آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کلوچه رولتی یک عصرانه خوشمزه و عالی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کلوچه رولتی یک عصرانه خوشمزه و عالی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کلوچه رولتی یک عصرانه خوشمزه و عالی را در نمکستان آماده کرده ایم. نوش جانتان

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کلوچه رولتی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کلوچه رولتی :

آرد۳ پیمانه
خمیر مایه۱ قاشق غذا خوری
شکر۲ قاشق غذا خوری
شیر خشک۱ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری
کنجد۲ قاشق غذا خوری
روغن مایعسه چهارم پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
آب ولرمنصف پیمانه
ماست۱ قاشق غذا خوری
نمکبه میزان لازم
زرده تخم مرغ۱ عدد (برای روی کلوچه)

مواد لازم برای میان کلوچه :

خرمای چرخ کردهبه میزان لازم
کرهبه میزان لازم
هلبه میزان لازم

آموزش مرحله به مرحله کلوچه رولتی طرز تهیه کلوچه رولتی کلوچه رولتی کلوچه رولتی یک عصرانه خوشمزه و عالی آموزش کلوچه رولتی فیلم آموزش کلوچه رولتی

طرز تهیه کلوچه رولتی :

با آموزش طرز تهیه کلوچه رولتی از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کلوچه رولتی ابتدا باید شکر و تخم مرغ و روغن مایع را در ظرفی بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. سپس آب و ماست را هم اضافه کنید و مواد را مخلوط کنید تا یکدست شوند. آرد و بکینگ پودر و نمک و شیر خشک را با هم مخلوط کنید و کم کم به موادتان اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید. در آخر خمیر مایه را اضافه کنید و با دست خمیر را زیرورو کنید فقط در حدی که مواد با هم مخلوط شود. روی خمیر یک پلاستیک قرار دهید و آن را در جای گرم به مدت یک ساعت قرار دهید تا خمیر عمل آید. روی میز کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه روی آرد پهن کنید.

خرمای چرخ کرده را با کمی کره ذوب شده و هل پودری مخلوط کنید و آن ها را در یک طرف خمیر بریزید. سپس خمیر را به صورت رولی بپیچید و روی رول کلوچه را زرده تخم مرغ بمالید و کمی کنجد بپاشید. حالا خمیر را با چاقو برش بزنید و در سینی فر با فاصله بچینید و با حرارت ۱۶۰ به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا آماده خوردن شود.