آیلتس یا تافل؟ مسئله این است – موسسه زبان کوییک
آیلتس یا تافل؟ مسئله این است – موسسه زبان کوییک
آزمون های زبان بسیاری وجود دارند؛ با این حال، آزمون های زبان انگلیسی (TOEFL) و سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) مهم ترین آنها هستند.

آزمون های زبان بسیاری وجود دارند؛ با این حال، آزمون های زبان انگلیسی (TOEFL) و سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) مهم ترین آنها هستند. هر دو آزمون آیلتس و تافل آزمونهای شناخته شده و معتبری هستند. در این پست قصد داریم شما را بیشتر با این دو آزمون زبان آشنا کنیم. در ادامه خواهیم دهید:

 • ساختار و الگوی هر دو آزمون ؛
 • تفاوت تافل و آیلتس ؛
 • کدام را باید انتخاب کنید ؛
 • نحوۀ آمادگی برای شرکت در آزمون

آیا آمادگی تبدیل شدن به استاد انگلیسی و موفقیت در آزمون را دارید؟ پس این پست را تا انتها بخوانید تا بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد آزمون آیلتس بدانید

تمام اطلاعاتی که باید در مورد آزمون آیلتس بدانید

IELTS  یک آزمون زبان انگلیسی است که میزان مهارت و تسلط را خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را می سنجد.

شرکت در این آزمون ها را می توان به جهت اهداف آموزشی، مهاجرت و شغل دانست. این آزمون های زبان را بیش از ۱۰،۰۰۰ موسسه در ده ها کشور در سراسر جهان می پذیرند. حتی در آیلتس که بر اساس زبان انگلیسی به لهجه و سبک انگلیسی است، شرکت کنندگان در آن می توانند از املای انگلیسی یا آمریکایی در پاسخ های خود استفاده کنند. این آزمون دو نوع آزمون دارد: آزمون علمی (Academic) و عمومی(General).

امتحان آیلتس چیست؟

چهار بخش دارد: گوش دادن، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن. بخش گوش دادن و صحبت کردن برای هر دو آزمون آکادمیک و جنرال یکسان است.

بسته به اینکه در کدام آزمون شرکت می کنید، محتوای بخشهای خواندن و نوشتن متفاوت است. به عنوان مثال، شما یک مقاله علمی برای آزمون آکادمیک می نویسید، اما یک نامه سبک تجاری برای آزمون جنرال باید نوشته شود. بخش Listening ، Reading و Writing هر دو نسخه آزمون آیلتس در یک روز به پایان می رسد. این مهارت ها بدون وقفه و فاصله زمانی برگزار می شوند.

اما بخش اسپیکینگ را می توان یک هفته قبل یا بعد از سایر آزمون ها انجام داد. این بخش شامل یک مصاحبه حضوری با ممتحن است.

مکالمه ضبط می شود. این بخش حداکثر ۲۰ دقیقه طول می کشد.

زمان کل آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد آزمون تافل بدانید

در این بخش به تمام سوالاتی که در مورد تافل ممکن است داشته باشید پاسخ می دهیم!

در درجه اول، تافل توانایی شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را در محیط های دانشگاهی و کلاس درس ارزیابی می کند. این آزمون متعلق به آمریکاست.

از این رو، دانشجویانی که به دنبال پذیرش در مدارس و دانشگاه های ایالات متحده هستند، تمایل به دریافت آن دارند. این آزمون از املاء و واژگان آمریکایی استفاده می کند. با این حال، اگر از لهجه انگلیسی در بخش صحبت کردن یا از املاء انگلیسی در بخش نوشتن استفاده کنید، نمره ای از دست نمی دهید. TOEFL آزمون بسیار مهمی است که در بیش از ۸۵۰۰ موسسه در دهها کشور در سراسر جهان آن را می پذیرند.

اگر علاقه مند به ثبت نام در TOEFL هستید، می توانید راهنمای گام به گام وبلاگ موسسه کوییک را بخوانید. در وبلاگ نحوه ثبت نام تمامی آزمون های تافل از جمله Home Edition آمده است.

آزمون TOEFL شامل چه مهارت هایی است؟

آزمون TOEFL شامل چه مهارت هایی است؟

الگو و ساختار آزمون TOEFL تمامی مهارت های پایه را پوشش می دهد و تفاوت چندانی با سایر آزمون ها ندارد. این آزمون چهار بخش دارد: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. آزمون تافل، چهار ساعت طول می کشد. شما در طول آزمون به سوالاتی پاسخ می دهید که میزان تسلط شما را به مهارت های ارتباطی انگلیسی شما را نشان می دهد.

شما در آزمون نیاز هست که به سوالات درک مطلب، شنیداری و صحبت کردن پاسخ دهید. بخش خواندن و گوش دادن، اول از شما امتحان گرفته می شود.

سپس یک استراحت کوتاه ده دقیقه ای می کنید. در مرحله بعد، بخش های گفتاری و نوشتاری از شما آزمون گرفته می شود. کل آزمون مبتنی بر رایانه است.

تفاوت بین آزمون های آیلتس و تافل چیست؟

گذشته از املای مختلف و واژگان، سوالات تافل عمدتا چند گزینه ای هستند، در حالی که آیلتس از داوطلبان آزمون می خواهد تا به انواع مختلفی از سوالات مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و سوالات انشایی کوتاه پاسخ دهند. علاوه بر این، امتحان آیلتس بسیار کوتاهتر از آزمون TOEFL IBT است به طوری که به ترتیب آیلتس ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه و تافل چهار ساعت است.

