شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه
شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه

شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه همانگونه که میگوییم آشپزخانه معلوم است که به فضایی که در آن پخت و پزانجام می شود اشاره دارد، منظور مکانی که غذای مورد احتیاج در آن مکان درست می شود. ولیکن آیا آشپزخانه های رستوران ها یا کافه ها مشابه با آشپزخانه های خانه ها است؟ آیا […]

شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه

شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه

همانگونه که میگوییم آشپزخانه معلوم است که به فضایی که در آن پخت و پزانجام می شود اشاره دارد، منظور مکانی که غذای مورد احتیاج در آن مکان درست می شود. ولیکن آیا آشپزخانه های رستوران ها یا کافه ها مشابه با آشپزخانه های خانه ها است؟ آیا می شود با ابزارات و وسایل موجود در آشپزخانه ی منازل آشپزخانه صنعتی رستوران ها را راه اندازی کرد ؟

جواب به این سوال بدون مکث منفی می باشد، چون که شرایط و استانداردهایی برای تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارد که الزاما بایستی به آن پرداخته شود تا به کمک آن  بتوان غذای مورد نیاز رستوران یا بخش غذایی مربوط به مکانی را تهیه نمود .

شرایط یک آشپزخانه صنعتی استاندارد به این صورت است :

۱-فضای مناسب :

یعنی وسیع بودن بیش از اندازه محیط آشپزخانه نیست بلکه آملده سازی محیطی استاندارد و طبق قوانین است که تجهیزات آشپزخانه صنعتی و وسایل مورد نیاز همگی به شکل مطلوب آملده شوند که محیطی مناسب برای تحرک و فعالیت سرآشپز وکارکنان آشپزخانه فراهم شود.

۲-نورمناسب :

نور پردازی امری مهم در آشپزخانه ها است و بایستی فضای آنجا روشن بوده باشد تا موجب تحرک و سرحالی و انرژی برای کارکنان شود و پرسنل احساس بی انرژی ای و خستگی و دلزدگی نکنند.

۳-تجهیزات آشپزخانه صنعتی استاندارد واستیل :

تجهیزات آشپزخانه صنعتی بایستی بر طبق لیست غذای پخت و گنجایش رستوران باشد و اینکه از استیل مرغوب باشد که تمیز کردن آن راحت تر باشد ساخت و تامین شوند .

۴-سرآشپز حرفه ای :

سرآشپز نقش مهمی دارد باید بداند چگونه و کجا باید از تجهیزات آشپزخانه صنعتی به درستی استفاده کند.

۵-مواد غذایی با کیفیت:

به کار گیری از مرغوب ترین ماده های غذایی و تهیه ی هر روز آن به منظور صرفه جویی از دو ریخته شدن ماده های غذایی الزاما پیشنهاد میشود.

۶-ماشین آلات استاندارد ومناسب :

در این باره با مشورت با یک مشاور خوب از یک کمیسیون آماده سازی رستوران قابلیت این را دارید که ماشین آلات استاندارد و مطلوب ایرانی یا خارجی مورد نیازخود را انتخاب و تهیه نمایید.

۷-تیم حرفه ای وآموزش دیده :

پرسنل و کارکنان به منظور پخت و پز و چگونگی کاربرد تجهیزات آشپزخانه صنعتی و ابزار آلات الزاما بایستی آموخته های ضروری  را برای کم کردن مشکلات و خطرات و مانع شدن از خرابی و آسیب دیدگی دستگاه ها و…به خوبی یاد گرفته باشند. علاوه بر آن  مرغوبیت غذای رستوان وابسته به بکارگیری تجهیزات آشپزخانه صنعتی بدست پرسنل آموزش دیده و خبره است .

۸-مدیر یا مالک با انگیزه :

هر آشپزخانه صنعتی پویا بدون تردید شامل مدیرعاملی با انگیزه و ذوق و شوق و خلاق وعلاقه مند به ترقی و گسترش است، به این صورت به متن های مربوط به رمز موفقیت رستوران های موفق و مشهورو بکارگیری نقش خلاقیت در شروع کار رستوران مراجعه نمایید.

۹-نظافت مستمر ومرتب آشپزخانه :

حفظ  نظافت ورعایت قوانین اداره بهداشت به طور کامل به منظور یک آشپزخانه صنعتی لازم است، برای این منظور در مقاله مزایای حفظ  بهداشت در رشد رستوران مراجعه نمایید.

۱۰-رعایت استانداردهای اورگونومی و بهره وری انرژی :

لازم است به گونه ای که پرسنل به منظور انجام کارهای مربوط  به خود اقدامات  کمتری را انجام دهند و همه ی وظایف خود را بدون  هیچ تحرک سختی مثل خم شدن برای برداشتن چیزی، دست دراز کردن به قفسه های بالا، برگشتن به پشت سر و راه رفتن طولانی انجام دهند.

این متن به شکل کوتاهی اشاره ای به موقعیت آشپزخانه صنعتی نمودیم ، اگر تصمیم به شروع کار رستوران  دارید و قصد تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی  دارید می توانید با مشاوران تهران تجهیز مشورت کنید.

