عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن
عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن زمانی که عزم سفر می کنید بدون شک اولین چالش انتخاب مقصد سفر است. چالش بعدی پس از انتخاب مقصد سفر برآورد درست هزینه ی سفر است. با داشتن برآوردی درست از هزینه سفر می توان با صرفه جویی و مدیریت هزینه ها یک […]

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

زمانی که عزم سفر می کنید بدون شک اولین چالش انتخاب مقصد سفر است. چالش بعدی پس از انتخاب مقصد سفر برآورد درست هزینه ی سفر است. با داشتن برآوردی درست از هزینه سفر می توان با صرفه جویی و مدیریت هزینه ها یک سفر خاطره انگیز و لذت بخش، برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

هزینه را باید در بازه های زمانی مختلف قبل از سفر، حین سفر و هنگام بازگشت با توجه به نکات مربوط به هر مرحله مدیریت کنید. در ادامه به شرح برخی عوامل مهم برای داشتن یک سفر ارزان و به صرفه و در عین حال با کیفیت می‌ پردازیم.

نکاتی که باید قبل از سفر در نظر داشته باشید

در فصل های خلوت سفر کنید!

اگر می خواهید هزینه سفر خود را کاهش دهید، یکی از ابتدایی ترین و مؤثرترین راهکارها، انتخاب صحیح مقصد سفر است. هر مقصدی که برای سفر در نظر بگیرید در برخی ایام سال به دلیل مناسبت های مذهبی، شرایط خاص آب و هوا، جاذبه های فصلی و عواملی مشابه، گردشگران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

اغلب در زمان شلوغی، استقبال زیاد گردشگران باعث می شود تا قیمت ها در بالاترین حالت خود قرار داشته باشند. اما در زمان هایی غیر از این ایام خاص، قیمت ها به حالت پایه برمی گردند و حق انتخاب ها برای شما بیشتر می شود.

خرید بلیط ارزان هواپیما

چنانچه تصمیم گرفتید با هواپیما سفر کنید باید در نظر بگیرید بلیط هواپیما در قیمت های مختلفی ارائه می شود. شرکت هواپیمایی، کلاس پرواز و نوع هواپیما از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما هستند.

راه های متعددی برای خرید بلیط ارزان هواپیما پیش روی شماست. یکی از این راه ها، خرید بلیط ارزان چارتری است. شرکت های چارتر کننده برای اینکه بلیط های بیشتری بفروشند قیمت پایین تری نسبت به بلیط سیستمی که شرکت های هواپیمایی ارائه می دهند، به مشتری پیشنهاد می دهند. گاهی اوقات شرکت های چارتر کننده نمی توانند تمامی بلیط های در اختیار خود را به فروش برسانند. بنابراین برای جلوگیری از ضرر بیشتر در روزهای نزدیک به تاریخ پرواز، بلیط ها را با قیمت پایین تری ارائه می دهند.

با استفاده از وبسایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما می توانید به راحتی و بدون صرف زمان و هزینه، به لیست کاملی از بلیط ها به تفکیک انواع سیستمی و چارتری، تاریخ و ساعت پرواز، ایرلاین و ظرفیت باقی مانده پروازها دسترسی داشته باشید.

سایت خرید بلیط هواپیما روگو ، یکی از سامانه های معتبر خرید اینترنتی بلیط هواپیما است، در این سامانه پس از وارد کردن مبدا و مقصد و تعداد مسافران و تاریخ سفر لیستی از پروازهای چارتری و سیستمی را مشاهده می کنید با کلیک بر روی هر یک از پروازها لذت خرید مطمئن و ارزان بلیط هواپیما را تجربه می کنید.

روگو، وبسایت خرید بلیط هواپیما

رزرو هتل

با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید به منابع خوبی برای تعیین محل اقامت خود دست پیدا کنید. پس با تحقیق قبلی و رزرو هتل یا اقامتگاه مورد نظر خود، می توانید از هزینه های پیش بینی نشده ی انتخاب محل اقامت در آخرین لحظه اجتناب کنید.

همچنین بخوانید:  ابزارهای کاربردی سامانه پیامکی که شاید آن‌ها را نشناسید

سبک سفر کنید

با توجه به محدودیت میزان باری که در هواپیما می توانید به همراه داشته باشید، داشتن چمدان های سنگین و متعدد می تواند منجربه پرداخت جریمه و هزینه اضافی برای حمل اضافه بار شود. همچنین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مقصد، با چندین چمدان و کوله پشتی سنگین تقریباً برایتان عملی نخواهد بود در نتیجه مجبور به صرف هزینه بیشتر برای جابجایی در شهر خواهید شد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

نکاتی که باید حین سفر به آنها توجه کنید

مراقب تله های توریستی باشد

سعی کنید از تجربیات و انتخاب های مردم همان منطقه استفاده کنید. همیشه آنها می دانند بهترین و ارزان ترین انتخاب در هر زمینه ای کدام ها هستند و مانند گردشگران در تله های توریستی که برای جذب مشتری زرق و برق زیادی به کسب و کار خود می دهند، گرفتار نمی شوند.

خودتان آشپزی کنید!

اگر یک آپارتمان اجاره کردید یا محل اقامت شما دارای آشپزخانه و وسایل مورد نیاز برای آشپزی است، خودتان غذاهای مورد نیازتان را درست کنید. اما اگر از طرفداران آشپزی در طول سفر نیستید می توانید غذاهای خیابانی ارزان میل کنید. تقریباً هر شهری که به آن سفر می کنید مراکزی برای ارائه غذاهای خیابانی ارزان دارد که معمولاً خوشمزه هم هستند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

انتخاب صحیح محل اقامت

اگرچه هاستل ها به نسبت هتل ها حریم خصوصی کمتری دارند ، اما می توانند کاهش چشمگیری در هزینه های شما داشته باشند. برخی خوابگاه ها هم اتاق های خصوصی ارائه می دهند، در این صورت شما می توانید ضمن داشتن فضای خصوصی و کاهش هزینه، تجربه اجتماعی ملاقات با مسافران دیگر را نیز به دست بیاورید.

علاوه بر نوع محل اقامت، مکان قرارگیری آن نیز حائز اهمیت است. چرا که شما شاید بتوانید در خارج از شهر محل ارزان تری برای اقامت پیدا کنید، اما در صورتی که دسترسی مناسبی به مکان های تفریحی، فروشگاه ها و جاذبه های گردشگری مقصد نداشته باشید ناچار به صرف هزینه ی بیشتر برای حمل و نقل در شهر مقصد خواهید شد.

 

پایان سفر و نکات مهم هنگام بازگشت

سوغاتی

یکی از عادات قدیمی در سفر، خرید سوغاتی برای خانواده و دوستان نزدیک است. هنگام خرید سوغاتی باید به اندازه و میزان آن دقت کنید. معمولاً در سفر به اندازه ی کافی بار و وسایل دارید، پس آن مقدار خرید کنید که مجبور نباشید پول اضافی برای حمل آن پرداخت کنید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

به موقع خود را به فرودگاه برسانید!

همه ی ما برای شروع یک سفر، پر از اشتیاق هستیم. اما معمولاً حس خوبی در پایان سفر نداریم. همچنین خستگی نیز می تواند به  بی انگیزگی در پایان سفر بیافزاید. بنابراین باید سعی کنیم تا با در نظر گرفتن تمام این موارد، برنامه ریزی های لازم برای بستن بار سفر و رفتن به سمت فرودگاه انجام را دهیم تا ناغافل از پرواز خود جا نمانیم.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سفر و خرید بلیط ارزان چارتری به سایت روگو به آدرس rogo.ir مراجعه کنید.