آموزش طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج خوشمزه و سرشار از ویتامین
آموزش طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج خوشمزه و سرشار از ویتامین
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج خوشمزه و سرشار از ویتامین را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کنید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش تهیه پیش غذا ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سوپ قارچ و اسفناج :

اسفناجیک کیلوگرم
قارچ خرد شدهنصف لیوان
پیاز خرد شده۱ عدد
کره۵۰ گرم
شیر۳ لیوان + یک چهارم لیوان
پودر جوز هندی، پودر سیربه مقدار کم
آرد ذرت۲ قاشق مرباخوری
پنیر خامه۱۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

سوپ قارچ رژیمی سوپ قارچ با خامه سوپ قارچ قرمز سوپ قارچ سوپ قارچ و شیر سوپ قارچ و مرغ سوپ قارچ بدون خامه سوپ قارچ بدون شیر سوپ قارچ و اسفناج

طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج :

با آموزش طرز تهیه سوپ قارچ و اسفناج از سری آموزش های تهیه پیش غذا سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سوپ قارچ و اسفناج خوشمزه ابتدا باید قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کنید. آن ها را درون قابلمه ای بریزید و با کره تفت دهید تا سرخ شوند.

وقتی قارچ را تفت می دهید حرارت را زیاد کنید تا قارچ آب نیندازد. پیاز های خرد شده را هم روی قارچ ها بریزید تا کمی نرم شوند. ۳ لیوان شیر و ادویه ها را به قارچ اضافه کنید و حرارت را ملایم کنید تا به جوش بیاید. آرد ذرت را با یک چهارم لیوان شیر مخلوط کنید و کم کم به شیر و قارچ اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

سوپ را مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. اسفناج را خرد کنید و تمیز بشورید سپس به همراه پنیر خامه ای به سوپ اضافه کنید. اجازه دهید سوپ روی حرارت ملایم بماند تا اسفناج پخته شود و پنیر نیز کاملا آب شود. هنگامی که سوپ جا افتاد و لعاب دار شد آماده سرو است آن را در ظرف مورد نظر بریزید و با مقداری جعفری یا گشنیز تزیین کنید.