همچنین بخوانید:  بهترین هتل های داخلی و خارجی برای اقامت

شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه

الکترولوکس

ازبرندهای محبوب در ایران میتوان برند الکترولوکس (ELECRROLUX) نام برد که در خصوص ماشین ظرفشویی نیزفعالیت دارد. مرکز خدمات پس از فروش وتعمیرات کوریندو به علت اینکه از نظر مردم ارج نهاده شده و باعث آسایش خیال آنها شده اقدام به ارائه خدمات و سرویس برای این برند محبوب با بالاترین کیفیت موجود را نموده است.

توانایی منحصر به فرد نیروها، در زمینه سرویس و تعمییر انواع گوناگون ظرفشویی های الکترولوکس وآشنایی و به روز بودن نیروهای موجود به فناوری های جدید دراین مرکزمنجر به این شده است که سرویس دهی و خدمات به این دستگاه ها، بدون اینکه نیاز به جابجایی داشته باشد، در محل خود انجام گرفته میشود و تا بیست درصد کاهش هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی برای مشتریان گرامی دارد.
در مرکز نماینگی ماشین ظرفشویی الکترولوکس مشاوره رایگلن داده میشود، به منظور کاهش هزینه برق مصرفی و انتخاب دستگاه با راندمان و طول عمر مفید بالا، بهینه سازی مصرف انرژی، یکی از خدمات مفید این مجموعه می باشد.

ما دراین مرکز بر این باور و عقیده هستیم که همیشه حق با مشتریان است زیرا رضایت مشتری، بهبود مستمر، مشتری مداری و ارتقا کیفیت خدمات از الویت های مرکز کورنیدو می باشد.
ما، اموال و خانواد مشتریان را عین اموال و خانواده خود می دانیم، به همین خاطر به امنیت و ایمنی مشتریان توجه خاصی داریم.
درهنگام تعمیر ماشین ظرفشویی، کارشناسان این گروه الزامات زیست محیطی و ایمنی را رعایت می نمایند تا محیطی امن را برای مشتریان فراهم نمایند.
اعتقاد و باورما این است که مشتریان بهترین پایشگر و ارزیاب خدمات ما می باشند.

شرایط استاندارد آشپزخانه با تجهیزات صنعتی آشپزخانه
ماشین ظرفشویی الکترولوکس ۱۲۰۰ بشقاب الکترولوکس

دستگاه الکترلوکس گرین و کلین (Electrolux Green & Clean) ماشین ظرفشویی الکترولوکس آبکشی آب گرم مدل هود میباشد. ویژگی های الکتریکی : ۴۰۰ ولت، ۳ فاز Hz50 قابل تبدیل به تک فاز نیز می باشد. ۲ لیتر آب تمیز در پایان چرخه آبکشی استفاده میکند کارایی بالا یا عملکرد شستشو توسط یک پمپ شستشو قدرتمند kw 0.8 و بازوهای اسپری شستشوی گردان استیلی ضد زنگ واقع در قسمت های بالایی و پایینی تضمین شده است.

توضیحات

ماشین ظرفشویی الکترولوکس صنعتی ۱۲۰۰ بشقابی الکترولوکس دارای مزایا و ویژگیهای زیر میباشد:

 • در هر چرخه شستشو نیاز به فقط دو لیتر آب دارد بنابراین مصرف کم در انرژی، آب، شوینده ها و جلادهنده ها را تضمین می کند.
 • گرمکن اتمسفری توکار اندازه شده تا آب ورودی را به حداقل ۸۴ درجه سانتی گراد به جهت شستشوی بهداشتی افزایش دهد
 • قفل داخلی حرارتی منحصربفرد دمای مورد نیاز در هر زمان شستشو و آبکشی را ضمانت می کند.
 • قابلیت سافت استارت(Soft Start) به دستگاه افزوده شده است تا محافظت بیشتری از البسه بسیار حساس ارائه دهد.
 • شستشوی اریب دستگاه را مجهز می کند تا مانع از پر شدن مواد شوینده در آب شستشو یا پاشیده شدن لکه هایی از مواد شوینده بعد از مرحله آبکشی بر روی ظروف تمیز شود، بنابراین نتایج شستشوی ایده آلی را به همراه دارد.
 • چرخه ممکن است در هر زمان با بالا بردن هود(Hood)قطع شود.
 • دارای پاکسازی خودکار(Self-Cleaning) و تخلیه کن خودکار(Self-draining) پمپ شستشوی عمودی و آب گرمکن است تا از تکثیر باکتریها جلوگیری کند.
 • اتصال برقی سه فاز، قابل تغییر به تک فاز در محل.
 • محافظت IP25 در برابر شیر آب، اجسام جامد و موجودات کوچک (بزرکتر از ۶ میلیمتر).
 • سازگار با NSF/ANSI 3 و DIN 10512
 • حداکثر ظرفیت در هر ساعت ۸۰ قفسه یا ۱۴۴۰ ظرف(حالت بهره وری بالا) قابلیت تعویض تا ۶۳ قفسه یا ۱۱۳۴ ظرف ( در حالتNSF/ANSI 3 ) را تنها توسط فشار یک دکمه دارد.
 • چرخه های ۴۵/۸۴/۱۵۰ ثانیه ای (حالت بهره وری بالا) و چرخه های ۵۷/۸۴/۱۵۰ ثانیه ای ( در حالتNSF/ANSI 3 ).
 • امکان اتصال ماشین به آب سرد نیز وجود دارد.