آموزش طرز تهیه کباب نگینی خوشمزه با مرغ و گوشت رستورانی
آموزش طرز تهیه کباب نگینی خوشمزه با مرغ و گوشت رستورانی
آموزش کامل طرز تهیه کباب نگینی بسیار خوشمزه با مرغ و گوشت رستورانی از از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کباب نگینی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کباب نگینی :

گوشت گوساله ۳۵۰ گرم
گوشت قلوه گاه گوسفند ۳۵۰ گرم
سینه مرغ ۴ عدد
پیاز ۲ عدد
زعفران دم شده ۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو و نمک و فلفل سیاه مقداری

طرز تهیه کباب نگینی مامی سایت طرز تهیه کباب نگینی طرز پخت کباب نگینی طرز تهیه کباب کوبیده نگینی طرز تهیه جوجه کباب نگینی طرز تهیه چلو کباب نگینی

طرز تهیه کباب نگینی :

با آموزش طرز تهیه کباب نگینی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کباب نگینی ابتدا باید پیازها را رنده کنید و آب آن را بگیرید. گوشت گوساله و گوسفند را چرخ کنید و داخل کاسه ای بریزید. سپس پیاز، ۱ قاشق غذاخوری زعفران دم شده، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و خوب ورز دهید تا گوشت حالتی یک دست و چسبنده پیدا کند. مواد را داخل ظرف دربسته به مدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مقداری از مایه کباب را بردارید و با دست روی سیخ بگذارید و با انگشت روی کباب ها را خط بیندازید. سینه های مرغ را به قطعات کوچک خرد کنید و لابلای خط ها را با آن پر کنید یعنی مقداری سینه مرغ بگذارید و دو طرف آن را با مایه کوبیده پوشش دهید، تنها یک طرف کباب را نگینی کنید. کباب ها را روی آتش ذغال آماده کنید. پس از اینکه کباب ها آماده شد در ظرف بکشید و همراه با برنج یا نان، مقداری کره آب شده، گوجه کبابی، جعفری و … تزیین و سرو کنید.