارتباط، مکالمه بوده است. اگر بخواهیم کلمه‌ی «زبان» (language) را صریح و کوتاه تعریف کنیم، باید بگوییم که «زبان، وسیله‌ای برای برقراری ارتباط است». مطمئنا شما نمی‌توانید بدون مکالمه، ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنید. مگراینکه آن را کاملا فراموش کنید و با ایما و اشاره صحبت کنید. این طبیعتا برای کسی که هزینه کرده و بخشی از وقت خود را برای یادگیری زبان انگلیسی سپری کرده است، خیلی بد است.

اما اگر واقعا در سایر مهارت‌های اصلی یعنی «Writing، listening و Reading» قوی هستید؛ پس بهتر است در کلاس‌های مکالمه‌ به زبان انگلیسی یا اصطلاحا «free discussion » شرکت کنید. البته بعید می‌دانم کسی که در مهارت مکالمه ضعیف است، در مهارت شنیداری قوی باشد! چون به طبع، هر کودکی ابتدا به خوبی گوش می‌دهد و سپس به مکالمه می‌پردازد. اگر مهارت شما در بخش «شنیداری» قوی باشد، پس خود به خود باید بتوانید به خوبی به مکالمه هم بپردازید.

همچنین بخوانید:  اروندکالا ، محصولات بهداشتی و سلامتی با درج تاریخ انقضا

برای رفع این مشکل، شرکت در کلاس‌ های مکالمه گزینه‌ی بسیار خوبی است. در این کلاس‌ها سطح شما مشخص می‌شود و در کنار زبان‌آموزانی که مثل شما هستند، قرار می‌گیرید. به این ترتیب، با توجه به موضوعاتی که استادتان انتخاب می‌کند، باید به بحث و گفتگو با یکدیگر و سپس با استاد بپردازید و نظرات خود را بیان کنید. رفته رفته هم اعتماد به نفس شما در برقراری ارتباط شفاهی بالاتر می‌رود، هم به مهارت مکالمه به زبان انگلیسی تسلط پیدا می‌کنید.

کلاس‌های مکالمه معمولا به دو صورت خصوصی و گروهی برگزار می‌شود و این دقیقا به شما بستگی دارد که چه نوع کلاسی را ترجیح می‌دهید. برخی از افراد برای شرکت در کلاس‌های گروهی اعتماد به نفس کافی دارند و معمولا فقط در مکالمه ضعیف هستند. برخی دیگر، از اینکه جلوی جمع اشتباه یا من‌ومن کنند، واهمه دارند. پس به آن‌ها کلاس‌های خصوصی پیشنهاد می‌شود. البته شرکت در این کلاس‌ها بر اساس کمبود وقت و مشغله‌های زندگی هم صورت می‌گیرد و در نهایت، شما تنها کسی هستید که باید راجع به روش آموزشی خود تصمیم بگیرید.

اگر به دنبال آموزشگاهی هستید که مکالمه را به بهترین روش به شما آموزش دهد و از اساتید باتجربه و حرفه‌ای در آموزش مکالمه به زبان انگلیسی کمک بگیرد، آموزشگاه زبان ایرانمهر را توصیه می‌کنیم.

در این آموزشگاه کلاس‌های مکالمه معمولا به شکل خصوصی برگزار می‌شود و امکان ارسال مدرس به محل موردنظر وجود دارد. علاوه بر این، شما می‌توانید لهجه (Accent) مدرس را انتخاب و با او به خوبی ارتباط برقرار کنید. در صورتی که از مدرس و نحوه‌ی کار او راضی نبودید، کافیست به آموزشگاه اطلاع دهید تا مشکل را بررسی کنند یا حتی استادتان را عوض نمایند.