آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خیلی خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خیلی خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه گشنیز ماهی خیلی خوشمزه و لذیذ خانگی را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید ماهی ها را به قطعات مکعبی خرد کنید و تمیز بشورید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم گشنیز ماهی :

شیر ماهی۱ کیلوگرم
پودر  زیرهنصف قاشق چایخـوری
پودر زنجیل۱ قاشق چایخوری
پودر گشنیز۱ قاشق چایخوری
پودر سیر و فلفل قرمزاز هر کدام  ۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون۴ قاشق غذاخوری
سیر۲ حبه
گوجه فرنگی۴ عدد
آبلیموبه مقدار لازم
گشنیز ساطوری خرد شده۱ پیمانه
روغنبه میزان لازم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

طرز تهیه گشنیز ماهی قلیه ماهی گشنیز ماهی گشنیز هندی طرز تهیه گشنیز پلو با ماهی گشنیز و ماهی گشنیز در ماهی طرزتهیه ماهی گشنیز

طرز تهیه گشنیز ماهی :

با آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه گشنیز ماهی ابتدا باید ماهی ها را به قطعات مکعبی خرد کنید و تمیز بشورید. ماهی ها را در ظرفی بریزید و روغن زیتون و سیر رنده شده و ادویه ها را به ماهی اضافه کنید و همه جای ماهی را به این مواد آغشته کنید.

ماهی را به مدت چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود. یک ربع قبل از این که بخواهید ماهی را بپزید، نمک و آبلیمو را به ماهی اضافه کنید. در تابه‌ای روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.

سپس هر دو طرف ماهی‌ها را در آن سرخ کنید. گوجه‌ فرنگی‌ها را پوست بگیرید و به صورت نگینی خرد کنید و به همراه نصفی از گشنیز به ماهی اضافه کنید و ۱۰ دقیقه سرخ کنید. تابه را از روی حرارت بردارید ماهی را در ظرف مناسب بریزید و بقیه گشنیز را اطراف آن بریزید. گشنیز ماهی با پلو و یا بدون پلو قابل سرو می باشد.