ایده های ناب و واقعی برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در ایران
ایده های ناب و واقعی برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در ایران
در گذشته وقتی صحبت از ایده کسب درآمد می شد ، بیشتر افراد سعی در کسب شغل های به اصطلاح کارمندی می کردند و ایده آل اکثریت جامعه زندگی کارمندی و یک شغل ثابت به همراه بیمه بود.

ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم زمانی به ذهنم رسید که یکی از آشنایان سوالی را از من پرسید. چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد ؟ در این نوشته می خوام چند ایده کار آمد را با شما به اشتراک بگذارم ولی قبل از آن به موضوع مهمی اشاره خواهم کرد که شاید مسیر شما را تغییر دهد.

در گذشته وقتی صحبت از ایده کسب درآمد می شد ، بیشتر افراد سعی در کسب شغل های به اصطلاح کارمندی می کردند و ایده آل اکثریت جامعه زندگی کارمندی و یک شغل ثابت به همراه بیمه بود. امروزه با پیشرفت جامعه و افزایش سطح آگهی مردم و صد البته افزایش نیاز انسان ها به درآمد بیشتر دیگر آن درآمد کارمندی کفاف زندگی را نمی دهد ، مردم و علی الخصوص جوانان به دنبال راه اندازی شغل های کار فرمایی هستند تا به درآمد بالاتری برسند.

در این میان قبل از رسیدن به موضوع داغ ایده جدید برای کسب و کار در ایران باید به این نکته توجه داشته باشید که هر شغلی مناسب برای هر شخصی نیست. از طرفی حتی بایست به این مورد ویژه توجه داشته باشید که زندگی کارفرمایی مناسب برای هر شخصی نیست. بسیاری از افراد بوده اند که به امید داشتن شغل و زندگی بهتر بدون توجه به احساسات شخصی و توانایی های فردی دست به راه اندازی کسب و کاری کرده اند و سرمایه های بسیاری را هدر داده اند و سرخورده و سر شکسته شده اند.

داشتن کسب و کار شخصی در کنار داشتن مزید بزرگی به نام درآمد بیشتر ، مسئولیت بیشتر نیز دارد. برخی از کسب و کارها نیازمند مدیری است که بتوان تیم اجرایی را مدیریت نماید. بتواند خوب صحبت کنید ، سریع تصمیم گیری کند و تحمل شکست و خطا را داشته باشد.

برخی کسب و کار های نیازمند زبانی قوی است ، شخصی که بتواند با استفاده از زبان خود انسان ها را به خرید محصول یا انجام دادن کاری راضی کند. برخی از کسب و کار ها نیازمند دانش خاصی است ، علمی که بتوان با آن محصولی تولید کرد ، محتوای طراحی کرد.

همان طور که می بینید هر کسب و کاری نیازمند توانایی های اولیه است که بایست به خوبی آنها را در نظر داشته باشید. اگر توانایی انجام کاری را ندارید وارد آن کار نشوید زیرا پیش از شما افراد توانمدی هستند که رقیبی قوی برای شما خواهند بود. ابتدا خود را قوی کنید ، پایه را بسازید و بعد شروع به رقابت کنید.

ایده های ناب و واقعی برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در ایران

ایده عملی برای شروع کسب و کار با سرمایه کم در ایران

کسب و کار ها امروزه به دو دسته تقسیم شده اند ، دسته اول کسب و کار های هستند که محصول آنها مجازی است ، نیاز به ارسال ندارد ، نیاز به انبار ندارد و نمیتوان آن را لمس کرد. بیشتر این کسب و کار ها در بستر اینترنت فعال هستند و در آمد های بالایی دارند. کسب و کار های مثل کافه بازار را می توان نام برد که به جرات بایست گفت که به اندازی چندین کارخانه گردش مالی دارند.

دسته دوم کسب و کارهای سنتی هستند که محصولی خاصی مثل عسل یا مبل و … در سطح کارگاهی تولید می کنند. پیشنهاد من به شما راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد ، چون هم دردسرهای کمتری دارد و هم اگر مسیر درستی در پیش بگیرید درآمد بیشتری نسبت به نمونه سنتی خواهد داشت. البته اگر شما شغلی را در پیش گرفته اید که حاصل آن محصول فیزیکی است میتوانید ترکیبی عمل کنید یعنی هم در دنیای واقعی محصول خود را بفروشید و هم در دنیای اینترنت آن را در سایت هایی مانند دیجی کالا یا اینستاگرام به فروش برسانید.

از آنجایی که هدف نوشته کمک به افرادی می باشد که سرمایه کمی دارند ما هم ایده ها را مناسب برای این افراد تنظیم کرده ایم.

ایده اول : نویسندگی و تولید محتوا

ایده اول که بیشتر مناسب خانوم ها و دانشجویان می باشد ، انجام خدمات نویسندگی و تایپ است. بسته به دانش شخصی می توانید از این راه درامد چند میلیونی در ماه داشته باشید. امروزه وبسایت ها بر پایه محتوا فعالیت دارند و وجود شخصی که بتواند محتوای مورد نیاز وبسایت ها را بنویسد به شدت احساس میشود. مهم نیست در چه موضوعی دانش دارید، دامپزشکی ، نگهدای حیوانات ، گلدوزی ، آشپزی هر چه علاقه دارید و در مورد آن میدانید میتواند باعث درآمد شما شود، فقط کافی است با سایت های که در آن موضوع فعال هستند صحبت کنید و برای آنها بنویسید. در این میان خدمات ترجمه نیز جای خود دارند و اگر توانایی ترجمه متن از منابع خارجی را نیز داشته باشید شانس شما بسیار بیشتر خواهد شد که به درآمد بالایی برسید. برای شروع کار می توانید با تیم رایا مارکت صحبت کنید تا از همین امروز شروع به کسب درآمد کنید.

