آموزش طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج خوشمزه
آموزش طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج خوشمزه
روش پخت و طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج به روشی مخصوص را در نمکستان بخوانید. ابتدا باید درون یک کاسه مناسب پوست پرتقال رنده شده را ریخته...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج :

پوست پرتقال (رنده شده) پوست یک پرتقال
آب پرتقال ۱/۲ فنجان
شکر قهوه ای ۵۰ گرم
سرکه برنج ۲ قاشق غذاخوری
سس سویا ۲ قاشق غذاخوری
سس فلفل ۲ قاشق چای خوری
زنجبیل (رنده شده) ۲ قاشق چای خوری
آرد ذرت ۲ قاشق چای خوری
روغن کانولا به مقدار لازم
گوشت گاو ۶۸۰ گرم
برنج پخته برای ۴ نفر
پیازچه (خرد شده برای تزئین) ۳ تا ۴ عدد

طرز تهیه خوراک گوشت با سس خوراک گوشت با سس پرتقال طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال خوراک گوشت با سس پرتغال خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج

طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج :

با آموزش طرز تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه خوراک گوشت با سس پرتقال و برنج ابتدا باید درون یک کاسه مناسب پوست پرتقال رنده شده را ریخته و آب پرتقال ، شکر قهوه ای ، سرکه ، سس سویا ، سس فلفل ، زنجبیل و آرد ذرت را به آن بیفزاید و حسابی با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند و سپس کنار بگذارید.

یک قابلمه بزرگ انتخاب کنید و درون آن روغن ریخته و روی حرارت متوسط اجاق بگذارید تا روغن گرم شود. برای اینکه اینکه نخواهید مدام گوشت ها را در زمان سرخ کردن هم بزنید آنها را در دو مرحله سرخ کنید. برای سرخ کردن هر یک از دو دسته گوشت انها را برای ۱ دقیقه سرخ کنید و بعد برای مدت ۲ دقیقه به پختن ادامه دهید تا رنگ گوشت قهوه ای شود.

گوشت ها پخته شده را درون یک کاسه بریزید و روی آنها را بپوشانید و به همین صورت باقی گوشت ها را پخته و داخل کاسه بریزید. حال سس پرتقالی را که آماده کرده اید را خیلی سریع مخلوط کرده و درون یک قابلمه بزرگ بریزید. سس را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا برای ۲ الی ۳ دقیقه خوب پخته و غلیظ شود.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه شیشه ناز خوشمزه و مقوی

اکنون گوشت های پخته شده و آب آنها را درون قابلمه سس ریخته و مخلوط کنید تا گوشت ها به خوبی به سس آغشته شوند. در آخرین مرحله خوراک گوشت را روی برنج پخته شده ریخته و با پیازچه تزیین کرده و نوش جان کنید.