آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت
آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت

آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه کیک میوه ای را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش شیرینی پزی و نحوه ی پختن کیک میوه ای در منزل این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای کیک میوه ای : تخم مرغ سه عدد آرد سفید دو […]

آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت

کیک میوه ای , طرز تهیه کیک میوه ای , پخت کیک میوه ای

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه کیک میوه ای را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش شیرینی پزی و نحوه ی پختن کیک میوه ای در منزل این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای کیک میوه ای :

تخم مرغ سه عدد
آرد سفید دو لیوان
روغن مایع نصف لیوان
آب میوه یک سوم لیوان
شیر دو سوم لیوان
شکر یک لیوان سر پر
هل و وانیل نصف قاشق چایخوری از هر کدام
بیکینگ پودر یک پنجم قاشق مربا خوری
جوهر جوش یک چهارم قاشق چایخوری
در صورت تمایل سیب یا موز یا گردوی خورد شده به میزان لازم

طرز تهیه کیک میوه ای :

ابتدا تخم مرغ ها را به همراه هل و وانیل به مدت ۵ دقیقه خوب با مخلوط کن برقی بزنید سپس یک لیوان شکر را به آن اضافه کرده وهمچنان ۵ دقیقه ی دیگر این مخلوط را خوب با هم بزنید. از این مرحله به بعد مخلوط کن برقی را کنار گذاشته و از هم زن دستی استفاده کنید و اول به آرامی روغن را و سپس آب میوه ی مورد نظرتان را که می تواند آب پرتقال یا نارنگی یا سیب و یا هر میوه ی دیگری باشد و پس از آن شیر را به آنها اضافه کرده و با حرکتی دورانی و آرام با هم مخلوط کنید.

دو لیوان آردی که بیکینگ پودر و جوهر جوش را داخل آنها ریخته اید آرام آرام با این مواد مخلوط کنید وبه هم بزنید به طوری که مواد کاملا یک دست شوند. میوه ی مورد نظر و گردوهای خورد شده را داخل مواد ریخته و درون ظرفی که از قبل ته و اطراف آن را با کمی روغن جامد چرب کرده اید بریزید و داخل فری که آن هم از قبل روشن بوده و کاملا گرم است با پایین ترین درجه حرارت به مدت نیم الی سه ربع ساعت قرار دهید و پس از پختن بگذارید کاملا سرد شده و میل نمایید.

همچنین بخوانید:  دستور پخت و آموزش طرز تهیه شیرینی آردی مناسب برای پذیرایی

این کیک برای تغذیه ی بچه ها در مدرسه بسیار مفید است ومی توانید آن رادر قالبهای کوچک کیک یزدی هم درست کنید.

آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت

آموزش کامل طرز تهیه کیک میوه ای سریع و راحت

منبع : نمکستان