آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید
آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید

آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید سفر اعم از داخلی یا خارجی بسیار جذاب و مهیج است از خرید بلیط هواپیما تا رسیدن به مقصد از اولین روزهای اختراع هواپیما تا به امروز شاهد پیشرفت های چشمگیری در صنعت هواپیمایی شده ایم. با پیشرفت و رشد این صنعت روز به روز بر […]

آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید

آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید

سفر اعم از داخلی یا خارجی بسیار جذاب و مهیج است از خرید بلیط هواپیما تا رسیدن به مقصد از اولین روزهای اختراع هواپیما تا به امروز شاهد پیشرفت های چشمگیری در صنعت هواپیمایی شده ایم. با پیشرفت و رشد این صنعت روز به روز بر تعداد افرادی که علاقه مند به سفر به خصوص سفرهای خارجی هستند، افزوده می شود.

مهمترین علت استقبال افراد از سفر با هواپیما سرعت زیاد آن و صرفه جویی در زمان است. در سفرهای خارجی که مسافت بسیار طولانی می باشد و امکان سفر با وسایل نقلیه دیگر امکان پذیر نمی باشد، این موضوع یک مقاله مهم می باشد. از همین رو اکثر افراد برای خرید بلیط خارجی به وب سایت های گردشگری مراجعه می کنند.

خدمات متنوع و گسترده ای که شرکت های هواپیمایی به مسافران ارائه می دهند، امنیت هواپیما، رقابت ایرلاین های مختلف در جهت جلب رضایت مشتری و خدمات ترانسفری مسافران از عوامل دیگر استقبال از هواپیماست.

اما در این مقاله نمی خواهیم درباره جذابیت های هواپیما صحبت کنیم بلکه درباره مسیرهای پرتردد هوایی مطالبی بیان می کنیم. در واقع مسیرهای هوایی به راه های هوایی گفته می شود که یک نقطه را به نقطه دیگر در ارتفاعی معین وصل می کند. در این میان برخی از مسیرها بسیار پر رفت و آمد تر از دیگر مسیرها میباشد واز حجم ترافیکی بالاتری برخوردارند.

افرادی که به سفرهای خارجی علاقه مندند و یا به علت کارهای ضروری مجبور به سفرهای خارجی هستند، برای خرید بلیط خارجی می توانند به وب سایت معتبر رجوع کنند. در این سایت ها قیمت بلیط خارجی را کلیک کرده و بعد از مشخص کردن مقصد و تاریخ به فهرست کاملی از انواع بلیط چارتر خارجی دست پیدا می کنند.

اکنون به مسیرهای پر متقاضی که مسافران اقدام به خرید بلیط خارجی در این مسیرها می کنند، می پردازیم.

همچنین بخوانید:  کتاب عاشقانه و زیبای " من پیش از تو " را با نگاه یک عاشق دانلود کنید

آیا پرترددترین مسیرهای پرواز خارجی ایران را می شناسید

مسیرهای پرتردد خارجی

در ایران از مبدا تهران برخی از مسیرها دارای بار ترافیکی بیشتری هستند. در ادامه به مسیرهای هوایی خارجی که پرطرفدار هستند، می پردازیم. تهران به عنوان پایتخت کشور، دارای دو فرودگاه بین المللی مهرآباد و امام خمینی می باشد که به طور روزانه پروازهای خارجی زیادی در آن انجام می گیرد.

یکی از پرترددترین مسیرهای پروازهای خارجی از ایران، مسیر تهران- استانبول می باشد. ترکیه به عنوان یکی از پر توریست ترین کشورهای منطقه همواره مورد توجه ایرانیان بوده است. از همین رو بلیط استانبول از پرفروش ترین بلیط های خارجی می باشد. با سفر به استانبول از جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیادی دیدن می کنید و امکان خرید از بازارهای مختلف این شهر برای شما فراهم است.

مسیر پرتردد بعدی که متقاضیان زیادی برای خرید بلیط آن اقدام می کنند، مسیر تهران- کوالالامپور و تهران –سنگاپور است. مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا از زیباترین مناطق گردشگری در این منطقه است. با سفر به مالزی می توانید بلیط ترکیبی مالزی- سنگاپور را خریداری کنید. این مسیر علاوه بر ایران در دنیا هم بسیار پرطرفدار است.

مسیر تهران- تفلیس یکی دیگر از دوست داشتنی ترین مقاصد گردشگری ایرانی ها می باشد. تفلیس بسیار زیبا، سرسبز و جذاب با مناطق تاریخی بی نظیر از پرطرفدارترین مناطق گردشگری می باشد.

مسیر تهران- نجف، تهران- دبی و تهران- آمستردام نیز از مسیرهای پرتردد پروازهای خارجی ایران می باشد.

در مجموع طبق آمار در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۱ هزار و ۳۳ پرواز خارجی با جابجایی ۶ میلیون ۱۶۶ هزار و ۲۷۸ مسافر صورت گرفته است. البته این آمارها نسبت به سال قبل سیرنزولی را نشان می دهد که باید به این تعداد، پروازهای حج را نیز اضافه کرد.

در بین فرودگاههای کشور، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) حائز رتبه اول پروازهای خارجی می باشد.