طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله دستور طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خورش باقلا و گشنیز :

گوشت گوسفندی ۵۰۰ گرم
باقلا سبز ۵۰۰ گرم
گشنیز خرد شده ۴ قاشق سوپخوری
پیاز ۱ عدد
سیر ۶ حبه
زعفرن آب کرده ۱ قاشق سوپخوری
زردچوبه ۱ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز طرز تهیه خورش باقلا با گوشت گوسفندی باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی طرز تهیه خورش باقلا باقلا و گشنیز با گوشت

طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز :

برای تهیه خورش باقلا و گشنیز خوشمزه ابتدا باید باقلا را از هر دو پوست در آورده و بشورید. پیاز را خلالی خرد کنید و در قابلمه در مقداری روغن تفت دهید. حبه های سیر را هم خرد کنید و وقتی پیاز سرخ شد به آن اضافه کنید تا سیر کمی تفت بخورد. حواستان باشد سیر خیلی زود می سوزد. زردچوبه را درون روغن بریزید تا نفت بخورد.

سپس گوشت گوسفندی را هم شسته و خورشی خرد کنید و به پیاز و سیر اضافه کنید. گوشت را هم خوب سرخ کرده تا آب آن بخار شود. زعفران آب کرده و فلفل را هم اضافه کنید. مقداری آب روی مواد بریزید و در ظرف را بگذارید. حدود یک ساعت صبر کنید تا گوشت بپزد. بعد از پخت کامل گوشت ،باقلا را اضافه کنید.

حالا می توانید نمک را هم اضافه کنید و مزه خورش را بچشید. در مراحل آخر پخت، گشنیز را هم اضافه کنید و بعد از ۱۰ دقیقه خورش را از روی حرارت بردارید و در ظرف مورد نظر کشیده و به همراه برنج سرو کنید.