آهنگ شاد و پیوند آن با زندگی انسان
آهنگ شاد و پیوند آن با زندگی انسان
اهنگ ها معمولا براساس نوع ریتم موزیک و محتوای آن دسته بندی می شوند. روحیه انسان با گوش دادن به هر دسته بندی تغییر می کند. موردی که همیشه تاثیرات مثبت بر کارکرد بدن و روان انسان داشته است اهنگ شاد می باشد.

موسیقی و انسان از بدو تولد تا آخر با یکدیگر پیوندی ناگسستنی دارند. ممکن است در ابتدا این جمله برای شما متنی ساده و کم معنا باشد، اما اگر عمیق تر بیاندیشیم متوجه می شویم که انسان با موسیقی متولد می شود و آغاز زندگی او همراه با ریتم است. این ریتم و موسیقی زیبا ضربان قلب مادر است.

امروزه تمامی نیازها به موسیقی ختم می شوند. جسم انسان برای زندگی نیاز به تغذیه مناسب دارد، ممکن است این تغذیه گاها مواد پروتئین گوشتی بوده و یا گیاهی باشد. همانطور که جسم نیاز به تغذیه دارد، روح نیز تغذیه مناسب خود را داشته که این نیاز اهنگ است.

با پیشرفت صنعت و علم موسیقی و دستگاه‌های مرتبط با آن نیز بروزتر و دلنواز تر شده‌اند. تاثیرات این صوت ها بر روان انسان به گونه ای قوی بوده که دانشمندان به دنبال ایجاد راه های درمانی از طریق موسیقی می باشند. اما نکته ای که مورد توجه است این می باشد که موسیقی چند نوع بوده و کدام یک تاثیرات بهتری برای شنونده ها دارند؟

اهنگ ها معمولا براساس نوع ریتم موزیک و محتوای آن دسته بندی می شوند. روحیه انسان با گوش دادن به هر دسته بندی تغییر می کند. موردی که همیشه تاثیرات مثبت بر کارکرد بدن و روان انسان داشته است اهنگ شاد می باشد. در ادامه مقاله تاثیرات آهنگ شاد و درکل موسیقی را برای شما بیان خواهیم کرد.

آهنگ شاد و پیوند آن با زندگی انسان

اهنگ شاد

موسیقی انواع متفاوتی داشته که می توان به آهنگ های شاد، کلاسیک، لایت و آرام و اهنگ های غم انگیز اشاره کرد. هریک از این موضوعات در محل مناسب خود کاربردهای متفاوتی دارند اما از اهنگ های شاد می توان تقریبا در تمامی مراسم ها و روزهای سال استفاده نمود.

معمولا به موسیقی هایی که ریتمیک بوده و انسان را سرحال می آورند اهنگ شاد می گویند. با توجه به فشارهای روحی که امروزه بر ذهن هر جوان و پیری متحمل شده است گوش دادن به این نوع از اهنگ ها می تواند گزینه خوبی برای رفع نگرانی و از همه مهم تر افسردگی باشد.

با ابراز علاقه مردم به انواع آهنگ شاد و غمگین و… خواننده های بسیاری با سبک هایی متفاوت در کشور پدیدار شده اند. این خواننده ها برخی با سبک خود و برخی نیز با سبک های موسیقی شناخته شده اثرهای خود را در بازه های زمانی متفاوت منتشر می کنند.

شناخت بهتر آهنگ شاد

صنعت موسیقی به گونه ای گسترش یافته که امروزه در کشور می توان شاهد گروه ها یا همان بند(باند) های موسیقی بود. همانطور که در بالا گفته شد خواننده های بسیاری در عرصه موسیقی در حال نشان دادن هنر خود هستند و سالانه بر این تعداد افزوده می شود. براین اساس شناخت کامل هر یک و مفهوم موزیک های این افراد ممکن است برای برخی ناشناخته به نظر آید.

شناخت این موارد را با چند مثال برای شما توضیح خواهیم داد.

آهنگ اول از سامان جلیلی به نام لجباز

آهنگ اول از سامان جلیلی به نام لجباز

سامان جلیلی خواننده سبک پاپ یکی هنرمندان محبوب است که با استفاده از صدای دوست‌داشتنی خود اهنگ های شاد و غمگین فراوانی را منتشر کرده است. برخی از این موزیک ها گاها به عنوان اهنگ شاد عروسی مورد شناخته شده اند. لجباز از اهنگ های شاد و ریتمیک سامان جلیلی است.

