جامعترین راهنمای انتخاب پرده برای منزل + نکات طلایی در انتخاب پرده
جامعترین راهنمای انتخاب پرده برای منزل + نکات طلایی در انتخاب پرده

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های جنس و نوع هر پرده نمکستان : انتخاب پرده برای هر خانه، مراحل خاص خودش را دارد. یک خانه کوچک است، یک خانه بزرگ، یک خانه به شدت نورگیر است و یک خانه کم نور، یک خانه پنجره های بزرگ اما کم دارد، یک خانه پنجره های کوچک اما […]

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های جنس و نوع هر پرده

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های هر پرده

نمکستان : انتخاب پرده برای هر خانه، مراحل خاص خودش را دارد. یک خانه کوچک است، یک خانه بزرگ، یک خانه به شدت نورگیر است و یک خانه کم نور، یک خانه پنجره های بزرگ اما کم دارد، یک خانه پنجره های کوچک اما زیاد!

بنابراین شما برای چینش یک خانه باید بدانید که هر مدل خانه نیازمند چه نوع پرده ای میباشد. ما در این مطلب در بخش دکوراسیون، به شما آموزش میدهیم که چگونه پرده اتاقتان را انتخاب کنید!

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های هر پرده

۱- پرده های حریر

پرده های حریر بسیار سبک هستند و حتی در مقابل نور خورشید آن مقاومتی را که انتظار میرود را ندارند. بنابراین اگر خانه پر پنجره و نورگیری دارید و تمایل به بروز این همه نور به خانه را ندارید، به شما پیشنهاد میکنیم که از حریر صرف نظر کرده و یا اگر خیلی تمایل به حریر دارید، زیر پرده با یک آستر ضخیم بپوشانید. اگر شخصی هستید که پرده های خانه تان را تابستان و زمستان تغییر میدهید، بهتر است بگوییم که پرده های حریر برای فصل بهار و تابستان مناسب هستند.

اگر شیشه های پنجره تان رنگی است، حریر ها انتخاب خوبی برای شیشه های رنگی نیستند، چرا که انعکاس نور آن ها توسط حریر مگر در شرایط خاص زیاد جالب نخواهد بود.

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های هر پرده

۲- پرده های سلطنتی و ضخیم

یادتان نرود که تحت هیچ شرایطی این پرده ها نور را از خود عبور نمیدهند. پس اگر دنبال خانه ای پر نور هستید این پرده ها را فراموش کنید. البته بعضی مدل ها هستند که برای والان آن ها از پارچه های ضخیم مانند مخمل و کتان استفاده میشود بقیه پرده حریر است.

اگر مد نظر شما این مدل پرده است، میتوانید برای پنجره های بلند از این مدل ها استفاده نمایید. یادتان نرود که پرده های سلطنتی و ضخیم همگی باید برای پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده شوند.

همچنین بخوانید:  گالری عکس های مدل روتختی نوزاد پسر و دختر شیک و جدید

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های پرده های سلطنتی و ضخیم

۳- پرده های ساتن

ساتن ها چه برای لباس و چه برای پرده همیشه طرفدارهای خاص خودشان را دارن، اما باید بدانید که ساتن به دلیل بافت منسجمی که دارد به تنهایی نمیتواند یک خانه پرنور به شما بدهد مگر با ترکیب آن با حریر! ترکیب ساتن و حریر میتواند یک انتخاب زیبا برای منازل شما باشد.

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های هر پرده

۴- پرده های گیپور

پرده های گیپور خیلی خاص هستند و سلیقه ی هر کسی نیست، اما ترکیب همین گیپور با حریر نیز میتواند یک انتخاب هوشمندانه برای منازل شما باشد.

راهنمای انتخاب پرده و ویژگی های هر پرده

جامعترین راهنمای انتخاب پرده برای منزل

منبع : نمکستان