دکتر درد چه تخصصی دارد؟
دکتر درد چه تخصصی دارد؟
درد قسمتی از سرشت و طبیعت انسان است که از زمان بدو تولد تا زمان مرگ بارها در وجود آدمی می‌پیچد و باعث می‌شود جسم و روح انسان آزرده شود.

درد قسمتی از سرشت و طبیعت انسان است که از زمان بدو تولد تا زمان مرگ بارها در وجود آدمی می‌پیچد و باعث می‌شود جسم و روح انسان آزرده شود. درد فیزیکی، جسم انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما وقتی فعالیت و عملکرد طبیعی افراد را مختل کند و کیفیت زندگی آن‌ها را پایین بیاورد، روح انسان را آزار می‌دهد. برای درمان درد روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد عادت نادرستی دارند که به محض احساس درد با داروهای مسکن درد و در نهایت علت درد را سرکوب می‌کنند. در صورتی که برای درمان استاندارد درد باید به دکتر درد رجوع کرد. افرادی که به سلامت خود اهمیت می‌دهند و به دنبال یافتن علت دردهای جسمی خود هستند، حتما دکتر شمس را می‌شناسند. در ادامه راجع به دکتر شمس تخصص دکتر درد صحبت می‌کنیم.

دکتر درد چه تخصصی دارد ؟

بهتر است قبل از هر چیزی تعریفی از دکتر درد داشته باشید. متخصص درد به پزشکی گفته می‌شود که دوره‌های تشخیص و درمان دردهای مختلف را گذرانده است. بسیاری از دردها یکباره ایجاد می‌شوند و حتی گاهی بدون مداخله فرد در درمان، خود به خود رفع می‌شوند. به عنوان مثال یک باره برخاستن یا یک باره چرخاندن سر و گردن باعث رگ به رگ شدن کمر و گردن می‌شود که بهبود آن از چند ساعت تا چند روز به طول می‌انجامد. در واقع علت این نوع دردها مرموز و مخفی نیست اما دردهایی که تایم آن‌ها طولانی شود و بیشتر از شش ماه طول بکشد حتماً باید درمان شود و علت پیدایش آن تشخیص داده شود. برای درمان این قبیل دردها می‌توانید به کلینیک‌های درد مانند کلینیک دکتر شمس مراجعه کنید. نکته حائز اهمیت در رابطه با دکتر درد این است که متخصص باید بتواند ریشه درد را پیدا کند و در صدد درمان و بهبود آن بر آید و گرنه سرکوب درد و مخفی کردن علت آن کار درستی نیست.

تخصص درد دکتر شمس در خصوص درمان و پیشگیری از دردهای مختلفی مانند کمر درد، سر درد، صورت درد، گردن درد، آرتروز، سیاتیک، دردهای عصبی و غیره می‌شود. متخصص درد که به فلوشیب درد نیز معروف است با تشخیص نوع درد و علت پیدایش آن، با روش‌های مختلفی درمان را شروع می‌کند. دوره درمان بسته به مدت زمان پیدایش درد، نوع بیماری، سن افراد، تداخل روش‌های درمانی و غیره متغیر است اما معمولاً سه تا شش ماه طول می‌کشد و در این زمان بیمار باید هر هفته سه ساعت برای دریافت خدمات درمانی به کلینیک درد رجوع کند. دوره فلوشیب درد برای دردهایی مزمنی که با گذشت زمان تسکین نمی‌یابد و دردهای حاد ناشی از فعالیت‌های ورزشی و غیره مناسب است و مزایای بسیاری دارد که در ادامه بیان می‌کنیم.

مزایای درمان درد در مطب دکتر شمس چیست؟

  • با روش‌های درمانی این فلوشیب درد سریعاً فعالیت و عملکرد طبیعی خود را بعد جراحی‌های مختلف به دست می‌آورید و بهبود حال جسمی و روحی شما سریع‌تر حاصل می‌شود.
  • روش‌های درمانی فقط برای درمان نیست بلکه به پیشگیری و کاهش خطر بروز عارضه‌های ذات الریه، وریدهای عفونی و غیره کمک می‌کند.
  • گاهی دردهای حاد و مزمن بر اثر استرس‌ها و تنش‌های محیطی ایجاد می‌شوند و ریشه آن‌ها مشکلات عصبی است. در مطب درد پزشکان متخصص به کنترل استرس و اضطراب روحی بیمار کمک می‌کنند.
  • بیمار می‌تواند با مسکن‌ها و داروهای ضد درد آشنا شود و عوارض و نحوه اثر بخشی داروها و همچنین دوره درمان آن‌ها را بیاموزد.
  • در برخی مواقع دردهای حاد در صورت عدم درمان به درد مزمن و طولانی مدت تبدیل می‌شوند. در مطب دکتر شمس این دردها درمان می‌شوند.
همچنین بخوانید:  چگونه شاگرد جذب نموده و از تدریس خصوصی درآمد کسب کنیم؟

