آموزش طرز تهیه «فیش اند چیپس» خوشمزه خانگی و رستورانی
آموزش طرز تهیه «فیش اند چیپس» خوشمزه خانگی و رستورانی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه فیش اند چیپس بسیار خوشمزه و عالی را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید آرد را الک کنید و در ظرفی بریزید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه فیش اند چیپس خانگی و رستورانی و فست فودی را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم فیش اند چیپس :

فیله ماهی۲ عدد
آرد گندم۲ پیمانه
شیر۲ پیمانه
مایه خمیر۱ چانه
نمکبه مقدار لازم
آببه مقدار لازم
سیب زمینیبه مقدار لازم
لیمو ترش۱ عدد
روغن مخصوص سرخ کردنبه مقدار لازم

طرز تهیه فیش اند چیپس خانگی و رستورانی و فست فودی

طرز تهیه فیش اند چیپس :

با آموزش طرز تهیه فیش اند چیپس از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه فیش اند چیپس ابتدا باید آرد را الک کنید و در ظرفی بریزید. سپس شیر را به آن اضافه کنید و آرام شروع به همزدن کنید در همان حال آب را کم کم به مواد اضافه کنید.

هم زدن را تا زمانی که تمام آرد و مواد اضافه شده کاملا با هم ترکیب شوند و غلظت و قوام یکنواخت پیدا کند ادامه دهید. سپس نمک و مایه خمیر را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. حالا مواد را به مدت ۱ ساعت در یک مکان گرم کنار بگذارید تا استراحت کند.

برای درست کردن چیبس سیب زمینی ها را پوست بکنید و به اندازه های مساوی برش دهید و آنها را بشورید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. در تابه ای مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس سیب زمینی ها را ۵ دقیقه در روغن داغ سرخ کنید.

آنها را از روغن خارج کرده و با یک قاشق شیارهایی روی آنها ایجاد کرده و به مدت ۱۰ دقیقه در یک ظرف فلزی قرار داده تا خنک شوند و این شیار ها را به خود بگیرند. دوباره آنها را به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه در روغن ریخته تا کاملا طلایی شوند و راحت قابل جویدن باشند مقداری نمک هم روی سیب زمینی ها بپاشید.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه بریانی هندی

ماهی را در داخل مایع آرد غلتانده و خوب با آن پوشش می دهیم بعد در روغن می گذاریم تا هر دو طرف آن سرخ شود. سپس ماهی را از روغن خارج کرده و نمک روی آن میریزیم و با چیبسی که درست کرده ایم به همراه لیمو ترش سرو می نماییم.