آموزش طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای خوشمزه ترکیه ای
آموزش طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای خوشمزه ترکیه ای
با آموزش کامل و طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای خوشمزه ترکیه ای در نمکستان همراه ما باشید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای محبوب و ساده ترکیه ای را آماده کرده است. برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای تهیه خورش داوود پاشا :

گوشت چرخ کرده۱ کیلو
پیاز رنده شده۲ عدد
رب انار ملس۲ قاشق سوپخوری
پودر نعنا خشک۱ قاشق سوپخوری
آب۱ لیوان
دارچینبه میزان لازم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
کره۵۰ گرم

آموزش طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای خوشمزه ترکیه ای

طرز تهیه خورش داوود پاشا :

برای تهیه خورش داوود پاشا خوشمزه و اصل باید گوشت چرخ کرده که مخلوطی از گوشت گوسفندی و گوساله است را با یک عدد پیاز رنده شده، ادویه جات ونمک خوب مخلوط کرده و ورز دهید تا گوشت حالت چسبندگی پیدا کند. سپس با دست به اندازه یک گردو از گوشت را بردارید و آن ها را به شکل قلقلی درست کنید. گوشت های قلقلی را در یک ظرف گذاشته و آن را داخل یخچال قرار دهید تا خودشان را بگیرند. مقداری کره در یک تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید.

پیاز باقی مانده را رنده کرده، داخل تابه بریزید و آن را کمی تفت دهید تا طلایی شود. بعد از اینکه پیاز نرم و طلایی شد، قلقلی ها را داخل تابه خوب سرخ کنید. در این زمان پودر نعنا خشک را به قلقلی ها اضافه کرده و آن را همراه با گوشت ها کمی تفت دهید. رب انار را در یک لیوان آب حل کنید، سپس آن را هم به مواد داخل تابه اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا مواد به خورد گوشت برود. صبر کنید تا مواد جوش بیاید و جا بیفتد.بعد از نیم ساعت که غذا خوب جا افتاد، آن را در ظرف مورد نظرتان بریزید و سرو کنید.

طرز تهیه خورش داوود پاشا