شستن چه مواد غذایی می تواند خطرناک باشد؟
شستن چه مواد غذایی می تواند خطرناک باشد؟

شستن چه مواد غذایی می تواند خطرناک باشد؟ نمکستان» یکی از مواردی که همیشه توصیه می‌شود، شستن مواد غذایی و خوراکی‌ها است اما در مورد بعضی از آنها قضیه برعکس است و تأکید بسیار می‌شود که آنها شسته نشوند. برای اینکه تغذیه‌ای سالم داشته باشید خواندن این مطلب از سایت نمکستان به شما توصیه می‌شود. یکی […]

شستن چه مواد غذایی می تواند خطرناک باشد؟

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

نمکستان» یکی از مواردی که همیشه توصیه می‌شود، شستن مواد غذایی و خوراکی‌ها است اما در مورد بعضی از آنها قضیه برعکس است و تأکید بسیار می‌شود که آنها شسته نشوند. برای اینکه تغذیه‌ای سالم داشته باشید خواندن این مطلب از سایت نمکستان به شما توصیه می‌شود.

یکی از نکات مهم برای سلامت تغذیه رعایت اصول شستن مواد غذایی قبل از مصرف می‌باشد که حتماً باید جدی گرفته شود وگرنه ممکن است سلامتی مصرف کنندگان آن به خطر بیفتد. سایت «Bright Side» در مطلبی به سلامت مواد غذایی شسته شده پرداخته است که به ما می‌گوید چه مواد غذایی را باید بشوریم و چه مواد غذایی را نباید بشوریم.

با شستن این مواد غذایی سلامت ما به خطر می‌افتد

قارچ

یکی از مواد غذایی که نباید به مدت زیاد شسته شود قارچ است زیرا به راحتی می‌تواند آب را جذب نماید. قارچ را باید پیش آنکه بپزید سریع بشورید و با دستمال‌ کاغذی آن را خشک نمایید. قارچی که بسیار خیس شده است خراب می‌شود و نرمی آن از بین می‌رود.

 

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

ماکارونی

یکی از مواد غذایی که مردم ممکن است آن را بشورند، ماکارونی می باشد! به گفته آشپزهای حرفه ای، اگر ماکارونی را بشوریم باعث از بین رفتن نشاسته ی آن می شود و سس آن بد مزه در می آید.اگر می خواهید ماکارونی را بشورید بهتر است بعد از پختن آن این کار را انجام دهید و با سالاد میل نمایید.

 

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

گوشت

یکی از خطراتی که شستن گوشت به همراه دارد، آلوده شدن سینک دستشویی و دست‌ها به میکروب‌های خطرناک می‌باشد که توصیه می‌شود برای از بین بردن باکتری‌های آن، گوشت را در حرارت بسیار بالا بپزید. یکی از نکاتی که باید دقت نمایید این است که بعد از پختن آب سطح گوشت را حتماً با دستمال کاغذی خشک نمایید و بعد از آن دستان خود را با آب گرم و مواد بهداشتی بشورید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه کوکو کلم بروکلی خوش طعم

 

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

مرغ

باکتری‌های که روی مرغ تازه وجود دارند برای ما بسیار خطرناک می‌باشند که یکی از معروف‌ترین این باکتری‌ها، سالمونلا است. بسیاری از مردم فکر می‌کند اگر قبل از پختن مرغ آن را بشوریم باکتری‌های آن به کلی از بین می‌روند اما این فکر اشتباه است زیرا با این کار، باکتری‌ها به دست و سینک دستشویی منتقل می‌شوند و باعث بیماری‌های خطرناک می‌گردد. بهترین راه این است که شما یک راست آن را بپزید تا تمامی باکتری‌های آن کشته شوند. به گفته آشپزهای حرفه‌ای بهتر است مرغ دوبار جوشانده شود و در دفعه اول که آب جوش آمد شما آب را عوض کنید و آن را بگذارید تا برای مرحله دوم باز جوشانده شود تا باکتری‌های آن به طور کلی کشته شوند.

 

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

تخم مرغ

تولیدکنندگان تخم مرغ قبل از ورود محصول خود به بازار به آن ماده مخصوص می‌زنند که از فاسد شدن تخم مرغ جلوگیری کند. اگر تخم مرغ را بشورید این ماده محافظ آر بین می‌رود و باکتری‌ها به راحتی می‌توانند تخم مرغ را فاسد کنند.

 

شستن چه مواد غذایی خطرناک می باشد؟

شستن چه مواد غذایی می تواند خطرناک باشد؟