آموزش کامل طرز تهیه «کبه عربی» یک نوع کوفته بسیار خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه «کبه عربی» یک نوع کوفته بسیار خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کبه یک نوع کوفته عربی بسیار خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کبه خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کبه عربی :

برنج ایرانی۴ پیمانه
آب۵ پیمانه
گوشت۲۰۰ گرم
جعفری خردشده۴ قاشق غذا خوری
کشمش۴ قاشق غذا خوری
گردو۴ قاشق غذا خوری
خلال بادام۴ قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبهبه میزان کافی
پودر فلفل سیاه و قرمزبه میزان کافی
پیاز۱ عدد
روغن مخصوص سرخ کردنبه مقدار لازم

کبه کبه برنجی کبه بلغور کبه برغل کبه کرمانشاهی کبه سیب زمینی کبه برنج کبه حلب کبه شف طیبه کبهی الوداع ناکهنا کبه عربی کبه ترکی

طرز تهیه کبه برنجی :

با آموزش طرز تهیه کبه عربی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کبه ابتدا باید برنج را با ۵ پیمانه آب و نمک و زردچوبه در بپزید.هنگامی که کته آماده شد آن را کنار بگذارید تا سرد شود. در تابه ای مقداری روغن بریزید و پیاز رنده شده را در آن تفت دهید. سپس گوشت چرخ کرده را با نمک و زردچوبه و فلفل سیاه و قرمز و اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت سرخ شود. هنگامی که گوشت پخت جعفری خرد شده ،خلال بادام ،کشمش خیس خورده ، گردو را با گوشت مخلوط کنید و کمی تفت دهید.

کته را با چرخ گوشت چرخ کنید تا چسبندگی پیدا کند و نیاز به اضافه کردن تخم مرغ یا آرد نخودچی نداشته باشد. دستهایتان را خیس کنید و یک گلوله از کته چرخ شده را بردارید و با کف دست مالش دهید و بعد آنرا مانند یک دایره کف دستتان پهن کنید.

یک قاشق غذا خوری پر از مایه گوشتی برداشته وسط کته بگذارید و بعد لبه ها را جمع کرده و مانند کوفته فرم دهید. در تابه ای روغن بریزید و بگذارید تا داغ شود سپس کبه ها را در آن سرخ سرخ کنید. کمی زردچوبه در روعن بریزید تا کبه ها طلایی شود. اگر این غذا را زیاد سرخ کنید اطراف آن خشک و شبیه به ته دیگ میشود. بعد از سرخ شدن آن ها را از روغن خارج و روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. بعد در دیس بچینید و اطراف آنرا به دلخواه تزئین کنید.