آموزش کامل طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت خوشمزه و آسان
آموزش کامل طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت خوشمزه و آسان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت خوشمزه و آسان را در نمکستان برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کیک یخچالی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش تهیه کیک این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کیک یخچالی :

تخم مرغیک عدد
شکریک لیوان
شیردو لیوان
آرد سفیددو قاشق غذاخوری
پودر کاکائودو قاشق غذاخوری
بیسکویت پتی بوردو بسته
کره۲۰ گرم
هلنصف قاشق چایخوری
وانیلنصف قاشق چایخوری
پودر نارگیلبرای روی کیک به میزان لازم

آموزش مرحله به مرحله کیک یخچالی با بیسکویت طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت خوشمزه و آسان آموزش کیک یخچالی با بیسکویت کیک یخچالی با بیسکویت

طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت :

با آموزش طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کیک یخچالی ابتدا باید تخم مرغ را با یک لیوان شکر و هل و وانیل مخلوط کنید و کنار بگذارید. سپس یک لیوان شیر را با دو قاشق غذا خوری آرد الک شده مخلوط کرده و خوب به هم بزنید تا کاملا آرد در شیر حل شوند. یک لیوان دیگر شیر را با دو قاشق غذا خوری پودر کاکائو مخلوط کنید و کنار بگذارید.

مخلوط شیر و آرد را روی گاز قرار دهید و خوب به هم بزنید تا ته نگیرد و تقریبا سفت و یکدست شود. پس از اینکه مایع شیر و آردتان آماده شد مخلوط تخم مرغ و شکر زده شده را به آنها اضافه کنید و هم بزنید تا بوی خامی تخم مرغ از بین برود. سپس به آن کره و یک لیوان شیر کاکائو را اضافه کنید.

مایه بین بیسکویت کیک آماده است. یک ظرف پیرکس مستطیلی یا هر ظرف صاف دیگری را انتخاب کنید و یک لایه بیسکویت کف ظرف بچینید. سپس یک لایه از کرم کاکائویی روی آن بریزید و دوباره یک لایه بیسکویتاین کار را تا تمام شدن موادتان ادامه دهید و در آخر روی آن را با پودر نارگیل کاملا بپوشانید تا سفید شود. ظرف دسر را به مدت ۷ تا ۸ ساعت در یخچال گذاشته تا سفت شود. برای زیبا تر شدن دسر روی پودر نارگیل را هم می توانید با ترافل های رنگی یا اسمارتیزهای ریز تزیین کنید.

همچنین بخوانید:  دستور پخت و طرز تهیه کلوچه سنتی ساده در منزل بسیار خوشمزه

آموزش مرحله به مرحله کیک یخچالی با بیسکویت طرز تهیه کیک یخچالی با بیسکویت خوشمزه و آسان آموزش کیک یخچالی با بیسکویت کیک یخچالی با بیسکویت