آموزش طرز تهیه آش گوجه سبز بسیار خوشمزه با گوشت چرخ کرده و لوبیا قرمز
آموزش طرز تهیه آش گوجه سبز بسیار خوشمزه با گوشت چرخ کرده و لوبیا قرمز
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش گوجه سبز بسیار خوشمزه با گوشت چرخ کرده و لوبیا قرمز را در نمکستان بخوانید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه آش گوجه سبز خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش گوجه سبز :

گوجه سبز ۷۵۰ گرم
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سبزی آش یک کیلوگرم
بلغور گندم ۲ پیمانه
لوبیا قرمز یک پیمانه
عدس یک پیمانه
نعنا خشک ۳ قاشق سوپ‌خوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

آش گوجه سبز آش گوجه سبز با لپه طرزپخت اش گوجه سبز سوپ گوجه سبز سبزی آش گوجه فرنگی طرزتهیه اش گوجه سبز دستور آش گوجه سبز سبزی آش گوجه سبزی اش گوجه سوپ گوجه سبزیجات

طرز تهیه آش گوجه سبز :

برای تهیه آش گوجه سبز خوشمزه ابتدا لوبیا قرمز و عدس و بلغور را هر کدام در ظرفی مخصوص با آب به مدت ۲ تا ۳ ساعت بخیسانید. یکی از پیازها را خرد کنید و در کمی روغن تفت دهید تا نرم و طلایی شود. سپس گوشت چرخ‌کرده را به پیاز اضافه کنید و همراه با آن تفت دهید، کمی نمک و فلفل نیز به گوشت اضافه کنید.

در تابه را بگذارید تا گوشت همزمان با سرخ شدن بپزد.حالا داخل یک قابلمه بزرگ بقیه پیاز ها را خلالی خرد کنید و در روغن تفت دهید. بعد یک قاشق از نعنای خشک را نیز در روغن همراه با پیاز تفت دهید.

لوبیا را همراه با دو لیوان آب به پیاز داغ اضافه کنید و حرارت را زیاد کنید تا لوبیا بپزد. هنگامی که لوبیا نیم پز شد عدس و بلغور را اضافه و  صبر کنید تا این حبوبات هم نیم‌پز شوند. در این مدت که حبوبات در حال پختن هستند سبزی آش را پاک کنید و ریز خرد کنید سپس به داخل آش بریزید. اگر آش سفت شده بود زمانی که سبزی را اضافه می کنید ۲ لیوان آب جوش نیز به آش اضافه کنید. گوجه سبزها را بشورید و چوب آنها را جدا کنید.

بعد از اینکه سبزی پخته شد، گوجه‌ها را همراه گوشت چرخ‌کرده سرخ شده به آش اضافه کنید. حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا آش کاملا جا بیفتد. در هنگامی که خواستید آش را در ظرف بکشید رویش را با پیاز داغ و نعنا داغ و اگر تمایل دارید سیر داغ تزیین کنید.