آبشار کورشونلو آنتالیا
آبشار کورشونلو آنتالیا

آبشار کورشونلو آنتالیا آنتالیا از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد.این شهر در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌ است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق […]

آبشار کورشونلو آنتالیا

آبشار کورشونلو آنتالیا

آنتالیا از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد.این شهر در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌ است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده‌است. تنها رودخانه این منطقه رود آکسو می‌باشد که در انتها به آبشار دودن اطلاق می‌شود.آبشار کورشونلو یکی از مکان های دیدنی این شهر زیبا است که در ادامه مطلب به شما معرفی خواهیم کرد.

آبشار کورشونلو آنتالیا  

آبشار کورشونلو در تور آنتالیا حدود ۴۰ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا ، در شمال ویرانه های قابل توجه پرگ واقع شده است. در ۱۹ کیلومتری شهر آنتالیا و تقریبا در انتهای بزرگراه آنتالیا – آبشار کورشونلو در درون یک پارک جنگلی به همین نام واقع شده است. این آبشار در مسیر یکی از زیرشاخه های رودخانه آکسو واقع شده است. در تابستان ها با کم شدن حجم آب رودخانه از میزان حجم آبشار و شدت آن هم کم می شود .این آبشار بسیار توسعه یافته، طبیعی و بسیار مطبوع است. کورشونلو در فاصله ۲۵ کیلومتری (۱۶ مایل) شمال شرقی آنتالیا قدیمی  واقع شده است. آبشار کورشونلو و فضای اطراف آن به وسعت ۵۸۷ هکتار، بعنوان پارک ملی آنتالیا نیزدر نظر گرفته شده است. این آبشار با ارتفاع ۱۸ متر از تفریحات آنتالیاست که معمولا با طبیعت استان ترکیه عجین شده است. به این دریاچه ۷ آبشار کوچک سرازیر می شود. مسیر این آبشار از میان جنگل های خنک عبور می کند و بسیار مناسب برای پیاده روی است. پیاده روهای زیبا و پل های کوچک در این آبشار، نمای زیبایی از دره رودخانه و آبشارهای کوچک ارائه می دهد. در سفر به آنتالیا حتما از این مکان زیبا دیدن کنید و از تمام خدمات آن لذت ببرید.

پارک طبیعت آبشار کورشونلو

به گزارش سفر باتو ، پارک طبیعت آبشار کورشونلو مکانی است که بازدید کنندگان خود را با زیبایی های طبیعی در مرزهای منطقه آکسو آنتالیا تحسین می کند. ماهی های زیادی در استخرهای این پارک زندگی می کنند و به راحتی توسط بازدید کنندگان مشاهده می شوند. در عین حال ، این پارک با جانوران غنی خود جلب توجه می کند. این مکان آرام و از راه دور، تقریبا شبیه یک گریز مخفی از شلوغی شهر آنتالیا است.پایین رودخانه، می توانید شاه ماهی ، قورباغه ها و مارمولک ها را ببینید.کاوشگران خوشحال خواهند شد که از غارهای مجاور بازدید کنند که منحنی در اطراف پشت و دو طرف کوه است.

همچنین بخوانید:  معرفی پیشرفته ترین همسایه ایران ، دبی + تصاویر

پارک طبیعت آبشار کورشونلو شامل مکانهای غذایی و آشامیدنی ، کیوسک ، فروشگاه سوغاتی ، باتری دوربین ، کتاب و… است. کاج سرخ ، درخت هواپیمای شرقی ، لورل ، زیتون وحشی ، درخت صمغ ، گیاه زالزالک گیاهان اصلی این پارک را تشکیل می دهند. اردک خاکستری ، اردک ملارد ، خوک ، خرگوش و … اصلی ترین حیوانات وحشی منطقه هستند.باید این نکته مهم را نیز عنوان کنیم که اجازه شنا و ماهیگیری در محوطه آبشار کورشونلو ممنوع است و بازدیدکنندگان تنها می تواند از آب و هوای خنک اطراف و چشم انداز زیبای آبشار لذت ببرند.

ممکن است در هنگام قدم زنی در کورشونلو و در میان فضای منحصر به فرد با گیاهان زینتی ، گل رز وحشی و رایحه بسیاری از گیاهان دیگر روبه رو شوید، همچنین با جاندارانی مانند خرگوش ، سنجاب ، موش خرما ، لاک پشت و یا سایر حیوانات کوچک روبرو شوید . کمی بعد از آبشار کورشونلو ، آسیابی قدیمی و چوبی قرار گرفته است و شما می توانید با گذر از این آسیاب ، به مسیر پیاده روی زیبایی رسیده که مملو از پل های کوچک و بزرگ چوبی می باشند و در انتهای مسیر ، شما را به سوی یک کافه قدیمی به سبک دوران عثمانی راهنمایی می کنند ، تا با نوشیدن یک لیوان چای و یا قهوه ، خستگی پیاده روی را از تن خود بیرون سازید.

نحوه دسترسی به آبشار کورشونلو

آبشار کورشونلو در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا قرار دارد. سفر با ماشین شخصی حدود ۲۵ دقیقه طول می کشد همچنین آبشار کورشونلو با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است. مانند سایر پارک های طبیعت ، هزینه ورودی نیز دارد.مسیری که کل آبشار کورشونلو را در بر می گیرد در طی یک پیاده روی نیم ساعت یا ۴۵ دقیقه ای می توانید طی کنید. در راه برگشت به کوهنوردی کمی احتیاج دارید ، اما مناطق استراحت در راه نیز موجود است.

پارکینگ و هزینه ورودی

در کورشونلو پارکینگ رایگان وجود دارد ، اما هزینه اندکی برای ورودی نیز دارد. هزینه پرداخت شده در ورودی شامل خدمات پارکینگ و مناطق باز برای قدم زدن است.

رستوران های پارک طبیعت آبشار کورشونلو

رستوران های اطراف با ارائه منوهای مختلف گوشت و همچنین ماهی پذیرای شما هستند و شما می توانید با چشم اندازی زیبا از پارک و آبشار، ناهار خود را در کمال لذت صرف کنید.