آموزش کامل طرز تهیه کلم قمری پلو شیرازی بسیار خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه کلم قمری پلو شیرازی بسیار خوشمزه

آموزش کامل طرز تهیه کلم قمری پلو شیرازی در منزل نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کلم قمری پلو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن کلم قمری پلو شیرازی در خانه این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای کلم قمری پلو برای سه نفر : برنج ۲/۵ پیمانه آب ۳/۵ پیمانه […]

آموزش کامل طرز تهیه کلم قمری پلو شیرازی در منزل

 کلم قمری پلو , طرز تهیه کلم قمری پلو , پخت غذای کلم قمری پلو

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کلم قمری پلو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن کلم قمری پلو شیرازی در خانه این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای کلم قمری پلو برای سه نفر :

برنج ۲/۵ پیمانه
آب ۳/۵ پیمانه
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ الی ۲۵۰ گرم
کلم قمری متوسط ۲ عدد
جعفری خرد و سرخ شده ۱ پیمانه
پیاز سرخ شده بدون روغن ۲ الی ۳ قاشق
روغن زیتون ۳ قاشق غذا خوری
نمک به مقدار لازم
زردچوبه به مقدار لازم
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه کلم قمری پلو :

کلم قمری را شسته و پوست کنده و به قطعات چهار گوش به ابعاد حبه قند خرد کنید و سپس روی آن با نمک پاش، نمک ریخته و نیم ساعت که گذشت آنرا بشوئید تا نمک باعث شور شدن غذا نشود ( ذائقه خود و خانواده را به غذاهای کم نمک عادت دهید ) بعد روی صافی بریزد تا آب آن گرفته شود.

برنج را به آرامی شسته تا خرد نشود بعد آب و مقدار کمی نمک روی آن بریزید و یک الی دو ساعت خیس خورده و با روغن زیتون در پلو پز ریخته و روشن کنید در فاصله ای که برنج پخته میشود کلم قمری را با کمی روغن مایع و زردچوبه تفت داده و سپس روی آن یک لیوان آب ریخته تا پخته شود.

از طرفی دیگر این مراحل را با گوشت چرخ کرده هم انجام دهید و بعد از پخته شدن، گوشت و کلم قمری را مخلوط و رب گوجه فرنگی اضافه کنید و بیست دقیقه که جوشید و آب آن تبخیر شد شعله را خاموش و جعفری و پیاز سرخ شده را هم اضافه کنید.

وقتی برنج آب کمی برایش مانده بود با قاشق یک یا دو دور به آرامی هم بزنید تا زمانیکه آبش تبخیر شود و اطراف برنج را یا در وسط قابلمه پلوپز جمع کنید و یابه همان صورت گذاشته تا هنگام کشیدن در دیس پلو قالبی باشد. پس از دم کشیدن برنج را در دیس کشیده و لا به لای آن از گوشت و کلم قمری بریزید و یا با مواد کنار و روی آن را تزئین کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورش بادمجان مجلسی و خوشمزه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کلم قمری پلو اصفهانی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کلم قمری پلو اصفهانی

منبع : نمکستان