آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه و مقوی آسان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه و مقوی آسان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه و مقوی آسان را در نمکستان بخوانید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کوفته گردو :

مغز گردو ۳۰۰ گرم
لپه پخته شده ۳۰۰ گرم
پیاز سرخ شده ۱ عدد
پودر نشاسته یا آرد گندم ۱ قاشق سوپخوری
تخم مرغ ۲ تا ۳ عدد
تره خرد شده نصف پیمانه
ترخان و مرزه خشک شده ۱ قاشق سوپخوری
نمک ، فلفل ، زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه طرز تهیه کوفته گردو خوشمزه و مقوی آموزش آسان درست کردن کوکو گردو خوشمزه انواع کوکو گردو خوشمزه

طرز تهیه کوفته گردو :

با آموزش طرز تهیه کوفته گردو از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کوفته گردو ابتدا باید لپه پخته شده و مغز گردو را با میکسر یا غذا ساز به صورت پودر در بیاورید. سپس لپه و گردوی و پودر نشاسته ، تره و ترخان و مرزه را در کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید.

تخم مرغ ها را به همراه نمک فلفل و زردچوبه به مواد اضافه کنید و حسابی ورز دهید. در قابلمه ای پیاز داغ و ۱ قاشق چایخوری را بریزید و روی حرارت قرار دهید. سپس ۴ پیمانه آب روی آن بریزید و بگذارید که آب به جوش آید.

از مواد کوفته با دست به اندازه گردو بردارید و آن را حالت دهید و داخل قابلمه بیندازید. حرارت را متوسط کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه کوفته ها داخل سس بمانند. هنگامی که کوفته ها پخت و سس غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بردارید و کوفته ها را داخل دیس بچینید و روی آن از سس بریزید.