مزایای درمان درد در مطب دکتر شمس چیست؟

شیوه‌های درمان درد توسط متخصص درد

همان طور که گفتیم دردها ریشه فیزیکی و ریشه عصبی دارند و طبیعتاً درمان آن‌ها نیز با رویکرد فیزیکی و رویکرد روانشناسی انجام می‌شود که در زیر روش‌های درمانی هر کدام را بررسی می‌کنیم.

درمان با عملکرد فیزیکی

  • تمرینات ورزشی: ورزش به تنهایی و یا در کنار روش‌های درمانی دیگر می‌تواند به کاهش درد و رفع آن کمک قابل توجهی کند. به همین دلیل دکتر شمس تأکید بسیاری روی فیزیوتراپی و ورزش در کنار هم دارد.
  • توانبخشی: روش‌های بسیاری مانند الکترو تراپی، تمرینات حرارتی، فیزیوتراپی و غیره در درمان درد تأثیر دارند.
  • فعالیت‌های بدنی: فعالیت‌های بدنی بسیاری از جمله یوگا و پیلاتس وجود دارد که باعث هماهنگی ذهن و جسم می‌شود و توانایی انجام فعالیت‌های جسمی و انعطاف پذیری را افزایش می‌دهد.
  • طب سوزنی: در این روش با استفاده از چندین سوزن روی پوست به بهبود درد کمک می‌کنند.

درمان با عملکرد روانشناسی

در مطب دکتر شمس  کادر پزشکی مجرب با تجربه و دانش روانشناسی سعی می‌کنند به بیمار کمک کنند تا با اصلاح الگوی زندگی و تغییر دید بیمار نسبت به درد و زندگی، دردهای وی را التیام بخشند.

پزشک متخصص درد چگونه درد را تشخیص می دهد؟

قطعاً هر بیمار هنگامی که درد را در وجود خود حس کند چون علت آن را نمی‌داند به پزشک عمومی مراجعه می‌کند. پزشک در حیطه تخصص و تشخیص خود آزمایش‌های مختلف، سونوگرافی، راریولوژی و اسکن‌های مختلفی را برای بیمار تجویز می‌کند که با کمک آن‌ها بتواند به طور قطع بیماری را تشخیص دهد. از این رو دکتر درد تأکید می‌کند که وقتی به کلینیک درد مراجعه می‌کنید جواب تمام آزمایش‌ها و عکس‌ها را با خود به همراه داشته باشید تا با بررسی آن‌ها و ارزیابی شرایط جسمی بیمار و دریافت شرح حال کامل بتواند علت درد را پیدا کند. نکته‌ای که در این مطرح می‌شود و از اهمیت بسیاری برخوردار است، نحوه برقراری ارتباط بین دکتر درد و بیمار است چون گاهی بیمار نمی‌تواند به خوبی درد خود و شدت آن را توصیف کند. این در حالی است که در کلینیک دکتر شمس درد به خوبی تشخیص داده می‌شود.

چرا مطب درد دکتر شمس را برای درمان درد انتخاب کنیم؟

چرا مطب درد دکتر شمس را برای درمان درد انتخاب کنیم؟

انتخاب و پیدا کردن یک دکتر متخصص و کاربلد همواره دغدغه و معضل بزرگی برای افراد است. انتخاب پزشکی که بتواند به جای سرپوش گذاشتن روی علت درد، ریشه آن را پیدا کرده و درمان کند از اهمیت بسیاری برخوردار است. کلینیک های درمان درد بسیاری در سطح شهر هستند که مطب درد دکتر شمس از بهترین و معروف‌ترین آن‌ها است. این شهرت را می‌توانید از زبان تک تک بیماران بهبود یافته در این کلینیک ببینید. اگر از دردهای حاد و مزمن رنج می برید بر روی لینک زیر کلیک کنید و وارد سایت مطب درد دکتر شمس شوید.

https://matabdard.com

آدرس : تهران – تقاطع دولت و کاوه جنوبی ابتدای خ وارسته پلاک۴۹طبقه۲واحد۷
۰۲۱۲۲۵۵۸۷۱۸
۰۲۱۲۲۵۵۸۶۰۲
۰۹۳۳۷۲۶۲۰۲۸