قیمت گوشی موبایل
قیمت گوشی موبایل
قیمت گوشی موبایل ، یکی از پر حاشیه‌ترین و پربحث‌ترین موضوعاتی است که به واسطه نوسانات نرخ ارز، همواره مورد توجه کاربران در داخل کشور قرار دارد.

قیمت گوشی موبایل ، یکی از پر حاشیه‌ترین و پربحث‌ترین موضوعاتی است که به واسطه نوسانات نرخ ارز، همواره مورد توجه کاربران در داخل کشور قرار دارد. بازار گوشی های موبایل در ایران، عمدتاً از محصولات ۴ برند اصلی یعنی اپل، سامسونگ، هواوی و شیائومی تشکیل می‌شود که در حوزه فروش تجهیزات الکترونیکی در سطح جهانی فعالیت می‌کنند. در این مقاله با «موبایل کمک» همراه ما باشید تا به جدیدترین لیست قیمت گوشی‌های هوشمند از ۴ برند اصلی در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بپردازیم و قیمت مدل‌های مختلف محصولات این ۴ برند را با هم مقایسه کنیم.

تلفن‌های همراه

امروزه تلفن‌های همراه، بخش جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌ها هستند. فرقی نمی‌کند شما یک دانشجو باشید یا یک کارمند، در عصر کنونی حتماً به یک گوشی موبایل هوشمند نیاز دارید تا بتوانید فعالیت‌ها و کارهای خود را سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهید. از جمله کاربرد‌هایی که گوشی‌های موبایل، به لطف امکانات و قابلیت‌های آن دارند، می‌توان گفت:

  • برقرار ارتباط صوتی و تصویری
  • ارسال پیامک‌های صوتی، متنی و تصویری
  • ارتباط با دیگران از طریق اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی
  • استفاده از نقشه برای آدرس‌یابی
  • تصویر برداری و فیلم‌برداری از محیط
  • ذخیره‌سازی اطلاعات
  • بازی و سرگرمی
  • تماشای فیلم و وب‌گردی
  • و …

در بازاز موبایل ایران، طیف بسیاری از انواع گوشی‌های موبایل را خواهید یافت که از برند‌های بزرگی همچون اپل، سامسونگ، هواوی، شیائومی و … تهیه شده و در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید تا نگاهی به قیمت گوشی موبایل به روز در این هفته (هفته انتهایی فروردین ماه سال ۱۴۰۰) داشته باشید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

قیمت گوشی موبایل اپل

اولین برندی که می‌خواهیم سراغ آن برویم، برند مشهور اپل است که همواره قیمت‌های بسیار بالایی، به خصوص برای آیفون‌های خود ارائه می‌کند. قیمت گوشی‌های اپل، مطابق با پرفروش‌ترین و جدید‌ترین محصولات این برند، در جدول زیر آورده شده است. این برند در سال ۲۰۲۰، توانسته است رتبه ۱، ۵، ۶، ۷ و ۱۰ بیشترین فروش گوشی‌های موبایل در سراسر جهان را به خود اختصاص دهد که رتبه اول مربوط به گوشی iPhone 11 ثبت شد. (نکته: توجه کنید که نرخ‌های درج شده در جداول قیمتی، بر اساس قیمت گوشی امروز (آخرین هفته از فروردین ماه سال ۱۴۰۰) هست و قیمت‌های درج شده به تومان می‌تواند دچار تغییر شود)

نام مدل قیمت در ایران (تومان) قیمت جهانی (یورو – دلار)
iPhone 11 از ۱۶.۵۰۰ الی ۳۱.۰۰۰ میلیون ۵۷۷ یورو
iPhone SE از ۱۶.۲۴۹ الی ۱۷.۶۰۰ میلیون ۱۴۰ یورو
iPhone 12 Pro Max از ۳۱.۳۰۰ الی ۵۸.۵۰۰ میلیون ۱۱۹۰ یورو
iPhone 12 از ۲۴.۲۰۰ الی ۳۷.۰۰۰ میلیون ۸۰۵ یورو
iPhone 12 Pro از ۲۸.۷۰۰ الی ۴۰.۰۰۰ میلیون ۹۹۹ دلار
iPhone 7 از ۸.۰۰۰ الی ۸.۵۰۰ میلیون تومان ۱۸ یورو
Apple iPhone 7 Plus در حدود ۱۲.۰۰۰ میلیون تومان ۳۲۰ یورو
Apple iPhone 8 Plus از ۱۳.۶۰۰ الی ۱۴.۶۰۰ میلیون ۳۴۰ یورو
Apple iPhone ۶s از ۴.۲۰۰ الی ۶.۹۵۰ میلیون ۲۳۰ یورو
Apple iPhone X از ۱۴.۰۵۰ الی ۱۵.۷۰۰ میلیون ۳۷۸ یورو
Apple iPhone ۵s در حدود ۳.۲۵۰ میلیون تومان ۳۳۰ یورو
Apple iPhone ۶s Plus از ۵.۹۵۰ الی ۷.۰۰۰ میلیون ۲۴۰ یورو

