جک s5 و یک دنیا آپشن
جک s5 و یک دنیا آپشن
جک خودرویی مقاوم بوده که 70 درصد بدنه آن از فولاد آب‌دیده ساخته‌شده است. اما چیزی که موجب ربودن گوی سبقت جک از سایر SUV های هم‌تراز و هم قیمتش شده فارغ از ویژگی‌های فنی خودرو، داشتن آپشن های خاص و منحصربه‌فرد آن است.

خودروی جک s5 برای اولین بار به صورت پیش‌نمایش در نمایشگاه اتومبیل پکن در سال ۲۰۱۲ با عنوان JAC Eagle S5 به نمایش گذاشته شد. این خودرو پس از اصلاحات اولیه در سال ۲۰۱۵ نسخه دستی آن با جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی در بازار جهانی عرضه شد. شرکت جی ای سی(JAC) چین ساخت و عرضه این خودرو را به عهده داشت؛ به همین دلیل اغلب مردم ایران به تبعیت از نام شرکت آن را جک می‌خوانند.

جک خودرویی مقاوم بوده که ۷۰ درصد بدنه آن از فولاد آب‌دیده ساخته‌شده است. اما چیزی که موجب ربودن گوی سبقت جک از سایر SUV های هم‌تراز و هم قیمتش شده فارغ از ویژگی‌های فنی خودرو، داشتن آپشن های خاص و منحصربه‌فرد آن است. اگر قصد خرید جک S5 را دارید خواندن این مقاله به آشنایی بیشترتان با آپشن های آن کمک می‌کند. پس تا پایان همراه ما باشید.

آپشن های جک s5 را بیشتر بشناسیم

آپشن های جک s5 را بیشتر بشناسیم

سیستم ورود بدون کلید(key less)
تصور کنید بدون اینکه از کلید استفاده نمایید در ماشین باز یا بسته می‌شود، جالب نیست؟ این سیستم که ابتدا سال ۱۹۸۰ طراحی شد با استفاده از یک فرستنده رادیویی کوتاه برد گیرنده‌های رادیویی مانند سوئیچ را در کیف یا جیبتان تشخیص داده و با نزدیک شدن به اتومبیل درهای ماشین باز یا بسته می‌شوند. دراین سیستم اگر کلیدها در داخل خودرو باشند درها هرگز بسته نمی‌شوند.

استارت دکمه‌ای
در اتومبیل‌های جدید مانند جک S5 با به همراه داشتن ریموت، تنها با فشردن پدال ترمز و همزمان فشردن این کلید خودرو روشن و آماده حرکت است. این یک امتیاز بالا برای خودروهای جدید است.

تنظیم برقی صندلی‌های جلوی خودرو
جک در این مورد نیز خودی نشان داده و اغلب صاحبانش را راضی نگه داشته است. قابلیت چرخاندن صندلی راننده در ۶ جهت و صندلی سرنشین جلو در ۴ جهت آن هم به صورت برقی یکی از آپشن های خاص جک S5 بوده و در نوع خود انقلابی به حساب می‌آید.

حافظه صندلی (memory)
اگر اعضای خانواده شما در جثه‌های مختلف هستند این آپشن به آن‌ها کمک می‌کند تا صندلی را هر طور که بخواهند تنظیم کنند. تنظیم صندلی به حالت مطلوب با ارتفاع یا سایز دلخواه تنها با فشردن یک دکمه می‌تواند تا حد زیادی این کار را آسان کند.

گرمکن صندلی‌های جلو

گرمکن صندلی‌های جلو
جک S5 این آپشن را تنها برای صندلی‌های جلو به کار برده است. با فشردن یک کلید می‌توانید در سرمای زمستانی از گرمای مطبوع صندلی‌ها استفاده کنید.

صندلی و فرمان چرم
تمام روکش جک به همراه فرمان از جنس چرم کلاسA هستند. این آپشن تا حد زیادی به لوکس بودن خودروی شما می‌افزاید.

کامپیوتر سفری
اطلاعاتی مانند مسافت، سوخت و یا سرعت میانگین خودرو با استفاده از داده‌های ECU بر روی صفحه کامپیوتری در جلوداشبورد ثبت و نمایش داده می‌شوند. بنابراین می‌توانید همیشه اطلاعات مناسبی از خودروی خود در اختیار داشته باشید.

آینه‌های تاشونده برقی و چراغ راهنما همراه با گرمکن
با وجود این آپشن دیگر نگران آینه‌های بغل ماشین در هنگام پارک نباشید؛ در عین حال با استفاده از گرمکن موجود در آینه‌ها دیگر خبری از یخ‌زدگی آن‌ها در فصل زمستان نخواهد بود.

