آموزش کامل طرز تهیه املت نخود فرنگی بسیار خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه املت نخود فرنگی بسیار خوشمزه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه املت نخود فرنگی نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه املت نخود فرنگی را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن املت نخود فرنگی بسیار خوشمزه در منزل این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای املت نخود فرنگی : تخم مرغ ۱ عدد گوجه فرنگی […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه املت نخود فرنگی

املت نخود فرنگی , طرز تهیه املت نخود فرنگی , پخت غذای املت نخود فرنگی

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه املت نخود فرنگی را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن املت نخود فرنگی بسیار خوشمزه در منزل این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای املت نخود فرنگی :

تخم مرغ ۱ عدد
گوجه فرنگی ۲ الی ۳ عدد
نخود فرنگی نیم پیمانه
نمک به قدر کافی
پودر فلفل سیاه به میزان لازم
روغن حیوانی یا کره ۱ قاشق چای خوری
رب گوجه فرنگی به میزان لازم
جعفری خرد شده قدری

طرز تهیه املت نخود فرنگی :

پوست و دانه گوجه فرنگی را جدا کنید و قسمت گوشتی گوجه فرنگی را به قطعات ریز خرد کنید و روی حرارت گذاشته ورب گوجه فرنگی و نمک را هم اضافه کنید تا زمانیکه آب آن تبخیر شود بعد نخود فرنگی پخته شده را اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید . تخم مرغ را با چنگال بزنید و در ماهیتابه نچسب روغن یا کره بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید و قبل از اینکه روغن داغ شود با چرخش ماهیتابه به طرفین سعی کنید کف ماهیتابه کاملاً به روغن آغشته شود.

سپس تخم مرغی را که با چنگال زده شده بود را در ماهیتابه بریزید و باز هم ماهیتابه رابه طرفین چرخش دهید تا تخم مرغ سطح بیشتری از کف ماهیتابه را اشغال کند و کاملاً در کف ماهیتابه پهن شود و دقت داشته باشید که حرارت همچنان کم باشد وقتی پخته شد حرارت را خاموش و با تکان دادن ماهیتابه تخم مرغ پخته شده را به ظرف مورد نظر منتقل کنید و مخلوط نخود فرنگی و گوجه فرنگی را وسط آن ریخته و از با کفگیر لبه آنرا تا کنید و کمی جعفری خرد شده روی آن بریزید.

این غذای خوشمزه به عنوان صبحانه میل کنید. اگر میخواهید برای تعداد نفرات بیشتری املت تهیه کنید برای هر نفر مثل دستور بالا جداگانه و در ظرف جدا تهیه و آماده کنید برای اینکه املت ها گرم بماند میتوانید از فر برای گرم نگه داشتن استفاده کنید تا زمانیکه همه املتها آماده شود.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت میگو با سس تمر هندی

آموزش کامل طرز تهیه املت نخود فرنگی در منزل

آموزش کامل طرز تهیه املت نخود فرنگی در منزل

منبع: نمکستان