در مورد قیمت جدیدترین محصولات برند اپل هم می‌توان به مدل‌های iPhone 12 Pro Max با قیمت ۱۱۸۹ یورو، iPhone 12 با قیمت ۸۰۵ یورو، Apple iPhone SE 2020 با قیمت ۳۵۷ یورو، iPhone 11 Pro با قیمت ۷۳۰ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل اپل

قیمت گوشی موبایل سامسونگ

سامسونگ، دومین برند پرفروش در سال ۲۰۲۰ پس از اپل است که توانسته است فروش خوبی را برای محصولات خود تجربه کند. این شرکت رتبه ۲ پرفروش‌ترین گوشی جهان با مدل Galaxy A51 را به نام خود ثبت کرد. در ادامه، همانند قسمت بالا می‌خواهیم راجع به قیمت گوشی سامسونگ صحبت کنیم. به همین خاطر، لیستی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های سامسونگ در بازار ایران و جهان به همراه قیمت آن‌ها آورده شده است که عبارت‌اند از:

نام مدل قیمت در ایران (تومان) قیمت جهانی (یورو – دلار)
Samsung Galaxy A51 از ۶.۹۵۰ الی ۸.۹۵۰ میلیون ۲۴۵ یورو
Samsung Galaxy A10s از ۳.۲۲۰ الی ۳.۶۵۰ میلیون ۱۴۴ یورو
Samsung Galaxy A21s از ۴.۳۵۰ الی ۵.۷۰۰ میلیون ۱۵۴ یورو
Samsung Galaxy A11 از ۳.۶۰۰ الی ۳.۹۹۰ میلیون ۱۶۱ یورو
Samsung Galaxy A31 از ۵.۳۵۰ الی ۶.۹۵۰ میلیون ۲۲۸ یورو
Samsung Galaxy A01 از ۲.۷۰۰ الی ۳.۴۵۰ میلیون ۱۱۹ یورو
Samsung Galaxy A12 از ۴.۰۰۰ الی ۵.۲۰۰ میلیون ۱۴۳ یورو
Samsung Galaxy A20s از ۴.۵۰۰ الی ۵.۰۰۰ میلیون ۱۵۷ یورو
Samsung Galaxy A01 Core از ۲.۰۰۰ الی ۲.۵۵۰ میلیون ۹۴ یورو
Samsung Galaxy A71 از ۹.۴۹۰ الی ۱۰.۴۰۰ میلیون ۳۳۳ یورو
Samsung Galaxy A30s از ۵.۰۰۰ الی ۵.۶۹۹ میلیون ۲۳۹ یورو
همچنین بخوانید:  چه ارتباطی میان سرطان ریه با ماست و فیبر وجود دارد؟

همچنین از جدیدترین سری از گوشی‌های هوشمندی که از سوی برند سامسونگ در سال ۲۰۲۱ ارائه شده است، می‌توان به مدل‌های Galaxy F02s با قیمت ۱۰۰ یورو، Samsung Galaxy F12 با قیمت ۱۳۰ یورو، Galaxy A72 با قیمت ۴۳۵ یورو و همچنین مدل Galaxy A52 5G با قیمت ۴۱۴ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل سامسونگ

قیمت گوشی‌های برند هواوی

با اینکه هواوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های هوشمند و همچنین از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود، اما با اعمال تحریم‌هایی که از سوی کاخ سفید اعمال شد، صادرات و فروش گوشی‌های این برند افت قابل توجهی هم در بازار جهانی و هم در بازار داخلی ایران نمود (در حدود ۴۰ – ۶۰ درصد کاهش یافت). به همین خاطر ما در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان (۱۰ مورد اول)، نامی از برند و محصولات هواوی مشاهده نمی‌کنیم. با این حال در مورد قیمت گوشی هواوی می‌توان گفت:

نام مدل قیمت در ایران (تومان) قیمت جهانی (یورو – دلار)
Y5 2019 از ۳.۱۰۰ الی ۳.۹۰۰ میلیون ۱۴۹ یورو
Y5 Lite از ۲.۲۴۴ الی ۴.۳۸۰ میلیون ۱۰۰ یورو
Y9s از ۵.۲۸۵ الی ۶.۹۰۰ میلیون ۲۳۴ دلار
Y9 Prime از ۴.۲۰۰ الی ۶.۲۱۹ میلیون ۲۲۰ یورو
Huawei P30 Pro از ۱۴.۰۰۰ الی ۲۰.۲۰۰ میلیون ۵۱۹ یورو
Huawei P30 lite از ۵.۶۷۰ الی ۶.۶۳۰ میلیون ۲۱۹ یورو
Huawei Mate 30 Pro از ۱۸.۱۶۰ الی ۲۱.۲۵۰ میلیون ۷۰۹ یورو
Huawei P40 Pro Plus در حدود ۲۱.۲۵۰ میلیون تومان ۸۸۴ یورو
Y8p از ۴.۱۵۰ الی ۶.۴۰۰ میلیون ۲۴۰ یورو
Y7a از ۳.۹۶۰ الی ۵.۰۵۰ میلیون ۱۶۰ یورو
Nova 7i از ۵.۳۰۰ الی ۷.۷۰۰ میلیون ۲۴۰ یورو

