آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه کوفته باقلا خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کوفته باقلا :

گوشت مغز ران۵۰۰ گرم
سبزی کوفته (شامل تره، شبت، ترخون و مرزه)۵۰۰ گرم
برنج۱ پیمانه
مغز باقلا تمیز شده۴۰۰ گرم
کره۵۰ گرم
پیاز داغ۳ قاشق سوپخوری
آلو۱۰ عدد
نعناع داغ۲ قاشق سوپخوری
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه کوفته شوید باقالا طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص تهیه کوفته باقلا خوشمزه کوفته شوید باقلا خوشمزه کوفته باقلا در 20 دقیقه

طرز تهیه کوفته باقلا :

با آموزش طرز تهیه کوفته باقلا از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کوفته باقلا ابتدا باید برنج را از ۲ ساعت قبل در آب خیس کنید و داخل آبکش بریزید تا آبشان برود. گوشت را در چرخ گوشت بریزید و ۳ مرتبه چرخ کنید.

سبزی ها را هم پاک کنید و تمیز بشورید سپس آن ها را ساطوری کنید. گوشت و سبزی خرد شده و برنج خیس شده را با نمک و فلفل و زردچوبه در ظرفی بریزید و با دست خوب ورز دهید. سپس باقلا را اضافه کنید و کمی ورز دهید.

از مواد کوفته به اندازه پرتقال گلوله ای بردارید و کف دستتان پهن کنید. سپس وسط آن را آلو بگذارید و کوفته را جمع کنید.کره و پیاز داغ و کمی زردچوبه را در قابلمه ای بریزید و تفت دهید. مقداری آب داخل قابلمه بریزید تا جوش بیاید.

کوفته ها را داخل آب بگذارید تا پخته شوند.هنگامی که پخته شدند و سس کوفته غلیظ شد کوفته ها را از روی حرارت بردارید و داخل ظرف بچینید و با نعناع داغ تزیین کنید.