طرز تهیه خورش کنگر کرمانشاهی با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
طرز تهیه خورش کنگر کرمانشاهی با گوشت گوسفندی بسیار خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورش کنگر با گوشت بسیار خوشمزه و عالی از غذاهای لذیذ کشورمان را آماده کرده ایم.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورش کنگر از غذاهای لذیذ کشورمان را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خورش کنگر :

گوشت ماهیچه گوسفندی نیم کیلو گرم
کنگر ۲ کیلوگرم
پیاز داغ ۳ قاشق سوپخوری
روغن ۳ قاشق سوپخوری
آب لیموترش نصف فنجان
زعفران دم کرده ۱ قاشق مرباخوری
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

خورش کنگر خورش کنگر خوشمزه خورش کنگر با مرغ خورش کنگر با لپه خورشت کنگر با گوشت خورش کنگر فرنگی خورش کنگر با رب خورش کنگر خورش کنگر با سبزی

طرز تهیه خورش کنگر :

برای تهیه خورش کنگر خوشمزه ابتدا باید. گوشت را به صورت خورشتی متوسط خرد کنیم و بشوریم. پیاز را نگینی خرد می کنیم و در مقداری روغن تفت می دهیم تا سرخ شود. سپس گوشت را به پیاز اضافه می کنیم و تفت می دهیم. بعد ساقه های کنگر را تمیز می کنیم و تیغ آن را میگیریم و میشوییم و با مقداری روغن کمی سرخ می کنیم و داخل گوشت میریزیم تا کنگر نیز پخته شود ولی زیاد له نشود. نمک و فلفل و آبلیمو و زعفران سائیده را در خورش میریزیم و میگذاریم خورش آهسته بجوشد و جا بیافتد.

برای نیم کیلو گوشت ۲ کیلو کنگر لازم است.خورش کنگر را می توان با نعنا و جعفری آماده کرد، در اینصورت یک کیلو کنگر کافی است و ترشی آن آب لیمو یا غوره است. خورش کنگر را با قیمه و لیمو عمانی نیز درست میکنند، بعد از اینکه قیمه و لپه کمی پخت کنگر را سرخ و اضافه می نمایند و کمی رب گوجه فرنگی به آن میزنند.