همچنین در مورد قیمت گوشی موبایل برای جدیدترین مدل‌هایی که هواوی در مدت اخیر ارائه کرده است، می‌توان به قیمت مدل‌های Mate 40E با قیمت ۶۰۰ یورو، P40 4G با قیمت ۵۰۰ یورو، Mate X2 با قیمت ۲۳۰۰ یورو، Nova 8 Pro با قیمت ۷۹۹ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل شیائومی

در ادامه بررسی قیمت گوشی موبایل، به یکی از مهم‌ترین بخش‌ها یعنی قیمت گوشی شیائومی می‌رسیم. شیائومی، یکی از محبوب‌ترین برندهای تلفن همراه هوشمند در جهان و به خصوص در شرق آسیا است که پایین بودن قیمت گوشی موبایل در محصولات این برند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. جالب است بدانید این شرکت توانست در سال ۲۰۲۰ رتبه سومین برند پرفروش موبایل را در جهان کسب کند. همچنین رتبه‌های ۳، ۴، ۸ و ۹ پرفروش‌ترین گوشی‌های در سال ۲۰۲۰ به محصولات این برند اختصاص یافته است که بیشترین فروش آن مربوط به مدل Redmi Note 8 می‌باشد. در مورد قیمت گوشی موبایل شیائومی می‌توان گفت:

نام مدل قیمت در ایران (تومان) قیمت جهانی (یورو – دلار)
Xiaomi Redmi Note 8 از ۴.۴۹۰ الی ۶.۲۵۰ میلیون ۱۵۵ یورو
Xiaomi Redmi Note 8 Pro از ۵.۶۰۰ الی ۷.۱۰۰ میلیون ۱۸۰ یورو
Xiaomi Redmi 8A از ۲.۹۴۸ الی ۴.۳۵۰ میلیون ۱۲۰ یورو
Xiaomi Redmi 9 از ۳.۵۷۰ الی ۴.۴۳۰ میلیون ۱۱۱ یورو
Xiaomi Redmi 8 از ۳.۵۲۰ الی ۴.۴۰۰ میلیون ۱۳۸ یورو
Xiaomi Redmi 9A از ۲.۷۲۰ الی ۴.۵۵۰ میلیون ۹۹ یورو
Xiaomi POCO X3 از ۶.۲۵۰ الی ۷.۳۰۰ میلیون ۲۴۹ یورو
Xiaomi POCO M3 از ۴.۶۵۰ الی ۵.۲۷۰ میلیون ۱۲۰ یورو
Xiaomi Redmi Note 9 از ۴.۲۰۰ الی ۶.۶۰۰ میلیون ۱۳۶ یورو
Xiaomi Redmi Note 9 Pro از ۶.۹۰۰ الی ۸.۴۹۰ میلیون ۲۲۲ یورو
Redmi 9C از ۳.۲۴۰ الی ۴.۹۲۹ میلیون ۱۰۴ یورو
Redmi 9T از ۴.۱۸۰ الی ۵.۹۵۰ میلیون ۱۳۹ یورو

همچنین در مورد قیمت گوشی موبایل برای جدیدترین محصولات این برند می‌توان به مدل‌های Xiaomi Mi Mix Fold با قیمت ۱۳۰۰ یورو، Mi 11 Ultra با قیمت ۱۲۰۰ یورو، Mi 11i با قیمت ۶۵۰ یورو، Black shark با قیمت ۵۲۰ یورو و Poco X3 Pro با قیمت ۲۴۹ یورو اشاره نمود.

قیمت گوشی موبایل شیائومی

موبایل کمک

در انتهای این مقاله که در رابطه با قیمت گوشی موبایل، ۴ برند اصلی بازار جهانی و داخلی را با مدل‌های مختلف آن بررسی کردیم، حال اگر قصد خرید یک موبایل هوشمند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به وب سایت «موبایل کمک» بزنید.

موبایل کمک به عنوان معتبرترین و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه تعمیرات موبایل و فروش آن در ایران شناخته می‌شود. این شرکت از سال ۱۳۹۲، به تدریج خدمات خود را با تعمیر تجهیزات الکترونیکی تلفن هوشمند آغاز کرد و اکنون با گسترش تیم فنی و پشتیبانی این مجموعه، علاوه بر ارائه کلیه خدمات تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری، در زمینه خرید تلفن‌های هوشمند، خرید قطعات و مشاوره در خرید به کاربران خود سرویس‌های مختلفی را ارائه می‌کند.