آموزش کامل طرز تهیه اسکندر کباب ترکیه ای بسیار خوشمزه و عالی
آموزش کامل طرز تهیه اسکندر کباب ترکیه ای بسیار خوشمزه و عالی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه اسکندر کباب ترکیه ای بسیار خوشمزه و عالی در خانه را برای شما آماده کرده ایم، با نمکستان همراه باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه اسکندر کباب خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم اسکندر کباب :

گوشت گوساله۲۵۰ گرم
کره۱۲۰ گرم
ماست۱۰۰ گرم
نان پیده یا بربرینصف
آب گوشتیک لیوان
رب گوجه فرنگییک قاشق غذا خوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

آموزش کامل طرز تهیه اسکندر کباب ترکیه ای بسیار خوشمزه و عالی

طرز تهیه اسکندر کباب :

با آموزش طرز تهیه اسکندر کباب از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه اسکندر کباب ابتدا باید گوشت را بسیار نازک ببرید. در تابه مقدار کمی کره بریزید تا آب شود سپس گوشت ها را در کره تفت دهید. گوشت ها را از تابه بیرون بیاورید سپس بقیه کره را داخل تابه بریزید. وقتی کره آب شد رب اضافه کنید و هم بزنید تا رب رنگ باز کند.

سپس آب گوشت و نمک و فلفل را اضافه کنید و بگذارید تا بجوش بیاید. نان بربری را بصورت مربع های کوچک برش دهید و یک قاشق کره روی آنها بمالید. سپس در ماهیتابه به مدت ۲ تا ۳ دقیقه سرخ کنید. مواظب باشید نان ها خشک نشوند. نان ها را در بشقابی بگذارید دو قاشق آب گوشت روی آنها بریزید سپس چند قاشق رب روی نانها بمالید. گوشتهایی که خیلی نازک بریده بودید و تفت داده بودید را روی نان بگذارید و باقیمانده رب را هم روی گوشت بمالید. مقداری کره را آب کنید و روی کباب ها بریزید و با سبزی و فلفل تازه میل کنید.