آموزش طرز تهیه خورش طلا کوله گیلانی با گوشت مرغ بسیار عالی
آموزش طرز تهیه خورش طلا کوله گیلانی با گوشت مرغ بسیار عالی
دستور و طرز تهیه خورش طلا کوله گیلانی با گوشت مرغ بسیار عالی را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید گوشت قرمز یا مرغ را به خوبی شسته...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت طلا کوله گیلانی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. خورش طلا کوله نوعی خورش فسنجان با سبزی های معطر می باشد.

مواد لازم خورش طلا کوله گیلانی :

مرغ یا گوشت قرمز ۱ کیلو گرم
گردو ۳۰۰ گرم
پیاز داغ ۴ قاشق سوپخوری
جعفری خرد شده ۱۵۰ گرم
نعناع ۱۵۰ گرم
گشنیز ۱۵۰ گرم
آرد برنج ۱ قاشق غذاخوری
آبغوره ۱ پیمانه
نمک و فلفل به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم

خورش طلا کوله خورش طلا کوله خورش طلا کوله گیلانی خورشت طلا کوله خورشت طلا کوله غورابه طرز تهیه خورش طلا کوله خورشت طلا کوله گیلانی تهیه خورش طلا کوله

طرز تهیه خورش طلا کوله گیلانی :

برای تهیه خورش طلا کوله گیلانی ابتدا باید گوشت قرمز یا مرغ را به خوبی شسته و به همراه پیاز داغ و ۳ لیوان آب داخل قابلمه ریخته و روی شعله اجاق گاز با حرارت ملایم می گذاریم تا کاملا بپزد.

سبزی های معطر (جعفری،نعناع،گشنیز) را ساطوری خرد نمایید و با ۴ قاشق غذاخوری روغن سبزی های معطر را کمی سرخ نمایید و داخل قابلمه گوشت بریزید. مغز گردو را چرخ کرده و به خورش اضافه کنید، سپس با نمک و فلفل و آبغوره طعم خورش طلاکوله را ذائقه خود نمایید.

آرد برنج را با کمی آب خنک رقیق نموده و آرام آرام به خورش اضافه کنید. درب قابلمه را گذاشته و بگذارید تا خورش جا بیافتد و با برنج سفید میل نمایید. اگر از مرغ در این خورش استفاده نمایید به زبان محلی به آن خورش طلا کوله غورابه می گویند.