همه چیز در ارتباط با میوه دوریان
همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان آیا تا به حال چیزی در مورد پادشاه میوه ها که در جنوب غربی آسیا و در کشور مالزی وجود دارد شنیده اید؟ در جنوب شرقی آسیا، نیازی نیست که به دنبال دوریان بروید چراکه در همه جای کشور وجود دارد و پیدا کردن به راحتی آب خوردن […]

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

آیا تا به حال چیزی در مورد پادشاه میوه ها که در جنوب غربی آسیا و در کشور مالزی وجود دارد شنیده اید؟ در جنوب شرقی آسیا، نیازی نیست که به دنبال دوریان بروید چراکه در همه جای کشور وجود دارد و پیدا کردن به راحتی آب خوردن است.

آشنایی با دوریان

دوریان یک میوه گرمسیری است که به دلیل بزرگ بودن و پوسته بیرونی سخت، بسیار متفاوت است. این میوه  دارای گوشتی خوش بو و کاستارد مانند با دانه های بزرگ است. دوریان بوی بسیار متفاوت و ظاهری بسیار عجیب دارد و بزرگترین وزن آنها تا ۳ کیلوگرم است به اندازه یک توپ بولینگ سنگین هستند. برای بسیاری، توپ بولینگ کاملاً راحت تر از این میوه قطبی هضم می شود. این میوه پوستی مایل به سبز دارد و داخلش دانه هایی چسبنده و سبز رنگ وجود دارد.

بسیاری از کارخانه ها از این میوه خمیرهای  خوراکی برای ساخت طعم دادن به کره و خامه استفاده
می کنند. دوریان در مناطق گرمسیری در سراسر جهان به ویژه در کشورهای جنوب شرقی آسیا مالزی، اندونزی و تایلند رشد می کند. همانطور که گفتیم این میوه در کشور تایلند و در شهر پاتایا هم وجود دارد، اگر به قصد سفر به این کشور را داشتید می توانید با تهیه بلیط هواپیما به این شهر سفر کنید و تجربه یک طعم متفاوت از دوریان را هم تست کنید.

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

این میوه متعلق به درخت کاپوک است. ۳۰ گونه دوریان وجود دارند که از جنوب شرقی آسیا سرچشمه می گیرند. ۹ گونه از آن ها در رژیم غذایی انسان استفاده می شود. دوریان فقط در آب و هوای استوایی رشد می کند و تایلند بزرگترین تولید کننده دوریان در جهان است. شما می توانید برای سفر به این کشور زیبا به سایت مستر بلیط مراجعه نمایید.

حقیقت هایی جالب در مورد میوه دوریان

دوریان می تواند باعث افزایش وزن شود

مصرف متوسط ​​۱ کیلوگرم دوریان که نزدیک به ۱۳۵۰ کالری دارد. خوردن یک دوریان می تواند تا ۶۸ درصد از ۲۰۰۰ کالری روزانه توصیه شده برای یک بزرگسال بالغ را به خود اختصاص دهد! یک دانه دوریان (حدود ۴۰ گرم) ۵۴ کالری دارد.

دوریان سرشار از مواد مغذی است

دوریان به طور طبیعی سرشار از پتاسیم، فیبر غذایی، آهن، ویتامین C و ویتامین B است. بنابراین پادشاه میوه ها برای بهبود قدرت و فشار خون، حرکات روده و سلامت پوست بسیار عالی است. همچنین سیستم عصبی و ایمنی را پشتیبانی کرده و باعث تشکیل سلول های قرمز خون شده و آن ها را تقویت می کند.

همچنین بخوانید:  حل چالش انتخاب پکیج در ۳ دقیقه

دوریان یک انرژی دهنده سریع است

به دلیل دارا بودن کربوهیدرات زیاد، دوریان ها می توانند سطح کم انرژی را به سرعت (در افراد سالم) جبران کنند. محتوای بالای پتاسیم میوه نیز می تواند به کاهش خستگی و رفع استرس روحی و اضطراب کمک کند.

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

خوردن دوریان و نوشیدن آبجو به طور همزمان ممکن است منجر به مرگ شود!

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد این یک ترکیب کشنده است. اما پس از خوردن این دو به طور همزمان ممکن است به احتمال زیاد باعث ایجاد نفخ ، سوء هاضمه و ناراحتی شود زیرا کبد شما باید به سختی کار کند تا چربی ها و قندهای موجود در دوریان و الکل را متابولیزه کند، به خصوص اگر هر دو را به مقدار بیش از حد مصرف کرده باشید.

دوریان چه کاربردهایی دارد؟

دوریان در غذاهای شیرین و خوش طعم استفاده می شود. گوشت و دانه های خامه ای هر دو خوراکی هستند، گرچه دانه ها باید پخته شوند. برای تست این غذاها می توانید با تهیه بلیط هواپیما پوکت به این شهر سفر کنید. این میوه در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خواص دارویی است. تمام قسمت های گیاه دوریان از جمله برگ، پوسته، ریشه در طب سنتی مالزی برای معالجه بیماری های مختلف از جمله تب بالا، زردی و شرایط پوستی مورد استفاده قرار گرفته می گیرد.

دوریان خطر سرطان را کاهش می دهد. آنتی اکسیدان های آن ممکن است رادیکال های آزاد کننده سرطان را خنثی کنند. در یک مطالعه لوله آزمایش، عصاره دوریان مانع از انتشار سویه سلولهای سرطانی پستان شد.

دوریان با عفونت مبارزه می کند. پوست  درخت این میوه حاوی ترکیباتی است که خاصیت ضد باکتریایی و ضد مخمر دارند، برای همین ضد عفونت هستند.

همه چیز در ارتباط با میوه دوریان

چگونه از دوریان استفاده کنیم؟

باز کردن پوسته سخت و لکه دار دوریان بسیار سخت است و به همین خاطر برای محافظت از دستان خود نیاز به دستکش دارید. لازم است پوسته را با چاقو برش داده و قبل از آنکه به آرامی گوشت دوریان را از بین ببرید ، آن را با دست باز کنید، سپس می توانید آن را بخورید. شما می توانید آموزش نحوه باز کردن میوه دوریان و همچنین بسیاری از دستور العمل ها را به صورت آنلاین پیدا کنید. میوه دوریان به صورت یخ زده فروخته می شود که بافت آن کمی تغییر می کرده و باعث سست تر و سفت تر شدن آن شده است.