با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید!
با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید!

با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید! نمکستان : فنگ شویی یک فن باستانی در کشور چین میباشد، این فن برای چیدمان درست منازل و ساختمان های تجاری و … با توجه به کاربردشان استفاده میشود و تاثیر مثبت زیادی در سبک زندگی و خانه داری خواهد داشت […]

با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید!

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

نمکستان : فنگ شویی یک فن باستانی در کشور چین میباشد، این فن برای چیدمان درست منازل و ساختمان های تجاری و … با توجه به کاربردشان استفاده میشود و تاثیر مثبت زیادی در سبک زندگی و خانه داری خواهد داشت طراحان داخلی معتقدند که رعایت و به کارگیری فنگ شویی در چیدمان خانه باعث جذب هرچه تمامتر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌ طور کلی انرژی مثبت چی میباشد. چی در فنگ شویی یک نوع انرژی مثبت است که اگر درست به کارگرفته شود بسیار موثر و محرک برای جذب انرژی مثبت بوده و اگر درست به کار گرفته نشود میتواند اثر مخرب داشته باشد.

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

چینی ها معتقد هستند که ۵ عنصر، عناصر سازنده جهان هستند : آب، باد، خاک، آتش و فلز!

بر طبق این اصول آن ها معتقدند که اگر از این عناصر به درستی استفاده شود، اثرات آن ها در زندگی هر شخص سازنده خواهد بود و اگر از این عناصر به درستی استفاده نشود، شاهد اثرات مخرب این عناصر در زندگی خواهید بود.

مهمترین اصل در فنگ شویی دوری از انباشتگی و بی نظمی است، چرا که اعتقاد بر آن است که انباشتگی مانع جریان داشتن انرژی های مثبت در محل خواهد شد. رعایت جهت مناسب، استفاده درست و بجا از رنگ ها و بهره گیری از خطوط منحنی از جمله قوانین دیگر در فنگ شویی هستند.

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

قوانین فنگ شویی :

۱- سعی کنید حداکثر از ۳ رنگ در چیدمان منزلتان استفاده کنید 

مطالعات نشان میدهند که استفاده از رنگ های زیاد در خانه باعث بر هم زدن آرامش شده و سردرگمی و بی نظمی ذهنی در طولانی مدت ایجاد مینماید.

۲- لبه های تیز حامل انرژی منفی هستند!

بله درست است، فنگ شویی میگوید که که به اطرافتان خوب نگاه کنید، هر لبه ی تیزی برای انواع مبل، راحتی، میز، صندلی، آباژور انرژی منفی را در فضا میپراکنند. بنابراین سعی کنید از وسایلی با لبه های منحنی و نرم استفاده نمایید. این قانون به حدی جدیست که پیشنهاد میشود تا گوشه های اتاقتان را با وسیله های دیگر تزیین کنید تا گوشه های تیز به چشم نیاید.

۳- نور طبیعی، معجزه ی آرامش بخش!

بنا در فنگ شویی بر استفاده از وسایل و عناصر طبیعیست. نورهای طبیعی معجزه میکنند. پس سعی کنید جای استفاده از نورهای مصنوعی راه را برای ورود نورهای طبیعی در خانه باز کنید. پرده ها زخیم با رنگ های تیره اصلا انتخاب مناسبی برای خانه نیستند. پرده ها را سبک و روشن انتخاب کنید تا ببینید نورها چه غوغایی میکنند.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کاسه های شکلاتی با بادکنک

۴- انباشتگی فقر می آورد!

اگر ثروت و نعمت در زندگی شما جاری نیست، نگاهی به دورو برتان بیندازید. بله! حتما شما کوهی از وسایل بلا استفاده را در خانه خود جاگذاری کرده اید. پس اولین قدم را بردارید و لوازمی که مدت هاست از ان ها استفاده نکرده اید را از خانه دور کنید.

۵- رنگ ها ثروت می آورند!

رنگ قرمز در قانون فنگ شویی باعث تضعیف عنصر چوب و رنگ ها خاکستری باعث کاهش کیفیت ثروت میشوند. بنابراین اگر رنگ غالب خانه شما قرمز است پیشنهاد میکنیم که از رنگ های زمینی مانند کرم، قهوه ای، سبز و خاکستری برای ایجاد توازن در این ترکیب رنگی استفاده نمایید.

۶- ببخشید تا ثروتمند شوید!

لوازم شکسته و خراب که فکر میکردید روزی به کارتان می آید، لباس هایی که تا به حال استفاده ی خاصی از ان ها نشده، کفش ها و ظروف و … همه و همه مانع رسیدن ثروت به شما میشوند. یاد بگیرید چیزهایی را که نیاز دارید تهیه کنید. وسایل بلا استفاده را ببخشید تا خوشبختی و نعمت جایگزین ان ها شود.

۷- گیاهان تصفیه کننده هوا

استفاده از گیاهان در ساختمان باعث فیلتر شدن هوای آلوده و راکد داخل خانه میشود. بنابراین وجود گیاهان برای پاک سازی فضا امری بسیار مهم است.

۸- آینه یادتان نرود.

آینه یکی دیگر از عناصری است که در امر فنگ شویی بسیار موثر و کاربردیست.

۹- سعی کنید پنج عصنر سازنده را در اتاقتان داشته باشید

آب، باد، خاک، آتش و فلز عناصر سازنده در فنگ شویی هستند. سعی کنید حداقل نمادی از این عناصر در اتاقتان باشد. مثلا شمع به جای آتش و یا آینه به جای آب و سرامیک بجای خا و …

۱۰- درهای ورودی

در ورودی خانه تان باید مانعی باشد تا انرژی و شلوغی و بی نظمی خیابان به خانه شما انتقال نیابد. بنابراین برای جلوگیری از این روال، کاشت گیاه، قرار دادن گلدان، اضافه کردن ایوان و یا سقف زدن برای ورودی منزل را به شما پیشنهاد میکنیم.

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

وجود نور، رنگ سبز و گیاه با کمترین جزییات

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

استفاده از گیاه و لبه های گرد و ترکیب رنگ مناسب

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

وجود گیاهان، نور، چوب و کمترین لبه ی تیز

با فنگ شویی ثروت و آرامش جذب کنید!

با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید!

منبع : نمکستان