آموزش کامل طرز تهیه جوجه کباب لاری رستورانی با گوشت مرغ
آموزش کامل طرز تهیه جوجه کباب لاری رستورانی با گوشت مرغ
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه جوجه کباب لاری با گوشت مرغ را در نمکستان بخوانید. ابتدا باید مرغ را پاک کنید و پوست آن را جدا کرده...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه جوجه کباب لاری خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم جوجه کباب لاری :

مرغ۱ عدد
ماست پر چربیک و نیم پیمانه
تخم گشنیز۱ قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده۱ قاشق غذا خوری
پیاز۲عدد
فلفل پاپریکا۱ قاشق غذا خوری
لیمو ترش تازه۲ عدد
روغن زیتون یا مایعنصف پیمانه
نمک و فلفل قرمزبه مقدار لازم

جوجه کباب لاری جوجه کباب لاری در فر جوجه کباب لاری طرز تهیه جوجه کباب لاری طرز تهیه جوجه کباب لاری خانگی طرز تهیه جوجه کباب لاری رستورانی سس جوجه کباب لاری

طرز تهیه جوجه کباب لاری :

با آموزش طرز تهیه جوجه کباب لاری از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه جوجه کباب لاری ابتدا باید مرغ را پاک کنید و پوست آن را جدا کرده به تکه های کوچک تقسیم کنید و بشورید. تکه های مرغ را در ظرفی بریزید. پیاز را به صورت حلقه ای خرد کنید و لا به لای گوشت مرغ قرار دهید.

آب لیمو ها را بگیرید و آن را به مرغ اضافه کنید و پوست آن را نیز لا به لای مرغ ها قرار دهید. ماست را نیز لا به لای مرغ ها ریخته و خوب مخلوط کنید تا تمام مرغ ها به ماست آغشته شوند. فلفل قرمز ، فلفل پاپریکا ، نمک و تخم گشنیز را هم به مرغ اضافه کنید.

در آخر روغن و زعفران دم کرده را اضافه کنید و همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در ظرف را بگذارید و آن را به مدت ۵ ساعت در یخچال بگذارید تا عطر و طعم مواد به خورد مرغ برود و مرغ مزه دار شود بعد از این مدت جوجه را به سیخ بکشید و آن ها را روی ذغال کباب کنید تا بپزند.

برای سس روی کباب در ظرفی کره را آب کنید و زعفران و آب لیمو را اضافه کنید کمی حرارت دهید تا غلیظ شود. بعد از ۱۵ دقیقه که کبابها تقریبا آماده شد با یک قلم مو سس را روی کباب ها بمالید و کمی حرارت دهید. جوجه ها را از سیخ بیرون بیاورید و در ظرف مناسبی بچینید و سرو نمایید.