آموزش کامل طرز تهیه کیک انجیر و ماست خیلی خوشمزه و عالی
آموزش کامل طرز تهیه کیک انجیر و ماست خیلی خوشمزه و عالی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کیک انجیر و ماست خیلی خوشمزه و عالی را در نمکستان برای شما آماده کرده ایم. نوش جانتان

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کیک انجیر و ماست خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش طرز تهیه کیک این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کیک انجیر و ماست :

انجیر متوسط۱۰ عدد
عسل۳ قاشق سوپ‌خوری
کره نرم‌شده۲۰۰ گرم
پودر قندسه‌ چهارم پیمانه
پوست رنده‌ شده لیمو ترش۱ عدد
تخم‌ مرغ۴ عدد
آرد سفید گندم۲ پیمانه
بیکینگ پودریک قاشق چای‌خوری
جوش شیرینیک قاشق چای‌خوری
ماست۲۵۰ میلی‌لیتر یا یک پیمانه
مقداری عسلبرای براق کردن انجیرهای پخته روی کیک

کیک انجیر کیک با مربای انجیر پای انجیر کیک انجیر و گردو کیک انجیر خشک آموزش مرحله به مرحله کیک انجیر و ماست طرز تهیه کیک انجیر و ماست

طرز تهیه کیک انجیر و ماست :

با آموزش طرز تهیه کیک انجیر و ماست از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کیک انجیر و ماست ابتدا باید زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنیم و هر کدام را در ظرفی بریزیم. سفیده ها را با همزن حدود ۱۵ دقیقه باید بزنید تا حجم سفیده ها دو برابر شوند به طوری که وقتی ظرف را بر می گردانید از ظرف نریزند. سفیده ها را در یخچال بگذارید تا بقیه مواد حاضر شوند. زرده ها را هم با همزن بزنید تا کرم رنگ و پف دار شوند.

سپس کره، پودر قند، رنده پوست لیمو و پرتقال را به زرده ها اضافه کنید و مخلوط کنید. آرد، بیکینگ پودر و جوش شیرین را در ظرفی با هم مخلوط کرده و ۳ مرتبه الک کنید. سپس کم کم آن را به زرده ها اضافه کنید و با همزن دستی مخلوط کنید.

در حین اضافه کردن آرد ماست را هم کم کم اضافه کنید و مخلوط کنید. حالا سفیده ها را به مواد کیک اضافه کنید و خیلی آرام مواد را به هم بزنید تا پف کیک نخوابد. قالب کیکی با قطر ۲۳ سانتی‌متر را آماده کنید، سپس کف و دیواره آن را بعد از چرب کردن با روغن ، با کاغذ روغنی مخصوص شیرینی‌پزی قرار دهید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کیک نارنگی بسیار خوشمزه

انجیر ها را هر کدام به ۸ قسمت تقسیم نید و برش‌های انجیر را در کنار و همچنین روی هم در کف قالب بچینید و ۳ قاشق عسل را روی انجیرها بریزید. مایه کیک را روی انجیرها بریزید و قالب کیک را به مدت ۱ ساعت داخل فر با حرارت ۱۸۰درجه سانتی‌گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا کیک طلایی شود.

کیک انجیر کیک با مربای انجیر پای انجیر کیک انجیر و گردو کیک انجیر خشک آموزش مرحله به مرحله کیک انجیر و ماست طرز تهیه کیک انجیر و ماست