آموزش طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون + نکات مهم در پخت کباب
آموزش طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون + نکات مهم در پخت کباب
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون و نکات مهم در پخت کباب ماهی خوشمزه را در نمکستان ببینید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کباب ماهی اوزن برون :

ماهی (استخوان درشت)۵۰۰ گرم
آب پیاز۳ قاشق سوپخوری
آب لیمو۳ قاشق سوپخوری
زعفران دم کردهیک قاشق چایخوری
روغن مایع ۳ قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ایرنگی ۲ عدد
لیموترش و جعفریبرای تزیین
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

ماهی اوزون برون ماهی اوزن برون ماهی اوزن برون قیمت ماهی اوزون برون حلال ماهی اوزون برون پرورشی ماهی اوزون برون در بارداری ماهی اوزون برون حرام

طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون :

با آموزش طرز تهیه کباب ماهی اوزن برون از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کباب ماهی اوزن برون ابتدا باید پوست ماهی را بکنید و گوشت آن را فیله کنید یعنی یک تکه از استخوان جدا کنید. سپس گوشت ماهی را به قطعات مکعبی تقریبا درشت برش بزنید. در ظرفی آب پیاز ، آب لیمو، نمک، فلفل و زعفران دم کرده را مخلوط کنید. تکه های ماهی را داخل این مواد قرار دهید و خوب زیر و رو کنید تا همه ماهی به این مواد آغشته شوند.

روی ظرف را سلفون بکشید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا ماهی به خوبی طعم دار شود. ماهی را زیاد در آبلیمو نگه ندارید چون باعث می شود خواص مفیدش از بین برود. پس از گذشت این مدت روغن را به مواد اضافه کنید و یک ساعت دیگر مواد را در یخچال قرار دهید. پس از این مدت ماهی را به سیخ بزنید به این صورت که اول یک تکه ماهی و بعد یک تکه از فلفل دلمه ای. سیخ ها را روی منقل (ترجیحاً منقل کبابی) کباب کنید. هنگام کباب کردن مواظب باشید تا کباب ها خیلی خشک نشود و آنها را کمی آبدار بردارید.

بعد از اینکه ماهی ها کباب شدند آن ها را در ظرف مخصوص بچینید و با برش هایی از فلفل دلمه ای رنگی ، لیموترش و جعفری تزیین و سرو کنید.