آموزش کامل طرز تهیه خورشت گردو بادمجان خوشمزه مخصوص سمنان
آموزش کامل طرز تهیه خورشت گردو بادمجان خوشمزه مخصوص سمنان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورشت گردو بادمجان خوشمزه مخصوص سمنان را در نمکستان ببینید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت گردو بادمجان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خورشت گردو بادمجان :

بادمجان سرخ شده ۵ عدد
گردو آسیاب شده ۵۰۰ گرم
گوشت چرخ کرده ۳۵۰ گرم
پیاز رنده شده ۱ عدد بزرگ
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
زردچوبه به میزان لازم
به میزان لازم به میزان لازم

خورشت گردو بادمجان خورشت گردو و بادمجان خورشت گردو بادمجون طرزتهیه خورشت گردو بادمجان خورشت بادمجان خورشت بادمجان با مرغ خورشت بادمجان

طرز تهیه خورشت گردو بادمجان :

برای تهیه خورشت گردو بادمجان خوشمزه ابتدا باید مغز گردو را چرخ کنیم. سپس در مقداری روغن تفت دهیم. باید مرتب گردو را هم بزنیم تا نسوزد و تلخ نشود. سپس ۱ لیوان آب اضافه می کنیم. بادمجان ها را پوست می کنیم و داخل آنها را خالی می کنیم و بعد آنها را در روغن سرخ می کنیم. پیاز را رنده می کنیم و نصفی از پیاز را با نیمی از گوشت چرخ کرده در ظرفی مخلوط می کنیم و با کمی نمک و فلفل و زردچوبه ورز می دهیم تا گوشت حالت چسبندگی پیدا کند.

بعد اندازه یک گردو از گوشت را بر می داریم و آن را قلقلی می کنیم و داخل روغن سرخ می کنیم. نصف دیگر پیاز رنده شده را داخل روغن تفت می دهیم، زردچوبه و کمی نمک و فلفل اضافه می کنیم و بعد نیمی دیگر گوشت چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم و سپس رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم. داخل بادمجان ها را با این مخلوط مواد پر می کنیم. بادمجان ها را در مخلوط گردو در حال جوشیدن می گذاریم. بعد از ده دقیقه گوشت های گلوله شده را اضافه می کنیم.

این خورشت باید کم آب باشد و با شعله بسیار ملایم بپزد تا بادمجان ها له نشود. می توان در هنگام سرو غذا از چاشنی رب انار یا آبلیمو استفاده کرد.