آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی
آموزش کامل طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص بسیار خوشمزه و لذیذ خانگی را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه کوفته باقلا خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کوفته باقلا :

گوشت مغز ران ۵۰۰ گرم
سبزی کوفته (شامل تره، شبت، ترخون و مرزه) ۵۰۰ گرم
برنج ۱ پیمانه
مغز باقلا تمیز شده ۴۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
پیاز داغ ۳ قاشق سوپخوری
آلو ۱۰ عدد
نعناع داغ ۲ قاشق سوپخوری
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه کوفته شوید باقالا طرز تهیه کوفته باقلا مخصوص تهیه کوفته باقلا خوشمزه کوفته شوید باقلا خوشمزه کوفته باقلا در 20 دقیقه

طرز تهیه کوفته باقلا :

با آموزش طرز تهیه کوفته باقلا از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کوفته باقلا ابتدا باید برنج را از ۲ ساعت قبل در آب خیس کنید و داخل آبکش بریزید تا آبشان برود. گوشت را در چرخ گوشت بریزید و ۳ مرتبه چرخ کنید.

سبزی ها را هم پاک کنید و تمیز بشورید سپس آن ها را ساطوری کنید. گوشت و سبزی خرد شده و برنج خیس شده را با نمک و فلفل و زردچوبه در ظرفی بریزید و با دست خوب ورز دهید. سپس باقلا را اضافه کنید و کمی ورز دهید.

از مواد کوفته به اندازه پرتقال گلوله ای بردارید و کف دستتان پهن کنید. سپس وسط آن را آلو بگذارید و کوفته را جمع کنید.کره و پیاز داغ و کمی زردچوبه را در قابلمه ای بریزید و تفت دهید. مقداری آب داخل قابلمه بریزید تا جوش بیاید.

کوفته ها را داخل آب بگذارید تا پخته شوند.هنگامی که پخته شدند و سس کوفته غلیظ شد کوفته ها را از روی حرارت بردارید و داخل ظرف بچینید و با نعناع داغ تزیین کنید.