سانروف
یکی از جذاب‌ترین آپشن ها برای بیشتر مردم دنیا داشتن سانروف است. با این آپشن وسعت آسمان را در سفرهای خود خواهید داشت.

همچنین بخوانید:  از بین بردن لک و جوش های صورت بصورت دائمی

تهویه اتوماتیک دوگانه
اگر می خواهید سرمایش و گرمایش را خودتان تنظیم کنید جک S5 دارای این قابلیت جذاب به ویژه برای سرنشینان جلو است. با این امکان می‌توانید دمای هر فرد را مناسب خود تنظیم کنید.

سنسور حساس به برف و باران
با قرار دادن برف‌پاک‌کن در حالت اتوماتیک با خیال راحت بدون فشار دادن مداوم اهرم برف‌پاک‌کن در روزهای بارانی و برفی رانندگی کنید. در این حالت سرعت برف‌پاک‌کن نیز به صورت خودکار تنظیم خواهد شد.

ترمز پارک برقی(EPB)
با این سیستم دیگر خبری از اهرم ترمز دستی نیست. با فشردن یک دکمه چرخه‌ای عقب جک قفل می‌شوند. تصور کنید تنها با یک دکمه، جالب و حرفه‌ای به نظر می‌آید.

کنترل پایداری الکترونیکی(ECS)
تصور کنید در یک جاده پر پی و خم رانندگی کرده و ناگهان خودرو از کنترلتان خارج شود. جکS5 مجهز به سیستم کنترل به‌صورت اتومات در جاده بوده و ایمنی خودرو را دوچندان و طرفداران آن را بیشتر کرده است.

کنترل سرعت در سراشیبی(HDC)
در یک سراشیبی کنترل ماشین‌های معمولی معمولاً سخت است؛ اما در کراس اورهای شرکت جی ای سی تنها با فشردن یک دکمه همه چیز را به عهده ماشین قرار داده و فقط فرمان را کنترل کنید. چه چیز از این بهتر؟!

کنترل ایستایی در سربالایی(HAC)
کنترل خودرو در یک سربالایی از سراشیبی سخت‌تر است چون با رها کردن ترمز ماشین مقداری عقب می‌رود؛ اما این سیستم در جکs5 بدون کم‌ترین عقب‌روی ماشین را آماده حرکت می‌کند.

سیستم هشدار فشار باد تایر
یکی از آپشن های جک که موجب خاص بودن آن در میان رقبایش شده سیستم هشدار فشار باد تایر است. این‌گونه از مصرف سوخت بیشتر و خوردگی تایرها نیز جلوگیری می‌شود.

سیستم MP3 با ۶ بلندگو
برای بسیاری از جوانان این آپشن از جک s5جذاب و پرطرفدار بوده و موجب جلب‌توجه آن‌ها به این خودرو می‌شود.

سنسور پارک عقب و جلو
سنسورهای آلتراسونیک در سپرهای عقب و جلو خودرو به کار رفته اند و قابلیت تشخیص فاصله ماشین از اشیاء نزدیک را دارا می‌باشند.

سنسور نور
با تشخیص تاریکی مثل شب یا در تونل چراغ نور پایین و چراغ پس‌زمینه صفحه روشن شده و با روشن شدن هوا خاموش می‌شوند.

از جمله سایر آپشن های جکS5
آنتن شیشه‌ای، شیشه‌برقی جلو و عقب، سیستم GPS، تنظیم غربیلک فرمان در دو جهت، قفل کودک، شیشه‌های برقی جلو و عقب، گرمکن شیشه جلو،کنسول جلو و عقب، کلیدهای کنترل صوتی روی فرمان و سیستم ضد سرقت، دوربین دید عقب از دیگر آپشن های جک s5 هستد که به دلیل گستردگی آن‌ها در این مقاله تنها به ذکر آن‌ها بسنده کردیم.

آپشن های جکS5

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که مدل دنده‌ای یا اتوماتیک جکS5 فرق چندانی با هم ندارند و تمام آپشن های ذکر شده را در این خودروی زیبا و راحت وجود دارند؛ پس اگر قصد خرید این ماشین را دارید از این بابت نگران نبوده و با خیال راحت هر مدل از آن را که می‌خواهید انتخاب کنید؛ البته بهتر است در ابتدا همه چیز را در مورد جک s5 بدانید، یا به عبارتی در مورد جک S5 زیر ذره‌بین بخوانید و سپس به سراغ خرید این خودروی پرآپشن بروید.