همچنین بخوانید:  معرفی بهترین سایت برای دانلود آهنگ

هر دوی آنها بخش اسپیکینگ دارند، آزمون اسپیکینگ آیلتس به صورت حضوری با ممتحن انجام می شود. در آزمون تافل، هیچ فرد فیزیکی برای ارزیابی این بخش وجود ندارد.

پاسخ های شما ثبت می شود و سپس ارزیابی می شود. آزمون آیلتس دارای زبان انگلیسی با لهجه های مختلف است. آزمون تافل فقط لهجه آمریکایی را هدف قرار می دهد.

تفاوتی که این دو آزمون در بخش های نوشتاری دارند این است که در آزمون تافل برخلاف آیلتس باید پاسخ های کتبی، تایپ شود. هر دو آزمون نیاز به تکمیل دو تسک دارند. مقاله تافل تا حدودی طولانی تر است: بیش از ۳۰۰ کلمه در حالی که آیلتس ۲۵۰ کلمه است.

آزمون ها در بخش های گوش دادن بسیار متفاوت هستند. آزمون گوش دادن تافل بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل گوش دادن به بخش هایی از سخنرانی ها یا مکالمات دانشگاه در محوطۀ دانشگاه است.

هنگام گوش دادن باید یادداشت برداری کنید و سپس به مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید. اما در آزمون گوش دادن آیلتس، داوطلب می توانند در هنگام گوش دادن به فایل های ضبط شده، به سوالات پاسخ دهند. شرکت کنندگان در آزمون به انواع مختلفی از سوالات پاسخ می دهند.

برای مطالعه کامل مقاله تفاوت بین آزمون آیلتس و تافل وارد سایت کوییک شوید

تبدیل نمره تافل/آیلتس و نمرات معادل هر کدام

نمره تافل و سیستم نمره دهی با سیستم نمره دهی آیلتس کاملا متفاوت است. نمره تافل از یک نمره واحد که تا ۱۲۰ است، استفاده می کند. آیلتس از سیستم بازه نمره ای که درجه بندی است بهره می گیرد. این بازه ها بین ۱-۹ هستند و نمرات کلی آیلتس میانگین ​نمرات آزمون در چهار بخش مختلف است. نمره کلی یا اورآل شما به نزدیکترین نیم باند، گرد می شود.

تافل آیلتس سطحCEFR
۰-۱۷   A1 (مبتدی)
۱۸-۵۵ ۰-۴ A2 (مقدماتی)
۵۶-۸۶ ۴.۵-۵ B1 (متوسط)
۸۷-۱۰۹ ۵.۵-۶.۵ B2 (بالاتر از متوسط )
۱۱۰-۱۲۰ ۷-۸ C1 (پیشرفته)

 

۸-۹ C2 (حرفه ای)

 

همچنین می توانید تفاوتهای بین آزمونهای کمبریج و آزمونهای IELTS ، CELPIP و IELTS یا حتی TOEIC و IELTS را در وبلاگ موسسه تحصصی زبان کوییک بررسی کنید.

کدام آزمون بین تافل و آیلتس را باید انتخاب کنید؟

کدام آزمون بین تافل و آیلتس را باید انتخاب کنید؟

اگرچه هر دو آزمون بسیار شهرت دارند و به طور گسترده پذیرفته شده هستند، اما از نظر رویکردها، ساختار و محتوا، تفاوت دارند. در نتیجه، باید با دقت فکر کنید که کدام را انتخاب کنید.

اول بهتر است بدانید که تافل و آیلتس تمامی مهارت های زبان را می سنجند.

تافل:

 • بخش صحبت شامل گوش دادن به یک رکورد در رایانه است.
 • بخش نوشتن شامل پاسخ به سوالات در رایانه است.
 • ۴ بخش برای ۴ قسمت (صحبت کردن ، نوشتن ، گوش دادن ، خواندن) ؛
 • مدت زمان ۳ ساعت ؛
 • نمره از ۰ تا ۱۲۰؛
 • میزان سختی: متوسط.

آیلتس:

 • بخش صحبت کردن با ممتحن انجام می شود.
 • بخش نوشتن بر روی یک ورق که توسط ممتحن تصحیح می شود.
 • ۱ تست برای ۴ مهارت ؛
 • ۲ ساعت و ۲۴۵ دقیقه ؛
 • نمره از ۰ تا ۹؛
 • میزان سختی: بالا.

بررسی کنید که موسسه یا کارفرمای شما کدام آزمون را می پذیرد. سپس تصمیم بگیرید کدام را انتخاب کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام آزمون را انتخاب کنید، می توانید به آزمون های دیگر در وبلاگ موسسه تخصصی زبان کوییک مانند TOEIC و تفاوت بین آزمون های TOEIC و TOEFL نگاهی بیندازید.

آمادگی برای آیلتس و تافل با موسسه زبان تخصصی کوییک

موسسه زبان کوییک برگزارکننده کلاس های آمادگی آزمون تافل و آیلتس به صورت حضوری و آنلاین است که کلاس هایی برای افزایش مهارت های زبانی مانند IELTS و TOEFL اختصاص داده است. این موسسه به شما این امکان را می دهد که با تمرین و متدهای آموزشی LQuick  و OQuick برای شرکت در آزمون های زبان، آموزش ببینید. تمامی نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی می کند و با سریعترین و پربازده ترین متدهای روز دنیا شما را برای دست یابی به نمره موردنظرتان آماده می کند.

می توانید همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پرکنید تا همکاران متخصص ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات تکمیلی کلاس های آمادگی حضوری و آنلاین را با شما در میان بگذارند.