آموزش کامل طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و عالی به روش بخار پز
آموزش کامل طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و عالی به روش بخار پز

آموزش کامل طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و عالی به روش بخار پز نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. مواد لازم ماهی صدفی فیله ماهی ۲۵۰ گرم پیاز ۱ عدد لیموترش ۱ عدد […]

آموزش کامل طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و عالی به روش بخار پز

طرز تهیه ماهی صدفی های بخار پز تضمین سلامتی با ماهی صدفی های بخار پز دستور پخت ماهی صدفی با سس گوجه‌فرنگی و قارچ

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم ماهی صدفی

فیله ماهی۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
لیموترش۱ عدد
گوجه فرنگی بزرگ۲ عدد
قارچ۲۰۰ گرم
روغن زیتون۲ قاشق سوپخوری
آبلیمو۲ قاشق سوپخوری
نمکبه مقدار لازم
بیکینگ پودر۱ قاشق چای خوری
سرکه۳ قاشق سوپخوری
فلفل سیاهبه میزان لازم
ادویه مورد نظربه میزان لازم

 

طرز تهیه ماهی صدفی

با آموزش طرز تهیه ماهی صدفی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه ماهی صدفی ابتدا بایدماهی را پاک کنید و تمیز بشورید.ماهی را در ظرفی بریزید و نمک و فلفل سیاه و سرکه را روی آن بریزید.درب ظرف را قرار دهید و ماهی را برای ۱۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا ماهی مزه دار شود.پیاز را پوست بکنید و به حلقه حلقه ای برش بزنید.لیموترش و فلفل دلمه ای را هم حلقه حلقه کرده و همه سبزیجات را در کف ماهیتابه بچینید.حالا گوجه فرنگی ها را رنده کرده یا به صورت پوره دربیاورید.پوره گوجه فرنگی را هم با نمک و فلفل کمی مزه دار کرده و روی مواد دیگر در تابه بریزید و روی مواد پهن کنید.

ماهی مزه دار شده را روی سبزیجات و گوجه فرنگی بگذارید.تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید در تابه را ببندید تا ماهی ها با حرارت ملایم بپزند. در طول مدت پخت چند بار از آب مواد با قاشق روی ماهی ها بریزید تا هم طعم دار شوند و هم خوشرنگ.ماهی حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه‌ ای می پزند؛ در مرحله آخر پخت، روغن زیتون را به تابه اضافه کنید. این کار باعث براق شدن و خوش رنگ و بو شدن ماهی می شود. قارچ ها را هم ورقه ورقه کرده و در چهار دقیقه آخر پخت ماهی روی آن بریزید زیرا قارچ به سرعت می پزد.

بعد از پخت، ماهی ها را در ظرف مورد‌ نظر بچینید و سس سبزیجات و قارچ های بخارپز شده را هم در کنار یا روی آنها قرار دهید و با زیتون و لیموترش تازه و سبزیجات سرو کنید.برای زیباتر شدن چیدمان ظرف پذیرایی‌تان می‌توانید فیله های ماهی را قبل از پخت بهشکل نوارهای باریک درآورده و به شکل لوله‌ای یا حلزونی شکل بپیچانید و با خلال دندان یا سیخ چوبی ثابت کنید.

آموزش کامل طرز تهیه ماهی صدفی خوشمزه و عالی به روش بخار پز