طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله دستور طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خورش باقلا و گشنیز :

گوشت گوسفندی۵۰۰ گرم
باقلا سبز۵۰۰ گرم
گشنیز خرد شده۴ قاشق سوپخوری
پیاز۱ عدد
سیر۶ حبه
زعفرن آب کرده۱ قاشق سوپخوری
زردچوبه۱ قاشق مربا خوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز طرز تهیه خورش باقلا با گوشت گوسفندی باقلا و گشنیز با گوشت گوسفندی طرز تهیه خورش باقلا باقلا و گشنیز با گوشت

طرز تهیه خورش باقلا و گشنیز :

برای تهیه خورش باقلا و گشنیز خوشمزه ابتدا باید باقلا را از هر دو پوست در آورده و بشورید. پیاز را خلالی خرد کنید و در قابلمه در مقداری روغن تفت دهید. حبه های سیر را هم خرد کنید و وقتی پیاز سرخ شد به آن اضافه کنید تا سیر کمی تفت بخورد. حواستان باشد سیر خیلی زود می سوزد. زردچوبه را درون روغن بریزید تا نفت بخورد.

سپس گوشت گوسفندی را هم شسته و خورشی خرد کنید و به پیاز و سیر اضافه کنید. گوشت را هم خوب سرخ کرده تا آب آن بخار شود. زعفران آب کرده و فلفل را هم اضافه کنید. مقداری آب روی مواد بریزید و در ظرف را بگذارید. حدود یک ساعت صبر کنید تا گوشت بپزد. بعد از پخت کامل گوشت ،باقلا را اضافه کنید.

حالا می توانید نمک را هم اضافه کنید و مزه خورش را بچشید. در مراحل آخر پخت، گشنیز را هم اضافه کنید و بعد از ۱۰ دقیقه خورش را از روی حرارت بردارید و در ظرف مورد نظر کشیده و به همراه برنج سرو کنید.