آموزش طرز تهیه «فیش اند چیپس» خوشمزه خانگی و رستورانی
آموزش طرز تهیه «فیش اند چیپس» خوشمزه خانگی و رستورانی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه فیش اند چیپس بسیار خوشمزه و عالی را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید آرد را الک کنید و در ظرفی بریزید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه فیش اند چیپس خانگی و رستورانی و فست فودی را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم فیش اند چیپس :

فیله ماهی ۲ عدد
آرد گندم ۲ پیمانه
شیر ۲ پیمانه
مایه خمیر ۱ چانه
نمک به مقدار لازم
آب به مقدار لازم
سیب زمینی به مقدار لازم
لیمو ترش ۱ عدد
روغن مخصوص سرخ کردن به مقدار لازم

طرز تهیه فیش اند چیپس خانگی و رستورانی و فست فودی

طرز تهیه فیش اند چیپس :

با آموزش طرز تهیه فیش اند چیپس از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه فیش اند چیپس ابتدا باید آرد را الک کنید و در ظرفی بریزید. سپس شیر را به آن اضافه کنید و آرام شروع به همزدن کنید در همان حال آب را کم کم به مواد اضافه کنید.

هم زدن را تا زمانی که تمام آرد و مواد اضافه شده کاملا با هم ترکیب شوند و غلظت و قوام یکنواخت پیدا کند ادامه دهید. سپس نمک و مایه خمیر را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. حالا مواد را به مدت ۱ ساعت در یک مکان گرم کنار بگذارید تا استراحت کند.

برای درست کردن چیبس سیب زمینی ها را پوست بکنید و به اندازه های مساوی برش دهید و آنها را بشورید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. در تابه ای مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس سیب زمینی ها را ۵ دقیقه در روغن داغ سرخ کنید.

آنها را از روغن خارج کرده و با یک قاشق شیارهایی روی آنها ایجاد کرده و به مدت ۱۰ دقیقه در یک ظرف فلزی قرار داده تا خنک شوند و این شیار ها را به خود بگیرند. دوباره آنها را به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه در روغن ریخته تا کاملا طلایی شوند و راحت قابل جویدن باشند مقداری نمک هم روی سیب زمینی ها بپاشید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه چیکن تیکا ماسالا + خورش مرغ هندی

ماهی را در داخل مایع آرد غلتانده و خوب با آن پوشش می دهیم بعد در روغن می گذاریم تا هر دو طرف آن سرخ شود. سپس ماهی را از روغن خارج کرده و نمک روی آن میریزیم و با چیبسی که درست کرده ایم به همراه لیمو ترش سرو می نماییم.