آموزش طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو آسان و خوشمزه
آموزش طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو آسان و خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو آسان و خوشمزه را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم ماهی سالمون با انبه و آووکادو :

فیله ماهی سالمون۴ عدد
روغن زیتونبه مقدار لازم
انبه خرد شده۲ عدد کوچک
آووکادو۲ عدد
پیاز قرمز خرد شده۱/۴ فنجان
آب لیمو ترش۴ قاشق غذاخوری
فلفل سبز بدون هسته خرد شده۱ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

ماهی سالمون با انبه و آووکادو طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو طرز تهیه ماهی سالمون ماهی سالمون

طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو :

با آموزش طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو ابتدا باید فر را روشن کرده و روی ۲۱۰ درجه سانتیگراد (۴۰۰ درجه فارنهایت) قرار دهید تا گرم شود. داخل سینی فر را با یک لایه فویل می پوشونیم و روی فویل رو با کمی روغن زیتون چرب می کنیم. فیله های ماهی را با روغن زیتون چرب کنید و ماهی را از آن سمتی که پوست دارد روی سینی می گذاریم.

روی فیله مقداری نمک و فلفل می پاشیم و به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر قرار می دهیم. در این فاصله که ماهی داخل فر قرار دارد انبه، آووکادو، پیاز، فلفل سبز، آب لیمو ترش و نمک را درون یک ظرف بزرگ با هم مخلوط می کنیم. بعد از اینکه ماهی آماده شد، آن را داخل ظرف مخلوط انبه و آووکادو قرار می دهیم و سرو می کنیم.

ماهی سالمون با انبه و آووکادو طرز تهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو طرز تهیه ماهی سالمون ماهی سالمون

معرفی ماهی سالمون Caspian Salmon :

نام لاتین ماهی آزاد دریای خزر Caspian Salmon می باشد. جمعیت این ماهی بسیار اندک است. در دریای خزر این ماهی به صورت پراکنده زندگی می کند و زیستگاه آن آبهای سرد با اکسیژن فراوان می باشد. ماهی آزاد دریای خزر با تغذیه از بی مهرگان، حشره ها و ماهی های دیگر به تعادل جمعیتی آنها در آب کمک می‌کند. این ماهی، که از محبوب‌ترین و ممتازترین ماهی‌های مورد استفاده‌ی انسان برای صید و ورزش ماهی گیری به شمار می آید. این ماهی اصطلاحاً به ماهی شکارچی هم معروف است.
ماهیان آزاد درمحیط سرد زندگی می‌کنند، این ماهی در فصل پاییز و بهار تخم ریزی کرده و لقاح آن خارجی است.آزادماهی ها در بسترهای شنی و سنگ ریزه ای تخم ریزی می کنند. امروزه بیشتر رودخانه های حوضه‌ی دریای خزر، به دلیل ورود آلاینده ها و سم‌ها، برداشت شن و ماسه، ایجاد سد و موانع در مسیر مهاجرت ماهیان و صید بی رویه، دیگر زیستگاه های مناسبی برای ماهی آزاد دریای خزر نیستند، و به این دلایل نسل این ماهی رو به انقراض می باشد.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پوره لوبیا سفید و پیازچه

برای جلوگیری از انقراض آن باید به صورت مصنوعی زادآوری و لاروهای کوچک به وجود آمده را در دریا رها کرد، به این کار بازسازی ذخایر می گویند.