آموزش طرز تهیه خورش فسنجان فندق با مرغ خوشمزه و متفاوت
آموزش طرز تهیه خورش فسنجان فندق با مرغ خوشمزه و متفاوت
آموزش کامل و طرز تهیه خورش فسنجان فندق خوشمزه و متفاوت با مرغ را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت فسنجان فندق با مرغ خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این مطلب را دنبال کنید.

مواد لازم خورش فسنجان فندق :

پودر فندق۳۰۰ گرم
پیاز متوسط۱ عدد
رب انار۴۰۰ گرم
ران مرغبه مقدار دلخواه
نمکمقداری

خورش فسنجان خورش فسنجان رزا منتظمی خورش فسنجان با گوشت خورش فسنجان با مرغ خورش فسنجان شمالی خورش فسنجان با گوشت قلقلی خورش فسنجان مجلسی خورش فسنجان شف طیبه

طرز تهیه خورش فسنجان فندق با مرغ :

برای تهیه خورش فسنجان فندق خوشمزه ابتدا باید فندق ها رو داخل تابه بریزید و روی حرارت ملایم تفت دهید. مدام فندق ها را هم بزنید. بعد فندق را بین پارچه و یا حوله تمیزی میریزیم و با کف دست بسابید تا پوست فندقها جدا شود. حالا فندق های پوست گرفته شده را به همراه پیاز دو مرتیه چرخ می کنیم.

فندق آسیاب شده را به همراه ۱ قاشق روغن مایع روی حرارت ملایم تفت می دهیم سپس مقدار کمی زردچوبه و نمک اضافه می کنیم. مقداری آب سرد روی فندق بریزید و حرارت رو زیاد کنید تا آب جوش بیاد بعد هم حرارت رو خیلی کم میکنیم تا جا بیفته و خوب روغن بیاندازد.

طرز تهیه خورش فسنجان فندق خوشمزه و متفاوت با مرغ

حتما از آب سرد استفاده کنید تا به فندق ها شوک وارد شود و روغن بیشتری بیندازند. بهتره که قابلمه رو روی شعله پخش کن قرار بدیم.بعد از یک ساعت که تقریبا یک مقدار هم رنگش تغییر کرده رب انار رو اضافه میکنیم.

در مرحله آخر که خورش هم خوب جا افتاد و روغن انداخت مرغ پخته شده رو اضافه و بعد از ۴۵ دقیقه از روی حرارت برمیداریم. در پایان پخت بعد از مزه کردن اگه بیش از اندازه خورش ترش شده بود مقداری شکر اضافه کنید. البته اضافه کردن شکر بسته به ذائقه تان دارد.