آموزش کامل طرز تهیه کوفته کباب پیستری خوشمزه و مخصوص پذیرایی
آموزش کامل طرز تهیه کوفته کباب پیستری خوشمزه و مخصوص پذیرایی
برای این پست آموزش طرز تهیه کوفته کباب پیستری خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه کوفته کباب پیستری خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کوفته کباب پیستری

خمیر هزار لا ۱ بسته
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
پیاز رنده شده ۱ عدد
زنجبیل رنده شده به میزان لازم
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه و قرمز به میزان لازم
پودر سوخاری به میزان لازم

آموزش کامل طرز تهیه کوفته کباب پیستری خوشمزه و مخصوص پذیرایی

طرز تهیه کوفته کباب پیستری

با آموزش طرز تهیه کوفته کباب پیستری از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کوفته کباب پیستری ابتدا باید گوشت چرخ کرده را در کاسه ای بریزید و پیاز رنده شده را روی گوشت بریزید و مخلوط کنید. سپس زعفران و زنجبیل و نمک و فلفل و ۱ قاشق پودر سوخاری را به مواد اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن کنید تا چسبندگی پیدا کنید.مواد را داخل یخچال به مدت ۱ ساعت بگذارید.

با دست از کوفته ها بردارید و آن ها را گرد کنید و یک سوراخ کوچک وسط کوفته ها ایجاد کنید. همه کوفته ها را به همین صورت آماده کنید و آن ها را داخل ظرفی بچینید.ظرف را به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید و درب ظرف را هم بگذارید تا کوفته ها بپزند. در کاسه ای کوچک مقداری آب لیموى و زعفران و فلفل بریزید و بعد از اینکه کوفته ها سرخ شدند کوفته ها را در این مواد بغلطانید تا مزه دار شوند. از خمیر هزارلا نوار هایى به اندازه دور کوفته ها ببرید و دور کوفته ها بپیچید و با یک خلال دندان خمیر را محکم کنید.

دور خمیر ها را هم کمی زعفران دم کرده بمالید و داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتى گراد قرار دهید تا زمانى که خمیر پخته و کمى طلایى شوند. بعد کوفته ها را داخل ظرف سرو بچینید و تزئین کنید.