طرز تهیه خورش پرتقال با طعمی جدید و سرشار از ویتامین خوشمزه
طرز تهیه خورش پرتقال با طعمی جدید و سرشار از ویتامین خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورش پرتقال با طعمی جدید و سرشار از ویتامین خوشمزه را در نمکستان ببینید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خورش پرتقال خانگی با طعمی جدید و سرشار از ویتامین را آماده کرده ایم. با این آموزش آشپزی در نمکستان این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای تهیه خورش پرتقال :

پرتقال بزرگ۲ عدد
پیاز متوسط۲ عدد
آب پرتقال۳ پیمانه
مرغ خام و خلال شده۲۰۰ گرم
شکر۲ قاشق غذا خوری
آرد۲ قاشق غذا خوری
خلال پسته (جهت تزیین)۵۰ گرم
نمک و فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
زعفران دم کردهبه میزان لازم

طرز تهیه خورش پرتقال , خورش پرتقال , روش تهیه خورش پرتقال , خورش مرغ پرتقالی

طرز تهیه خورش پرتقال :

برای تهیه خورش پرتقال خوشمزه ابتدا باید پرتقال را پوست بگیرید تا پوسته داخلی و سفید آن هم جدا شود. سپس آن را قطعه قطعه کرده و کنار بگذارید. در تابه ای پیاز ها را نگینی خرد کنید و در روغن کمی سرخ کنید تا نرم شوند. سپس مرغ های خلال شده را به مواد اضافه کرده و تفت دهید. اجازه دهید مرغ با حرارت ملایم کمی سرخ شود و بپزد.

درون کاسه ای آب پرتقال را با شکر مخلوط کنید، وقتی شکر با آب پرتقال حل شد آرد را اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا آرد گلوله گلوله نشود. حالا زردچوبه و زعفران و کمی نمک اضافه کنید.

مواد را کمی تفت دهید و سپس تکه های پرتقال را اضافه کنید. بعد مخلوط آب پرتقال را به مواد اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خورش کمی غلیظ شود. زمانی که خورش غلظت لازم را پیدا کرد در ظرف مورد نظر ریخته و با خلال پسته آن را تزیین کنید. به این نکته توجه کنید که مدت پخت این خورش باید کوتاه باشد تا پرتقال شکل خود را حفظ کند یعنی مرغ باید نیمه پخته باشد و بعد شما پرتقال را اضافه کنید.

طرز تهیه خورش پرتقال , خورش پرتقال , روش تهیه خورش پرتقال , خورش مرغ پرتقالی