همچنین بخوانید:  کیش مروارید خلیج فارس ، همه چیز در مورد جزیره کیش

ایده دوم : معرفی محصول و خدمات در اینترنت

استفاده از شبکه های مجازی و سایت های آگهی برای پیدا کردن مشتری های بیشتر . در ایده دوم به شما پیشنهاد میکنیم اگر در حال حاضر فعالیت خاصی دارید ، مثلا اگر مربی شنا هستید ، اگر آموزش رقص ، آشپزی و … می دهید یا معلم ریاضی هستید یا هر شغل دیگری حتی اگر تعمیرکار لوازم خانگی هستید حتما از شبکه های اجتماعی و سایت های آگهی غافل نشوید. امروزه بیشتر افراد خدمات خود را در اینترنت جست و جو می کنند ، من به موارد بسیاری برخورده ام که حتی برای خرید یک پفک ساده یا آموزش یک مورد کوچک هم شخص در اینترنت بدنبال آن است. پس میتوانید با معرفی خود مشتری های بسیاری را به خود برسانید. از سایت های رایگان مثل دیوار و شیپور شروع کنید. یک توضیح مختصر و مفید در مورد خدمات خود ارائه بدهید. یک تیتر جذاب انتخاب کنید و عکس مناسبی هم در کنار آن بگذارید ، مطمئن باشید زنگ خور گوشی شما چندین برابر خواهد شد. راه دیگر تبلیغ با هزینه های کم در کانال های تلگرامی و صفحه های اینستاگرامی شهر خودتان هست. با هزینه های زیر ۵۰ هزار تومان می توانید حرفه خود را به هم شهری هایتان نمایش دهید از بازخورد آن تعجب خواهید کرد.

ایده سوم : راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

پیشنهاد ما پرورش پرندگان محلی است. اگر یک سالن کوچک مناسب برای نگهداری پرندگان دارید یا میتوانید در روستا یا اطراف شهر یک محل کوچک را کرایه کنید ، دست به کار شوید. پرورش پرندگانی مثل بلدرچین ، بوقلمون ، اردک و … می تواند برای شما سود بسیاری داشته باشد. برای داشتن درآمدی مناسب در این کار به تجهیزات کمی نیاز است و می توان به سرمایه اولیه بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان کار را شروع کرد. خرید دستگاه جوجه کشی ، دان و سیستم گرمایشی و تهویه از جمله ملزومات اولیه می باشد. برای نمونه پیشنهاد میکنم آموزش پرورش بوقلمون را حتما مطالعه کنید.

ایده چهارم : آرایشگاه مردانه یا زنانه

حتما تاکنون بارها برای اصلاح و آرایش به آرایشگاه مراجعه کرده اید و متوجه درآمد بالای آرایشگاه ها شده اید. شما نیز می توانید یک دوره چند ماهه را در سازمان فنی و حرفه ای بگذرانید و با یادگیری مهارت در این زمینه اقدام به تاسیس یک آرایشگاه بکنید. این کار به سرمایه زیادی نیاز ندارد و مهارت فرد سرمایه او محسوب خواهد شد. برای شروع کار نیاز به ۱۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات و اجاره مغازه در یک مکان خوب خواهید داشت.

ایده پنجم : پرورش پرنده های زینتی

اگر به پرورش پرنده های زینتی مانند کبوتر، مرغ عشق، کاسکو، عروس هلندی و … علاقه مند باشید، می توانید با خرید چند مولد از این پرنده ها یا تعدادی تخم نطفه دار و یک دستگاه جوجه کشی مخصوص پرنده های زینتی، کسب و کار خود را شروع کنید. داشتن یک اتاق کوچک برای این کار کفایت دارد و به سرمایه زیادی هم نیاز ندارد. تنها زمینه لازم برای شروع این کار داشتن علاقه است. مطمئن باشید پرنده های زینتی مشتریان خاص خود را دارند.

ایده ششم : پرورش قارچ

قارچ از خوراکی های پرطرفدار است که بیشتر خانواده ها از آن در مواد غذایی خود استفاده می کنند. مطمئن باشید پرورش قارچ نیز به اندازه سایر کسب و کارها پر درآمد خواهد بود و اگر بازار این محصول را داشته باشید به درآمد بسیار بالاتری خواهید رسید. برای شروع پرورش قارچ پیشنهاد می شود ابتدا در دوره هایی که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود و سپس تا اجاره یک سالن و خرید کود و بذر و تجهیزات لازم مانند هیتر و رطوبت ساز، کسب و کار خود را شروع کنید. اگر بتوانید خودتان محصول را بسته بندی و روانه بازار کنید، مطمئنا سود شما افزایش خواهد یافت و اعتماد مشتریان را به خود جلب خواهید کرد.

کلام آخر :

در این مقاله سعی بر آن شد تا مهم ترین و راحت ترین روش های کسب درآمدی را خدمت تان ارائه دهیم. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که شرط اساسی برای شروع هر کسب و کاری داشتن علاقه است، اگر به کاری علاقه داشته باشید سختی های کار به جان خواهید خرید و برای ادامه راه خسته و ناامید نخواهید شد.