مثل اینکه سامان عزیز و دوستداشتنی در این اهنگ شاد خود گلایه از لجبازی های معشوقه دارد. گاهی اوقات عاشق گرفتار لجبازی های معشوق شده که به شدت موجب عصبانیت وی خواهد شد. اما در عشق لجبازی وسیله ای برای تقویت بهتر آن می باشد. اما به حرف خود معشوقه :

گاهی دل من تنگ وجودت / گاهی می شوم خسته ز رویت

همچنین بخوانید:  تست شخصیت شناسی مایرز - بریگز (MBTI)

گاهی می شوی همه وجودم / گاهی بروی شاد و مسرورم

اما تو نرو نگو که سردم / من فقط دم دمی و کمی لجوجم

پس بگذارید لج بازی جزئی از رابطه هایتان باشد. آهنگ زیبای لج باز از موزیک های شاد با مفهومی عاشقانه و معترضانه می باشد. رسانه موزیکیشو برای شنونده ها و علاقه مندان به موسیقی پلی لیستی را ترتیب داده که می توانید این موزیک و سایر اهنگ های شاد جدید را بروز با کیفیتی مناسب دانلود کنید.

۲- محمد‌علیزاده یارم باش

محمدعلیزاده جز خواننده های صدای خاص کشور می باشد. این خواننده دوستداشتنی و پرطرفدار در سال ۱۳۸۷ اولین آلبوم رسمی خود را منتشر کرد. اهنگ یارم باش موزیکی کاملا متفاوت از محمدعلیزاده بود که علاقه مندان بسیاری را پیدا کرد.

درواقع این آهنگ به نوعی درعین شاد بودن مفهومی عاشقانه داشته که توصیه عاشق به معشوقه می باشد. بهتر است که در رابطه های خود از این چنین موزیک هایی استفاده کرده تا بتوانیم توصیه هایی همراه با کلمات عاشقانه بیان کنیم. اینگونه کلمات سنجیده تر بیان خواد شد.

لپ کلام مفهوم محمدعلیزاده درواقع شعر / شدم در عشق تو مجنون و حیران / را می دهد. این موزیک زیبا نیز در پلی لیست شاد موزیکیشو برای علاقه مندان گذاشته شده است.

۳-احسان خواجه‌امیری یکیو دارم

داشتن کسی در کنارتان موجب می شود تا بهتر احساساتتان را بیان کنید، شادتر باشید و بهتر بخندید. احسان خواجه‌امیری خواننده خوش صدا که نام خانوادگی بسیار معروفی دارد( اشاره به ایرج خواجه امیری) بازهم با صدای آرام و دلنواز خود موزیکی شاد و عاشقانه منتشر کرده به نام یکیو دارم.

در کنار داشتن آن فرد دوستت دارم را هم تمرین کنید تا عاشقانه هایی زیبا بسازید. اگر بخواهیم شاعرانه تر بگوییم / دوستت دارم را من دلاویزترین شعر جهان یافته ام/ .  با شنیدن این موزیک میتوانید آهنگ های عاشقانه را بهتر درک کنید.

اشوان – شیدا

۴- اشوان شیدا

اشکان خدابنده که به اشوان معروف شده است خواننده موفق سبک پاپ کشور است که اثرهایی موفق داشته و مخاطب های فراواین را به خود جذب کرده است. اشوان از جمله خواننده هایی می باشد که سبک خود را برای خوانندگی استفاده می کند و در این زمینه موفق نیز بوده است.

موزیک شیدا در واقع حکایت یافتن نیمه گمشده است که در همه لحاظ  معشوق به عاشق شباهت اخلاقی و رفتاری دارد. سعی کنید با شنیدن این چنین موزیکی نهایت لذت را ببرید.

۵- ماکان بند(باند) دو دقیقه بودی حالا

رهام هادیان و امیر مقاره عزیز و دوستداشتنی جزء گروه هایی هستند که که در مطالب فوق بیان شد. این دو فرد خواننده های اصلی گروه ماکان هستند که چند سالی می شود فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز کرده اند.

دو دقیقه بودی از آهنگ های شاد و ریتمیک گروه ماکان می باشد. در واقع امیر و رهام سعی دارند تا مفهوم زیبا بودن در کنارهم زندگی کردن عشاق را در این موزیک به مخاطب برسانند. د راینجاست که مولانا می گوید:

عشقست و عاشقست که باقیست تا ابد

دل بر جز این منه که به جز مستعار نیست

سخن آخر

امیدواریم با شنیدن این موزیک ها و اهنگ های شاد نه تنها نهایت لذت را برده باشید، بلکه فهم موسیقی شاد و عاشقانه را به صورت تخصصی درک کرده باشید. تمامی این موزیک ها و بسیاری دیگر از اهنگ های شاد را می توانید از رسانه موزیکیشو به صورت رایگان و باکیفیتی عالی دریافت کنید.

دیگر زمانی تا پایان سال نمانده و ممکن است به دنبال آهنگ شاد نوروز باشید. می توانید تمامی آهنگ های شاد نوروز جدید را در موزیکیشو دریافت کرده و لحظات شادی را برای خود بسازید.