طرز تهیه خوراک کدو خوشمزه‌ی رژیمی و دانشجویی در ۵ دقیقه
طرز تهیه خوراک کدو خوشمزه‌ی رژیمی و دانشجویی در ۵ دقیقه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک کدو بسیار خوشمزه و دانشجویی در 5 دقیقه را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خوراک کدو خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خوراک کدو :

کدو۳ عدد
پیاز۱ عدد
گوجه۲ عدد
شنبلیله خشکبه مقدار لازم
نمک و فلفلبه مقدار لازم

خوراک کدو رژیمی و دانشجویی

طرز تهیه خوراک کدو :

با آموزش طرز تهیه خوراک کدو از سری آموزش غذاهای رژیمی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه خوراک کدو ابتدا باید کدوها را پوست بگیرید و به شکل مربعی خرد کنید و پیاز را هم پوست گرفته و ریز خرد کنید. یک تابه مناسب انتخاب کنید و پیاز را درون آن ریخته و سرخ کنید، در حدی که فقط نرم شود و نیازی نیست که خیلی سرخ شود.

زرد چوبه را هم به پیاز اضافه کنید و کمی تفت بدهید و بعد کدو را هم اضافه کنید و اجازه دهید تا کدو نیز نرم شود و گاه به گاه آن را هم بزنید. باید طوری هم بزنید که کدو به تابه نچسبد. زمانی که کدو نرم شد در یک گوشته از تابه رب را سرخ کنید تا بوی خامی آن گرفته شود و سپس با کدو مخلوط کنید.

بعد گوجه فرنگی را پوست بگیرید و یا خرد کنید یا اگر تمایل دارید رنده کنید سپس آن را هم اضافه کنید. بعد از اینکه گوجه ها را اضافه کردید اجازه دهید برای ۵ الی ۶ دقیقه با کدوها بپزند و سپس نمک و فلفل را هم بسته به سلیقه خود اضافه کنید.

مقداری شنبلیله خشک را کف دستتان بساوید و داخل خوراک بریزید و شعله گاز را خاموش کنید. تمام طعم و عطر این خوراک خوشمزه به شنبلیله خشک هست و توجه داشته باشید بعد از اضافه کردن آن دیگر اجازه ندهید که خوراک بپزد و در ریختن شنبلیله هم زیاده روی نکنید که خوراکتان تلخ می شود.