آموزش کامل طرز تهیه پلو پاکستانی با نخود فرنگی بسیار خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه پلو پاکستانی با نخود فرنگی بسیار خوشمزه
آموزش کامل و طرز تهیه پلو پاکستانی بسیار خوشمزه با نخود فرنگی را در نمکستان بخوانید. ابتدا باید پیاز‌ها را رنده کرده و در روغن تفت دهید تا طلایی​ شود...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه پلو پاکستانی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم پلو پاکستانی :

برنج ۵ پیمانه
نخود فرنگی ۲۵۰ گرم
هویج ۲ عدد
گل کلم ۱۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سیر ۲ حبه
هل ۵ عدد
دارچین، زرد چوبه و نمک به میزان لازم

پلو پاکستانی طرز تهیه بریانی پلو پاکستانی پلو بریانی پاکستانی پلو پاکستانی انواع پلو پاکستانی پلو مرغ پاکستانی میگو پلو پاکستانی طرزپخت پلو پاکستانی

طرز تهیه پلو پاکستانی :

برای تهیه پلو پاکستانی خوشمزه ابتدا باید پیاز‌ها را رنده کرده و در روغن تفت دهید تا طلایی​ شود. هویج را هم رنده و به پیاز در حال تفت اضافه کنید. گل کلم را خرد و​ همراه نخود فرنگی به پیاز اضافه کنید. نمک ، فلفل، زردچوبه، سیر له شده و پودر هل را به مواد بیفزایید و خوب مخلوط نمایید. برنج را که از قبل در آب و نمک خیس کرده بودید را آبکش کنید.

ته دیگ مورد نظر را کف قابلمه قرار داده و بعد با کفگیر مقداری برنج در قابلمه بریزید و از مواد تفت داده شده روی برنج ریخته و به همین ترتیب تمام برنج و مواد را لا به لای هم ریخته و در نهایت مقداری روغن و زردچوبه را داغ کرده و روی برنج بریزید و آن را دم بگذارید. بعد از ۲۵ دقیقه پلو آماده شده را در دیس بکشید و نوش جان کنید.