استعلام خلافی خودرو ، همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین
استعلام خلافی خودرو ، همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین

استعلام خلافی خودرو ، همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین خلافی خودرو ، یک مشکل بزرگ برای دارندگان خودرو بود که زمانی برای دریافت و پرداخت آن باید با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 و با صرف زمان نسبتا طولانی و ایستادن در صف های طولانی ، با پرداخت مبلغی برگه خلافی […]

استعلام خلافی خودرو ، همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین

خلافی خودرو اس ام اس خلافی خودرو خلافی خودرو کیش خلافی خودرو از طریق پیامک خلافی خودرو ایفون خلافی خودرو با اینترنت خلافی خودرو راهور 120

خلافی خودرو ، یک مشکل بزرگ برای دارندگان خودرو بود که زمانی برای دریافت و پرداخت آن باید با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 و با صرف زمان نسبتا طولانی و ایستادن در صف های طولانی ، با پرداخت مبلغی برگه خلافی خود را دریافت و در مرحله بعد با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانکی اقدام به پرداخت آن کنند . از آنجایی که گرفتن خلافی خودرو برای خرید و فروش خودرو لازم است ، پس نمی توان این موضوع را نادیده گرفت و حتما باید برای اطلاع از آن زمان صرف کرد . در حال حاضر این امکان فراهم شده است که به صورت آنلاین و غیر حضوری برای دریافت خلافی ماشین خود اقدام کنید . در این مطلب از سایت نمکستان ، به معرفی تمام روش های استعلام ، دریافت و پرداخت خلافی خودرو می پردازیم .

 

اولین روش برای دریافت خلافی خودرو ، مراجعه به سایت پلیس راهرو به آدرس  rahvar120.ir است . با ورود به به این سایت ، در بخش سمت راست گزینه ای با عنوان خدمات وجود دارد ، با کلیک بر روی این گزینه ، منوی کشویی برای شما باز می شود که شامل : اصلاح اطلعات مالکین خودرو ، پراخت الکترونیکی جرائم ، استعلام میران تخلفات رانندگی ، استعلام نمره منفی و استعلام تصادفات رانندگی است . همه این خدمات از این طریق قابل دریافت است .

با کلیک روی استعلام میزان تخلفات رانندگی وارد صفحه ای خواهید شد که در آن با درج توضیحات و تذکراتی شما را برای دریافت میزان خلافی خودرو هدایت می کند . شما با وارد کردن شماره بارکد پستی درج شده پست کارت خودروی خود در کادر مشخص شده در آن صفحه می توانید قادر خواهید بود خلافی خودروی مورد نظر را دریافت کنید .

خلافی خودرو ؛ همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین از طریق سایت راهور ، دریافت و پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک و کد USDD

روش دوم برای دریافت میزان خلافی خودرو ، از طریق پیامک است ، در این روش شما بایستی شماره VIN خودروی خود را که در پشت کارت خودرو و به صورت عمودی در سمت راست درج شده است و با IR شروع می شود را به صورت پیام کوتاه به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید . در صورتی که به درستی این کار را انجام دهید پیامی به شما خواهد رسید که طبق آن ، میزان دقیق جریمه و خلافی خودروی مد نظر به شما اعلام می شود .

همچنین بخوانید:  عکس های دیده نشده حسین سلیمانی + بیوگرافی کامل

خلافی خودرو ؛ همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین از طریق سایت راهور ، دریافت و پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک و کد USDD

روش بعدی استفاده روش کد یو اس اس دی ( USSD ) می باشد که شما با تلفن همراه خود کد *110# را شماره گیری می کنید . بعد از وارد کردن ، به صفحه ای هدایت می شوید که دارای 4 گزینه است ، گزینه شماره 2 خدمات راهور نام دارد ، با وارد کردن عدد 2منوی 4 گزینه ای دیگری برای شما نمایش داده خواهد شد که اولین گزینه آن استعلام خلافی خودرو است . با انتخاب گزینه 1 از شما کد VIN ( که در روش قبلی با شکل مشخص شده است ) را وارد می کنید . اگر کد درخواستی را درست وارد کرده باشید در مرله بعد دو گزینه رو به روی شما خواهد بود ، گزینه 1 مبلغ خلافی خودرو به شما نمایش داده خواهد شد و گزینه 2 به شما شناسه قبض و شناسه پرداخت خواهد داد . با داشتن این شناسه ها قادر خواهید بود از طریق سایت یا اینتربانک تمامی بانک های عامل و یا از طریق دستگاه های خود پرداخت قبض خلافی خودروی خود را پرداخت کنید .

 

روش بعدی ، استفاده از نرم افزار های پرداخت خلافی است . اگر از تلفن هوشمندی استفاده می کنید که سیستم عامل آن اندروید است می توانید با دانلود و نصب برنامه هایی که مخصوص دریافت و پرداخت خلافی خودرو طراحی و ساخته شده اند به راحتی از میران خلافی خودروی خود آگاه شوید و در صورت تمایل به پرداخت آن اقدام کنید . این نرم افزارها معمولا در مارکت و سایت های دانلود برنامه های اندروید ، موجود است و بتوان گفت ساده ترین و سریعترین راه برای اطلاع و پرداخت خلافی خودرو استفاده از همین روش است .

 

در پایان امیدواریم خلافی خودرویتان همیشه صفر باشد و هرگز نیاز به دریافت و پرداخت خلافی ماشین نداشته باشید ولی اگر این اتفاق برای شما پیش آمد ، با استفاده از روش های بالا قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن و با صرف زمان کوتاه ، خلافی را دریافت و به پرداخت ان اقدام کنید .

استعلام خلافی خودرو ، همه روش های دریافت و پراخت خلافی ماشین